Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:43.646  
Split times:   [1] 14.857 (14.857) |  [2] 26.190 (11.333) |  [3] 37.358 (11.168) |  [4] 48.483 (11.125) |  [5] 59.510 (11.027) |  [6] 1:10.570 (11.060) |  [7] 1:21.731 (11.161) |  [8] 1:32.896 (11.165) |  [9] 1:43.646 (10.750)  Official Finish Time: 1:43.646  
2 (2) 156.  ANDREEV Ilia RUS-PET RUS 1:43.910  
Split times:   [1] 15.056 (15.056) |  [2] 26.362 (11.306) |  [3] 37.477 (11.115) |  [4] 48.649 (11.172) |  [5] 59.720 (11.071) |  [6] 1:10.722 (11.002) |  [7] 1:21.893 (11.171) |  [8] 1:33.053 (11.160) |  [9] 1:43.910 (10.858)  Official Finish Time: 1:43.910  
3 (5) 72.  MURASKO Roberts LAT-JLSS LAT 1:50.071  
Split times:   [1] 15.098 (15.098) |  [2] 26.503 (11.405) |  [3] 37.711 (11.208) |  [4] 49.277 (11.566) |  [5] 1:01.047 (11.770) |  [6] 1:12.709 (11.662) |  [7] 1:24.824 (12.115) |  [8] 1:37.193 (12.369) |  [9] 1:50.071 (12.879)  Official Finish Time: 1:50.071  
4 (1) 75.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 1:54.092  
Split times:   [1] 15.353 (15.353) |  [2] 26.793 (11.440) |  [3] 38.028 (11.235) |  [4] 49.552 (11.524) |  [5] 1:01.600 (12.048) |  [6] 1:13.975 (12.375) |  [7] 1:26.791 (12.816) |  [8] 1:40.339 (13.548) |  [9] 1:54.092 (13.753)  Official Finish Time: 1:54.092  
5 (4) 128.  GRIGALIUNAS Gustis LTU LTU 1:59.393  
Split times:   [1] 14.928 (14.928) |  [2] 27.093 (12.165) |  [3] 38.777 (11.684) |  [4] 50.956 (12.179) |  [5] 1:03.751 (12.795) |  [6] 1:17.026 (13.275) |  [7] 1:30.824 (13.798) |  [8] 1:45.586 (14.762) |  [9] 1:59.393 (13.808)  Official Finish Time: 1:59.393  
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 157.  PETROV Arsenii RUS-PET RUS 1:41.958  
Split times:   [1] 14.858 (14.858) |  [2] 26.462 (11.604) |  [3] 37.783 (11.321) |  [4] 49.075 (11.292) |  [5] 59.872 (10.797) |  [6] 1:10.251 (10.379) |  [7] 1:20.784 (10.533) |  [8] 1:31.305 (10.521) |  [9] 1:41.958 (10.654)  Official Finish Time: 1:41.958  
2 (5) 127.  CECH Ernestas LTU LTU 1:42.352  
Split times:   [1] 14.750 (14.750) |  [2] 26.344 (11.594) |  [3] 37.677 (11.333) |  [4] 48.951 (11.274) |  [5] 59.971 (11.020) |  [6] 1:10.397 (10.426) |  [7] 1:20.863 (10.466) |  [8] 1:31.483 (10.620) |  [9] 1:42.352 (10.870)  Official Finish Time: 1:42.352  
3 (3) 70.  BERZINS Roberts LAT-JLSS LAT 1:51.895  
Split times:   [1] 15.482 (15.482) |  [2] 27.217 (11.735) |  [3] 38.781 (11.564) |  [4] 50.484 (11.703) |  [5] 1:02.465 (11.981) |  [6] 1:14.397 (11.932) |  [7] 1:26.603 (12.206) |  [8] 1:39.271 (12.668) |  [9] 1:51.895 (12.625)  Official Finish Time: 1:51.895  
4 (1) 172.  IVCHATOV Ivan UKR-KYIV UKR 1:52.162  
Split times:   [1] 15.025 (15.025) |  [2] 26.618 (11.593) |  [3] 38.045 (11.427) |  [4] 49.675 (11.630) |  [5] 1:01.705 (12.030) |  [6] 1:14.107 (12.402) |  [7] 1:26.558 (12.451) |  [8] 1:39.432 (12.874) |  [9] 1:52.162 (12.731)  Official Finish Time: 1:52.162  
5 (2) 74.  SAKSS Kirils LAT-JLSS LAT 2:01.975  
