Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 265    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:31.330  
2 (4) 108.  ZIĘCINA Natalia POL-ORL POL 1:33.252  
3 (2) 105.  FINC Natalia POL-ORL POL 1:34.099  
4 (6) 11.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 1:36.861  
5 (5) 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 1:40.511  
6 (3) 33.  JÓNA Gitta HUN-DVTK HUN 1:52.551  
RACE: 266    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 54.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:27.075  
2 (3) 107.  PAŃCZYSZYN Amelia POL-ORL POL 1:27.220  
3 (4) 122.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 1:28.058  
4 (5) 91.  ZELENKEVICA Angelina LAT-SPARS LAT 1:28.912  
5 (1) 113.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 1:28.986  
RACE: 267    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  NAGY Réka HUN-FTC HUN 1:26.676  
2 (1) 90.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 1:26.855  
3 (5) 106.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 1:27.712  
4 (2) 118.  RODIC Sofija SRB SRB 1:28.452  
5 (4) 28.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1:40.407  
RACE: 268    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 1:21.118  
2 (1) 27.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 1:22.562  
3 (4) 38.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 1:22.692  
4 (2) 40.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:22.771  
5 (5) 72.  HASZONITS Hanna HUN-MTK HUN 1:25.170  
RACE: 269    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 151.  SOLOVIOVA Kateryna UKR UKR 1:16.728  
2 (3) 50.  AMSCHL Kíra HUN HUN 1:16.862  
3 (2) 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 1:17.005  
4 (5) 39.  VÉGI Liána Dorina HUN-FTC HUN 1:20.978  
- (1) 51.  MOLNÁR Réka HUN HUN PEN. impeding
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 270    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 98.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT 1:30.070  
2 (1) 126.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 1:49.003  
3 (2) 5.  SHADMAN Matin-Gabriel AUT AUT 1:53.694  
RACE: 271    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:26.205  
2 (1) 137.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:26.314  
3 (3) 34.  HAVASI Dominik Olivér HUN-DVTK HUN 1:36.873  
4 (4) 115.  ŠKOF Filip SLO SLO 1:38.597  
- (2) 63.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN PEN. impeding
RACE: 272    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 1:23.272  
2 (2) 99.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 1:25.034  
- (3) 84.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT PEN. no start
RACE: 273    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 1:20.161  
2 (7) 44.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:21.445  
3 (6) 127.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 1:22.645  
4 (5) 62.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:22.883  
5 (1) 77.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:23.024  
6 (4) 23.  KAMENSKY Vaclav CZE-KSB CZE 1:24.279  
- (3) 100.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT PEN. no finish
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 274    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 121.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-PRK SVK 1:52.838  
2 (2) 111.  KEK Maša SLO SLO 1:53.094  
3 (4) 1.  KRANKL Anna AUT AUT 2:09.373  
- (1) 26.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE PEN. impeding
RACE: 275    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  HALTRICH Luca HUN HUN 1:43.322  
2 (1) 144.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:44.356  
3 (3) 48.  TÓTH Hajnalka HUN HUN 1:44.575  
4 (5) 133.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:45.337  
5 (4) 112.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:47.015  
RACE: 276    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 49.  VÉGI Diána Laura HUN HUN 1:37.805  
2 (5) 46.  NÓGRÁDI Panka HUN HUN 1:37.977  
3 (1) 47.  SZIGETI Dóra HUN HUN 1:38.116  
4 (2) 103.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 1:38.300  
5 (3) 104.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 1:39.259  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 277    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 140.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:47.971  
2 (4) 15.  PRANTL Martin CRO CRO 1:50.956  
3 (5) 125.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 1:52.872  
4 (3) 141.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 1:54.495  
5 (1) 22.  KRAJ Tadeáš CZE-KSB CZE 1:58.842  
6 (6) 75.  GYŐRY Péter HUN-MTK HUN 1:59.799  
RACE: 278    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:42.664  
2 (5) 80.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:44.359  
3 (3) 42.  KESZTHELYI Dávid HUN-FTC HUN 1:45.855  
4 (2) 14.  LUETIĆ Fran CRO CRO 1:49.975  
5 (4) 76.  HEMZŐ Botond HUN-MTK HUN 2:12.796  
RACE: 279    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 120.  JASIC Luka SRB SRB 1:49.156  
2 (2) 81.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:49.536  
3 (5) 96.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 1:49.575  
4 (3) 41.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 2:06.639  
- (1) 83.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT PEN. no start
RACE: 280    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:37.568  
2 (2) 52.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 1:37.675  
3 (4) 97.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 1:38.217  
4 (5) 95.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:39.343  
- (3) 82.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT PEN. no start