Biography for

Name:SOLOVIOVA Kateryna
Country:UKR    UKR
Gender:Woman
Age:12
Age-Category:Junior D  Novice A
Home Town:
Club:KHV



Results of 13 Overall competition(s) are available.

Personal 3 Bests (from available competitions)


222 mJUNIOR E GIRLS24.384ISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
222 mJUNIOR E GIRLS24.502Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
222 mJUNIOR E GIRLS24.915Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
 
333 mJUNIOR E GIRLS35.460ISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
333 mJUNIOR E GIRLS35.598Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
333 mJUNIOR E GIRLS35.892Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
 
500 mJUNIOR D GIRLS48.385Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
500 mJUNIOR D GIRLS48.421Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
500 mJUNIOR D GIRLS48.747Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
 
777 mJUNIOR D GIRLS1:16.728Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
777 mJUNIOR D GIRLS1:17.001Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
777 mJUNIOR D GIRLS1:19.000Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
 
1000 mJUNIOR D GIRLS1:42.721Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, HUN, 22.10. - 24.10.2021
1000 mJUNIOR D GIRLS1:43.649Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, HUN, 22.10. - 24.10.2021
1000 mJUNIOR C GIRLS1:44.441ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
 
1500 mJUNIOR C GIRLS2:44.773ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
1500 mJUNIOR C GIRLS2:55.386ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021


Overall Classifications


2. PlaceJUNIOR D GIRLSCsizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, HUN, 22.10. - 24.10.2021
2. PlaceJUNIOR C GIRLSISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
3. PlaceJUNIOR D GIRLSDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
1. PlaceJUNIOR D GIRLSDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
2. PlaceJUNIOR E GIRLSBaltic Cup 6, Ventspils, LAT, 12.03. - 14.03.2020
3. PlaceJUNIOR E GIRLSBaltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
1. PlaceJUNIOR E GIRLSISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
1. PlaceJUNIOR E GIRLSBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
3. PlaceJUNIOR E GIRLSBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
2. PlaceJUNIOR E GIRLSISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
3. PlaceJUNIOR E GIRLSBaltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
1. PlaceJUNIOR E GIRLSISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
11. PlaceJUNIOR E GIRLSAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Distance Classifications


2. PlaceJUNIOR D GIRLS1000 mCsizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, HUN, 22.10. - 24.10.2021
2. PlaceJUNIOR D GIRLS500 mCsizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, HUN, 22.10. - 24.10.2021
 
1. PlaceJUNIOR C GIRLS1500 mISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
5. PlaceJUNIOR C GIRLS500 mISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
1. PlaceJUNIOR C GIRLS1000 mISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
 
7. PlaceJUNIOR D GIRLS1000 mDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
4. PlaceJUNIOR D GIRLS500 mDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
2. PlaceJUNIOR D GIRLS777 mDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
 
7. PlaceJUNIOR D GIRLS1000 mDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
1. PlaceJUNIOR D GIRLS500 mDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
1. PlaceJUNIOR D GIRLS777 mDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
 
2. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mBaltic Cup 6, Ventspils, LAT, 12.03. - 14.03.2020
10. PlaceRELAY E-F GIRLS 2000 mBaltic Cup 6, Ventspils, LAT, 12.03. - 14.03.2020
 
5. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mBaltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
2. PlaceJUNIOR E GIRLS222 mBaltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
2. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mBaltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
 
1. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
1. PlaceJUNIOR E GIRLS222 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
1. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
 
2. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
2. PlaceJUNIOR E GIRLS222 mBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
1. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
 
6. PlaceJUNIOR E GIRLS777 mBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
2. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
1. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
 
2. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
2. PlaceJUNIOR E GIRLS222 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
2. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
 
6. PlaceJUNIOR E GIRLS777 mBaltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
16. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mBaltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
1. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mBaltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
 
1. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
1. PlaceJUNIOR E GIRLS222 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
2. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
 
14. PlaceJUNIOR E GIRLS777 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
17. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
6. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
34. PlaceRELAY E-F GIRLS 2000 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019