Split times:   [1] 15.730 (15.730) |  [2] 27.506 (11.776) |  [3] 39.256 (11.750) |  [4] 51.505 (12.249) |  [5] 1:04.647 (13.142) |  [6] 1:18.500 (13.853) |  [7] 1:33.156 (14.656) |  [8] 1:47.683 (14.527) |  [9] 2:01.975 (14.293)  Official Finish Time: 2:01.975  
RACE: 29    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 71.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 1:44.651  
Split times:   [1] 16.666 (16.666) |  [2] 29.632 (12.966) |  [3] 40.905 (11.273) |  [4] 52.045 (11.140) |  [5] 1:02.543 (10.498) |  [6] 1:13.076 (10.533) |  [7] 1:23.440 (10.364) |  [8] 1:33.949 (10.509) |  [9] 1:44.651 (10.703)  Official Finish Time: 1:44.651  
2 (3) 101.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 1:44.785  
Split times:   [1] 16.940 (16.940) |  [2] 29.713 (12.773) |  [3] 41.167 (11.454) |  [4] 52.226 (11.059) |  [5] 1:02.973 (10.747) |  [6] 1:13.268 (10.295) |  [7] 1:23.755 (10.487) |  [8] 1:34.072 (10.317) |  [9] 1:44.785 (10.714)  Official Finish Time: 1:44.785  
3 (2) 73.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 1:45.675  
Split times:   [1] 1:45.675 (1:45.675) |  [2] 1:57.088 (11.413) |  [3] 14:19:44.745 |  [7] 0.890 |  [8] 0.890 |  [9] 34  Official Finish Time: 1:45.675  
4 (1) 142.  PILIPENKO Ignat RUS-KAL RUS 1:52.888  
Split times:   [1] 16.775 (16.775) |  [2] 29.713 (12.938) |  [3] 41.449 (11.736) |  [4] 52.631 (11.182) |  [5] 1:03.976 (11.345) |  [6] 1:15.316 (11.340) |  [7] 1:27.229 (11.913) |  [8] 1:39.852 (12.623) |  [9] 1:52.888 (13.037)  Official Finish Time: 1:52.888  
- (5) 126.  ADOMAITIS Domantas LTU LTU PEN. no finish->to C
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 39    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  GRIGALIUNAS Gustis LTU LTU 2:00.614  
Split times:   [1] 15.221 (15.221) |  [2] 27.767 (12.546) |  [3] 40.183 (12.416) |  [4] 53.004 (12.821) |  [5] 1:05.987 (12.983) |  [6] 1:19.520 (13.533) |  [7] 1:33.132 (13.612) |  [8] 1:46.905 (13.773) |  [9] 2:00.614 (13.709)  Official Finish Time: 2:00.614  
2 (2) 74.  SAKSS Kirils LAT-JLSS LAT 2:03.701  
Split times:   [1] 15.535 (15.535) |  [2] 27.959 (12.424) |  [3] 40.414 (12.455) |  [4] 53.280 (12.866) |  [5] 1:06.562 (13.282) |  [6] 1:20.386 (13.824) |  [7] 1:34.625 (14.239) |  [8] 1:49.011 (14.386) |  [9] 2:03.701 (14.691)  Official Finish Time: 2:03.701  
3 (3) 126.  ADOMAITIS Domantas LTU LTU NO TIME finished
Split times:   [1] 21.089 (21.089) |  [2] 41.052 (19.963) |  [3] 1:00.120 (19.068) |  [4] 1:20.693 (20.573) |  [5] 1:40.771 (20.078) |  [6] 2:00.618 (19.847) |  [7] 15:13:31.691  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 40    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 1:45.070  
Split times:   [1] 16.743 (16.743) |  [2] 28.070 (11.327) |  [3] 39.192 (11.122) |  [4] 50.606 (11.414) |  [5] 1:01.947 (11.341) |  [6] 1:12.695 (10.748) |  [7] 1:23.451 (10.756) |  [8] 1:34.213 (10.762) |  [9] 1:45.070 (10.857)  Official Finish Time: 1:45.070  
2 (2) 72.  MURASKO Roberts LAT-JLSS LAT 1:48.723  
