Biography for

Name:LUETIĆ Fran
Country:CRO    CRO
Gender:Men
Age:13
Age-Category:Junior C  
Home Town:
Club:METEOR



Results of 19 Overall competition(s) are available.

Personal 3 Bests (from available competitions)


222 mDIVISION 227.7922 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 18.08. - 18.08.2019
222 mDIVISION 227.8172 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 18.08. - 18.08.2019
222 mDIVISION 228.2232 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 18.08. - 18.08.2019
 
333 mJUNIOR E BOYS40.129Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019
333 mJUNIOR E BOYS40.585Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019
333 mJUNIOR E BOYS41.418Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019
 
500 mJUNIOR C BOYS49.139Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
500 mJUNIOR C BOYS49.859Alpe Adria Trophy 1 - Croatia Open, Zagreb, CRO, 16.10. - 17.10.2021
500 mJUNIOR C BOYS50.626Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
 
777 mJUNIOR C BOYS1:16.759Alpe Adria Trophy 1 - Croatia Open, Zagreb, CRO, 16.10. - 17.10.2021
777 mJUNIOR C BOYS1:19.947Alpe Adria Trophy 1 - Croatia Open, Zagreb, CRO, 16.10. - 17.10.2021
777 mDIVISION 11:21.9043 ISU Development Competition, Celje, SLO, 14.08. - 15.08.2021
 
1000 mJUNIOR C BOYS1:47.627Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
1000 mJUNIOR C BOYS1:48.042Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
1000 mDIVISION 11:48.1033 ISU Development Competition, Celje, SLO, 14.08. - 15.08.2021
 
1500 mJUNIOR C BOYS2:45.702Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
1500 mJUNIOR C BOYS2:50.719Olympic Hopes 2021 - Budapest, HUN, 17.09. - 19.09.2021
1500 mJUNIOR C BOYS2:50.878Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021


Overall Classifications


5. PlaceJUNIOR C BOYSAlpe Adria Trophy 1 - Croatia Open, Zagreb, CRO, 16.10. - 17.10.2021
22. PlaceJUNIOR C BOYSDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
14. PlaceJUNIOR C BOYSOlympic Hopes 2021 - Budapest, HUN, 17.09. - 19.09.2021
15. PlaceJUNIOR C BOYSDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
14. PlaceDIVISION 13 ISU Development Competition, Celje, SLO, 14.08. - 15.08.2021
1. PlaceJUNIOR D BOYSPrvenstvo Hrvatske - Prvenstvo Zagreba, 17.06. - 17.06.2021
14. PlaceJUNIOR D BOYSISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
5. PlaceJUNIOR D BOYSAlpe Adria Trophy - Sarajevo Open 2020, Sarajevo, BIH, 08.02. - 09.02.2020
7. PlaceJUNIOR D BOYS2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019
10. PlaceJUNIOR D BOYSXXVIII. Santa Claus Cup - Budapest, 29.11. - 01.12.2019
21. PlaceJUNIOR D BOYSISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
22. PlaceJUNIOR D BOYSISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
7. PlaceJUNIOR D BOYS1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
6. PlaceDIVISION 22 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 18.08. - 18.08.2019
7. PlaceJUNIOR E BOYSAlpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019
4. PlaceJUNIOR E BOYSAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
4. PlaceJUNIOR E BOYSAlpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019
4. PlaceJUNIOR E BOYSAlpe Adria Trophy 1, Belgrade, SRB, 01.12. - 02.12.2018
7. PlaceJUNIOR E BOYSISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Distance Classifications


5. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mAlpe Adria Trophy 1 - Croatia Open, Zagreb, CRO, 16.10. - 17.10.2021
5. PlaceJUNIOR C BOYS500 mAlpe Adria Trophy 1 - Croatia Open, Zagreb, CRO, 16.10. - 17.10.2021
3. PlaceJUNIOR C BOYS777 mAlpe Adria Trophy 1 - Croatia Open, Zagreb, CRO, 16.10. - 17.10.2021
7. PlaceRELAY C-D BOYS3000 mAlpe Adria Trophy 1 - Croatia Open, Zagreb, CRO, 16.10. - 17.10.2021
 
23. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
21. PlaceJUNIOR C BOYS500 mDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
25. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
 
15. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mOlympic Hopes 2021 - Budapest, HUN, 17.09. - 19.09.2021
13. PlaceJUNIOR C BOYS500 mOlympic Hopes 2021 - Budapest, HUN, 17.09. - 19.09.2021
13. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mOlympic Hopes 2021 - Budapest, HUN, 17.09. - 19.09.2021
 
18. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
15. PlaceJUNIOR C BOYS500 mDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
14. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
18. PlaceRELAY C-D-E BOYS3000 mDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
 
14. PlaceDIVISION 11000 m3 ISU Development Competition, Celje, SLO, 14.08. - 15.08.2021
12. PlaceDIVISION 1500 m3 ISU Development Competition, Celje, SLO, 14.08. - 15.08.2021
14. PlaceDIVISION 1777 m3 ISU Development Competition, Celje, SLO, 14.08. - 15.08.2021
 
1. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mPrvenstvo Hrvatske - Prvenstvo Zagreba, 17.06. - 17.06.2021
1. PlaceJUNIOR D BOYS500 mPrvenstvo Hrvatske - Prvenstvo Zagreba, 17.06. - 17.06.2021
1. PlaceJUNIOR D BOYS777 mPrvenstvo Hrvatske - Prvenstvo Zagreba, 17.06. - 17.06.2021
 
14. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
12. PlaceJUNIOR D BOYS500 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
14. PlaceJUNIOR D BOYS777 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
30. PlaceRELAY MIXED2000 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
 
5. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mAlpe Adria Trophy - Sarajevo Open 2020, Sarajevo, BIH, 08.02. - 09.02.2020
4. PlaceJUNIOR D BOYS500 mAlpe Adria Trophy - Sarajevo Open 2020, Sarajevo, BIH, 08.02. - 09.02.2020
5. PlaceJUNIOR D BOYS777 mAlpe Adria Trophy - Sarajevo Open 2020, Sarajevo, BIH, 08.02. - 09.02.2020
11. PlaceRELAY JUNIOR MIXED2000 mAlpe Adria Trophy - Sarajevo Open 2020, Sarajevo, BIH, 08.02. - 09.02.2020
 
6. PlaceJUNIOR D BOYS1000 m2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019
8. PlaceJUNIOR D BOYS500 m2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019
7. PlaceJUNIOR D BOYS777 m2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019
15. PlaceRELAY C-D-E BOYS2000 m2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019
 
18. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mXXVIII. Santa Claus Cup - Budapest, 29.11. - 01.12.2019
21. PlaceJUNIOR D BOYS500 mXXVIII. Santa Claus Cup - Budapest, 29.11. - 01.12.2019
7. PlaceJUNIOR D BOYS777 mXXVIII. Santa Claus Cup - Budapest, 29.11. - 01.12.2019
 
19. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
16. PlaceJUNIOR D BOYS500 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
23. PlaceJUNIOR D BOYS777 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
 
19. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
24. PlaceJUNIOR D BOYS500 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
22. PlaceJUNIOR D BOYS777 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
43. PlaceRELAY C-D BOYS2000 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
 
5. PlaceJUNIOR D BOYS1000 m1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
8. PlaceJUNIOR D BOYS500 m1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
12. PlaceJUNIOR D BOYS777 m1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
7. PlaceRELAY C-D-E BOYS2000 m1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
 
5. PlaceDIVISION 2500 m2 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 18.08. - 18.08.2019
5. PlaceDIVISION 2222 m2 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 18.08. - 18.08.2019
 
8. PlaceDIVISION 2222 m1 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 17.08. - 17.08.2019
8. PlaceDIVISION 2222 m1 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 17.08. - 17.08.2019
 
7. PlaceJUNIOR E BOYS777 mAlpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019
7. PlaceJUNIOR E BOYS333 mAlpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019
 
3. PlaceJUNIOR E BOYS777 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
7. PlaceJUNIOR E BOYS333 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
3. PlaceJUNIOR E BOYS500 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
2. PlaceRELAY E-F BOYS2000 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
 
4. PlaceJUNIOR E BOYS777 mAlpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019
7. PlaceJUNIOR E BOYS333 mAlpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019
4. PlaceJUNIOR E BOYS500 mAlpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019
 
3. PlaceJUNIOR E BOYS777 mAlpe Adria Trophy 1, Belgrade, SRB, 01.12. - 02.12.2018
4. PlaceJUNIOR E BOYS333 mAlpe Adria Trophy 1, Belgrade, SRB, 01.12. - 02.12.2018
5. PlaceJUNIOR E BOYS500 mAlpe Adria Trophy 1, Belgrade, SRB, 01.12. - 02.12.2018
 
6. PlaceJUNIOR E BOYS500 mISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018
9. PlaceJUNIOR E BOYS222 mISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018
7. PlaceJUNIOR E BOYS333 mISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018
63. PlaceRELAY C-D-E BOYS2000 mISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018