Biography for

Name:SOLOVIOVA Yelyzaveta
Country:UKR    UKR
Gender:Woman
Age:9
Age-Category:Junior E  Novice B
Home Town:
Club:KHV



Results of 9 Overall competition(s) are available.

Personal 3 Bests (from available competitions)


111,12 mJUNIOR F GIRLS14.491Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
111,12 mJUNIOR F GIRLS14.693Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
111,12 mJUNIOR F GIRLS14.802Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
 
222 mJUNIOR E GIRLS26.094ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
222 mJUNIOR F GIRLS26.705Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
222 mJUNIOR F GIRLS26.918Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
 
333 mJUNIOR E GIRLS38.227ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
333 mJUNIOR E GIRLS38.634ISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
333 mJUNIOR F GIRLS38.827Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
 
500 mJUNIOR E GIRLS56.987Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
500 mJUNIOR E GIRLS57.341ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
500 mJUNIOR E GIRLS57.390Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
 
777 mJUNIOR E GIRLS1:33.724Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
777 mJUNIOR E GIRLS1:35.458Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
777 mJUNIOR E GIRLS1:36.051Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019


Overall Classifications


2. PlaceJUNIOR F GIRLSBaltic Cup 6, Ventspils, LAT, 12.03. - 14.03.2020
3. PlaceJUNIOR F GIRLSBaltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
4. PlaceJUNIOR E GIRLSISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
1. PlaceJUNIOR F GIRLSBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
14. PlaceJUNIOR E GIRLSBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
13. PlaceJUNIOR E GIRLSISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
11. PlaceJUNIOR E GIRLSBaltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
4. PlaceJUNIOR E GIRLSISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
10. PlaceJUNIOR F GIRLSAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Distance Classifications


2. PlaceJUNIOR F GIRLS333 mBaltic Cup 6, Ventspils, LAT, 12.03. - 14.03.2020
12. PlaceRELAY E-F GIRLS 2000 mBaltic Cup 6, Ventspils, LAT, 12.03. - 14.03.2020
 
2. PlaceJUNIOR F GIRLS333 mBaltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
2. PlaceJUNIOR F GIRLS111,12 mBaltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
5. PlaceJUNIOR F GIRLS222 mBaltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
 
4. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
4. PlaceJUNIOR E GIRLS222 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
6. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
 
2. PlaceJUNIOR F GIRLS333 mBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
1. PlaceJUNIOR F GIRLS111,12 mBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
2. PlaceJUNIOR F GIRLS222 mBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
 
9. PlaceJUNIOR E GIRLS777 mBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
7. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
 
9. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
12. PlaceJUNIOR E GIRLS222 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
13. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
 
10. PlaceJUNIOR E GIRLS777 mBaltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
11. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mBaltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
14. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mBaltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
 
5. PlaceJUNIOR E GIRLS500 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
4. PlaceJUNIOR E GIRLS222 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
6. PlaceJUNIOR E GIRLS333 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
 
9. PlaceJUNIOR F GIRLS222 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
8. PlaceJUNIOR F GIRLS333 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
35. PlaceRELAY E-F GIRLS 2000 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019