Split times:   [1] 16.964 (16.964) |  [2] 28.229 (11.265) |  [3] 39.376 (11.147) |  [4] 50.751 (11.375) |  [5] 1:02.208 (11.457) |  [6] 1:13.492 (11.284) |  [7] 1:24.861 (11.369) |  [8] 1:36.668 (11.807) |  [9] 1:48.723 (12.056)  Official Finish Time: 1:48.723  
3 (5) 142.  PILIPENKO Ignat RUS-KAL RUS 1:51.597  
Split times:   [1] 17.104 (17.104) |  [2] 28.418 (11.314) |  [3] 39.645 (11.227) |  [4] 51.102 (11.457) |  [5] 1:02.665 (11.563) |  [6] 1:14.504 (11.839) |  [7] 1:26.688 (12.184) |  [8] 1:38.926 (12.238) |  [9] 1:51.597 (12.672)  Official Finish Time: 1:51.597  
4 (3) 70.  BERZINS Roberts LAT-JLSS LAT 1:52.407  
Split times:   [1] 17.201 (17.201) |  [2] 29.204 (12.003) |  [3] 40.493 (11.289) |  [4] 51.729 (11.236) |  [5] 1:03.244 (11.515) |  [6] 1:15.119 (11.875) |  [7] 1:26.914 (11.795) |  [8] 1:39.599 (12.685) |  [9] 1:52.407 (12.808)  Official Finish Time: 1:52.407  
5 (4) 172.  IVCHATOV Ivan UKR-KYIV UKR 1:52.522  
Split times:   [1] 17.074 (17.074) |  [2] 28.714 (11.640) |  [3] 39.949 (11.235) |  [4] 51.327 (11.378) |  [5] 1:03.151 (11.824) |  [6] 1:15.171 (12.020) |  [7] 1:27.501 (12.330) |  [8] 1:40.194 (12.693) |  [9] 1:52.522 (12.328)  Official Finish Time: 1:52.522  
6 (6) 75.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 1:53.662  
Split times:   [1] 17.350 (17.350) |  [2] 29.390 (12.040) |  [3] 40.678 (11.288) |  [4] 51.872 (11.194) |  [5] 1:03.435 (11.563) |  [6] 1:15.679 (12.244) |  [7] 1:28.561 (12.882) |  [8] 1:41.277 (12.716) |  [9] 1:53.662 (12.385)  Official Finish Time: 1:53.662  
RACE: 41    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 71.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 1:39.000  
Split times:   [1] 14.460 (14.460) |  [2] 25.432 (10.972) |  [3] 36.474 (11.042) |  [4] 47.403 (10.929) |  [5] 57.544 (10.141) |  [6] 1:07.618 (10.074) |  [7] 1:17.957 (10.339) |  [8] 1:28.326 (10.369) |  [9] 1:39.000 (10.675)  Official Finish Time: 1:39.000  
2 (1) 157.  PETROV Arsenii RUS-PET RUS 1:39.102  
Split times:   [1] 14.555 (14.555) |  [2] 25.515 (10.960) |  [3] 36.574 (11.059) |  [4] 47.523 (10.949) |  [5] 57.918 (10.395) |  [6] 1:08.012 (10.094) |  [7] 1:18.232 (10.220) |  [8] 1:28.516 (10.284) |  [9] 1:39.102 (10.587)  Official Finish Time: 1:39.102  
3 (2) 127.  CECH Ernestas LTU LTU 1:39.183  
Split times:   [1] 14.302 (14.302) |  [2] 25.223 (10.921) |  [3] 36.249 (11.026) |  [4] 47.319 (11.070) |  [5] 57.743 (10.424) |  [6] 1:07.729 (9.986) |  [7] 1:18.069 (10.340) |  [8] 1:28.402 (10.333) |  [9] 1:39.183 (10.782)  Official Finish Time: 1:39.183  
4 (6) 101.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 1:39.392  
Split times:   [1] 14.794 (14.794) |  [2] 25.661 (10.867) |  [3] 36.737 (11.076) |  [4] 47.655 (10.918) |  [5] 58.184 (10.529) |  [6] 1:08.244 (10.060) |  [7] 1:18.387 (10.143) |  [8] 1:28.684 (10.297) |  [9] 1:39.392 (10.709)  Official Finish Time: 1:39.392  
5 (4) 156.  ANDREEV Ilia RUS-PET RUS 1:45.999  
Split times:   [1] 14.670 (14.670) |  [2] 25.649 (10.979) |  [3] 36.863 (11.214) |  [4] 47.848 (10.985) |  [5] 58.692 (10.844) |  [6] 1:09.787 (11.095) |  [7] 1:21.347 (11.560) |  [8] 1:33.478 (12.131) |  [9] 1:45.999 (12.521)  Official Finish Time: 1:45.999  
6 (3) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 2:02.747  
Split times:   [1] 14.458 (14.458) |  [2] 25.314 (10.856) |  [3] 36.347 (11.033) |  [4] 47.406 (11.059) |  [5] 57.854 (10.448) |  [6] 1:07.873 (10.019) |  [7] 1:35.461 (27.588) |  [8] 1:50.487 (15.026) |  [9] 2:02.747 (12.261)  Official Finish Time: 2:02.747  
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 127.  CECH Ernestas LTU LTU 48.543
Split times:   [1] 8.044 (8.044) |  [2] 18.212 (10.168) |  [3] 27.998 (9.786) |  [4] 38.117 (10.119) |  [5] 48.543 (10.427)  Official Finish Time: 48.543
2 (4) 101.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 48.897
Split times:   [1] 8.213 (8.213) |  [2] 18.542 (10.329) |  [3] 28.432 (9.890) |  [4] 38.543 (10.111) |  [5] 48.897 (10.354)  Official Finish Time: 48.897
3 (1) 72.  MURASKO Roberts LAT-JLSS LAT 52.593
Split times:   [1] 8.487 (8.487) |  [2] 19.170 (10.683) |  [3] 29.896 (10.726) |  [4] 41.131 (11.235) |  [5] 52.593 (11.462)  Official Finish Time: 52.593
4 (2) 70.  BERZINS Roberts LAT-JLSS LAT 53.207
Split times:   [1] 8.758 (8.758) |  [2] 19.862 (11.104) |  [3] 30.697 (10.835) |  [4] 41.807 (11.110) |  [5] 53.207 (11.400)  Official Finish Time: 53.207
5 (5) 128.  GRIGALIUNAS Gustis LTU LTU 55.716
Split times:   [1] 8.945 (8.945) |  [2] 20.512 (11.567) |  [3] 31.947 (11.435) |  [4] 43.769 (11.822) |  [5] 55.716 (11.948)  Official Finish Time: 55.716
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 48.311
Split times:   [1] 7.744 (7.744) |  [2] 17.993 (10.249) |  [3] 27.963 (9.970) |  [4] 38.056 (10.093) |  [5] 48.311 (10.255)  Official Finish Time: 48.311
2 (1) 157.  PETROV Arsenii RUS-PET RUS 48.348
Split times:   [1] 8.025 (8.025) |  [2] 18.202 (10.177) |  [3] 28.112 (9.910) |  [4] 38.220 (10.108) |  [5] 48.348 (10.129)  Official Finish Time: 48.348
3 (5) 73.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 48.523
Split times:   [1] 8.153 (8.153) |  [2] 18.250 (10.097) |  [3] 28.325 (10.075) |  [4] 38.426 (10.101) |  [5] 48.523 (10.097)  Official Finish Time: 48.523
4 (4) 172.  IVCHATOV Ivan UKR-KYIV UKR 54.552
Split times:   [1] 8.733 (8.733) |  [2] 20.164 (11.431) |  [3] 31.202 (11.038) |  [4] 42.626 (11.424) |  [5] 54.552 (11.927)  Official Finish Time: 54.552
5 (3) 74.  SAKSS Kirils LAT-JLSS LAT 58.835
Split times:   [1] 8.693 (8.693) |  [2] 20.701 (12.008) |  [3] 32.743 (12.042) |  [4] 45.534 (12.791) |  [5] 58.835 (13.301)  Official Finish Time: 58.835
RACE: 53    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 71.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 47.629
Split times:   [1] 7.477 (7.477) |  [2] 17.358 (9.881) |  [3] 27.285 (9.927) |  [4] 37.245 (9.960) |  [5] 47.629 (10.385)  Official Finish Time: 47.629
2 (4) 156.  ANDREEV Ilia RUS-PET RUS 49.812
Split times:   [1] 8.059 (8.059) |  [2] 18.275 (10.216) |  [3] 28.505 (10.230) |  [4] 38.995 (10.490) |  [5] 49.812 (10.818)  Official Finish Time: 49.812
3 (5) 142.  PILIPENKO Ignat RUS-KAL RUS 53.352
Split times:   [1] 8.897 (8.897) |  [2] 19.932 (11.035) |  [3] 30.623 (10.691) |  [4] 42.104 (11.481) |  [5] 53.352 (11.249)  Official Finish Time: 53.352
4 (2) 75.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 55.294
Split times:   [1] 8.667 (8.667) |  [2] 20.257 (11.590) |  [3] 31.335 (11.078) |  [4] 43.292 (11.957) |  [5] 55.294 (12.003)  Official Finish Time: 55.294
5 (1) 126.  ADOMAITIS Domantas LTU LTU 1:25.373  
Split times:   [1] 11.206 (11.206) |  [2] 28.955 (17.749) |  [3] 48.200 (19.245) |  [4] 1:07.518 (19.318) |  [5] 1:25.373 (17.856)  Official Finish Time: 1:25.373  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI FINAL  500 m
RACE: 94    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 75.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 53.652
Split times:   [1] 8.581 (8.581) |  [2] 19.634 (11.053) |  [3] 30.522 (10.888) |  [4] 41.862 (11.340) |  [5] 53.652 (11.791)  Official Finish Time: 53.652
2 (1) 172.  IVCHATOV Ivan UKR-KYIV UKR 53.923
Split times:   [1] 8.182 (8.182) |  [2] 19.460 (11.278) |  [3] 30.501 (11.041) |  [4] 42.053 (11.552) |  [5] 53.923 (11.870)  Official Finish Time: 53.923
3 (3) 128.  GRIGALIUNAS Gustis LTU LTU 54.297
Split times:   [1] 8.324 (8.324) |  [2] 19.853 (11.529) |  [3] 31.107 (11.254) |  [4] 42.523 (11.416) |  [5] 54.297 (11.775)  Official Finish Time: 54.297
4 (4) 74.  SAKSS Kirils LAT-JLSS LAT 57.503
Split times:   [1] 8.867 (8.867) |  [2] 20.693 (11.826) |  [3] 32.403 (11.710) |  [4] 44.712 (12.309) |  [5] 57.503 (12.791)  Official Finish Time: 57.503
- (5) 126.  ADOMAITIS Domantas LTU LTU PEN. no start
RACE: 95    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 157.  PETROV Arsenii RUS-PET RUS 48.931
Split times:   [1] 8.089 (8.089) |  [2] 18.220 (10.131) |  [3] 27.897 (9.677) |  [4] 38.200 (10.303) |  [5] 48.931 (10.732)  Official Finish Time: 48.931
2 (1) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 49.007
Split times:   [1] 7.861 (7.861) |  [2] 17.939 (10.078) |  [3] 27.732 (9.793) |  [4] 38.280 (10.548) |  [5] 49.007 (10.728)  Official Finish Time: 49.007
3 (3) 73.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 49.111
Split times:   [1] 7.570 (7.570) |  [2] 17.720 (10.150) |  [3] 27.585 (9.865) |  [4] 38.057 (10.472) |  [5] 49.111 (11.055)  Official Finish Time: 49.111
4 (5) 70.  BERZINS Roberts LAT-JLSS LAT 53.120
Split times:   [1] 8.466 (8.466) |  [2] 19.393 (10.927) |  [3] 30.188 (10.795) |  [4] 41.393 (11.205) |  [5] 53.120 (11.727)  Official Finish Time: 53.120
5 (4) 127.  CECH Ernestas LTU LTU NO TIME finished
Split times:   [1] 8.222 (8.222) |  [2] 18.360 (10.138) |  [3] 28.132 (9.772) |  [4] 55.668 (27.536) |  [5] 14:33:59.254  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 96    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 48.961
Split times:   [1] 7.749 (7.749) |  [2] 17.964 (10.215) |  [3] 28.000 (10.036) |  [4] 38.340 (10.340) |  [5] 48.961 (10.621)  Official Finish Time: 48.961
2 (3) 156.  ANDREEV Ilia RUS-PET RUS 49.198
Split times:   [1] 8.168 (8.168) |  [2] 18.429 (10.261) |  [3] 28.395 (9.966) |  [4] 38.727 (10.332) |  [5] 49.198 (10.471)  Official Finish Time: 49.198
3 (4) 72.  MURASKO Roberts LAT-JLSS LAT 51.659
Split times:   [1] 8.159 (8.159) |  [2] 18.674 (10.515) |  [3] 29.109 (10.435) |  [4] 40.281 (11.172) |  [5] 51.659 (11.378)  Official Finish Time: 51.659
4 (5) 142.  PILIPENKO Ignat RUS-KAL RUS 51.770
Split times:   [1] 8.711 (8.711) |  [2] 19.684 (10.973) |  [3] 30.083 (10.399) |  [4] 40.769 (10.686) |  [5] 51.770 (11.001)  Official Finish Time: 51.770
5 (1) 71.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 1:06.758  
Split times:   [1] 7.422 (7.422) |  [2] 23.358 (15.936) |  [3] 40.867 (17.509) |  [4] 54.610 (13.743) |  [5] 1:06.758 (12.148)  Official Finish Time: 1:06.758  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 53.591
Split times:   [1] 8.982 (8.982) |  [2] 20.259 (11.277) |  [3] 30.971 (10.712) |  [4] 42.097 (11.126) |  [5] 53.591 (11.495)  Official Finish Time: 53.591
2 (2) 172.  IVCHATOV Ivan UKR-KYIV UKR 53.767
Split times:   [1] 8.688 (8.688) |  [2] 19.827 (11.139) |  [3] 30.825 (10.998) |  [4] 42.220 (11.395) |  [5] 53.767 (11.547)  Official Finish Time: 53.767
3 (3) 128.  GRIGALIUNAS Gustis LTU LTU 54.570
Split times:   [1] 8.390 (8.390) |  [2] 19.785 (11.395) |  [3] 30.991 (11.206) |  [4] 42.606 (11.615) |  [5] 54.570 (11.964)  Official Finish Time: 54.570
4 (4) 74.  SAKSS Kirils LAT-JLSS LAT 58.113
Split times:   [1] 9.144 (9.144) |  [2] 21.044 (11.900) |  [3] 32.807 (11.763) |  [4] 45.169 (12.362) |  [5] 58.113 (12.944)  Official Finish Time: 58.113
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 71.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 47.757
Split times:   [1] 7.610 (7.610) |  [2] 17.918 (10.308) |  [3] 27.647 (9.729) |  [4] 37.508 (9.861) |  [5] 47.757 (10.249)  Official Finish Time: 47.757
2 (5) 127.  CECH Ernestas LTU LTU 48.994
Split times:   [1] 7.985 (7.985) |  [2] 18.341 (10.356) |  [3] 28.124 (9.783) |  [4] 38.193 (10.069) |  [5] 48.994 (10.801)  Official Finish Time: 48.994
3 (2) 142.  PILIPENKO Ignat RUS-KAL RUS 51.879
Split times:   [1] 8.471 (8.471) |  [2] 19.225 (10.754) |  [3] 29.424 (10.199) |  [4] 40.622 (11.198) |  [5] 51.879 (11.257)  Official Finish Time: 51.879
4 (3) 70.  BERZINS Roberts LAT-JLSS LAT 54.438
Split times:   [1] 8.565 (8.565) |  [2] 19.793 (11.228) |  [3] 30.688 (10.895) |  [4] 42.175 (11.487) |  [5] 54.438 (12.263)  Official Finish Time: 54.438
5 (1) 72.  MURASKO Roberts LAT-JLSS LAT NO TIME finished
Split times:   [1] 7.936 (7.936) |  [2] 18.696 (10.760) |  [3] 29.341 (10.645) |  [4] 15:15:02.412  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 108    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 48.241
Split times:   [1] 7.714 (7.714) |  [2] 17.893 (10.179) |  [3] 27.850 (9.957) |  [4] 37.913 (10.063) |  [5] 48.241 (10.329)  Official Finish Time: 48.241
2 (1) 157.  PETROV Arsenii RUS-PET RUS 48.291
Split times:   [1] 7.986 (7.986) |  [2] 18.116 (10.130) |  [3] 27.948 (9.832) |  [4] 38.148 (10.200) |  [5] 48.291 (10.144)  Official Finish Time: 48.291
3 (4) 73.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 48.605
Split times:   [1] 7.768 (7.768) |  [2] 18.017 (10.249) |  [3] 28.208 (10.191) |  [4] 38.364 (10.156) |  [5] 48.605 (10.242)  Official Finish Time: 48.605
4 (5) 156.  ANDREEV Ilia RUS-PET RUS 49.549
Split times:   [1] 8.502 (8.502) |  [2] 18.793 (10.291) |  [3] 28.817 (10.024) |  [4] 39.062 (10.245) |  [5] 49.549 (10.487)  Official Finish Time: 49.549
5 (2) 101.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 53.436
Split times:   [1] 9.285 (9.285) |  [2] 20.541 (11.256) |  [3] 31.429 (10.888) |  [4] 42.412 (10.983) |  [5] 53.436 (11.025)  Official Finish Time: 53.436
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 118    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 71.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 1:22.574  
Split times:   [1] 15.667 (15.667) |  [2] 28.600 (12.933) |  [3] 40.812 (12.212) |  [4] 51.588 (10.776) |  [5] 1:02.131 (10.543) |  [6] 1:12.350 (10.219) |  [7] 1:22.574 (10.224)  Official Finish Time: 1:22.574  
2 (4) 156.  ANDREEV Ilia RUS-PET RUS 1:22.989  
Split times:   [1] 15.558 (15.558) |  [2] 28.484 (12.926) |  [3] 40.842 (12.358) |  [4] 51.768 (10.926) |  [5] 1:02.260 (10.492) |  [6] 1:12.593 (10.333) |  [7] 1:22.989 (10.397)  Official Finish Time: 1:22.989  
3 (3) 172.  IVCHATOV Ivan UKR-KYIV UKR 1:27.719  
Split times:   [1] 15.782 (15.782) |  [2] 28.718 (12.936) |  [3] 41.077 (12.359) |  [4] 52.246 (11.169) |  [5] 1:03.523 (11.277) |  [6] 1:15.323 (11.800) |  [7] 1:27.719 (12.397)  Official Finish Time: 1:27.719  
4 (2) 74.  SAKSS Kirils LAT-JLSS LAT 1:32.488  
Split times:   [1] 15.944 (15.944) |  [2] 28.837 (12.893) |  [3] 41.357 (12.520) |  [4] 53.182 (11.825) |  [5] 1:05.477 (12.295) |  [6] 1:18.742 (13.265) |  [7] 1:32.488 (13.747)  Official Finish Time: 1:32.488  
- (1) 101.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT PEN. no start
RACE: 119    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:18.609  
Split times:   [1] 13.922 (13.922) |  [2] 24.844 (10.922) |  [3] 35.687 (10.843) |  [4] 46.487 (10.800) |  [5] 57.150 (10.663) |  [6] 1:07.906 (10.756) |  [7] 1:18.609 (10.704)  Official Finish Time: 1:18.609  
2 (3) 127.  CECH Ernestas LTU LTU 1:18.780  
Split times:   [1] 14.058 (14.058) |  [2] 24.949 (10.891) |  [3] 35.783 (10.834) |  [4] 46.606 (10.823) |  [5] 57.263 (10.657) |  [6] 1:08.042 (10.779) |  [7] 1:18.780 (10.738)  Official Finish Time: 1:18.780  
3 (1) 72.  MURASKO Roberts LAT-JLSS LAT 1:22.557  
Split times:   [1] 14.279 (14.279) |  [2] 25.108 (10.829) |  [3] 35.967 (10.859) |  [4] 47.061 (11.094) |  [5] 58.537 (11.476) |  [6] 1:10.501 (11.964) |  [7] 1:22.557 (12.057)  Official Finish Time: 1:22.557  
4 (4) 70.  BERZINS Roberts LAT-JLSS LAT 1:23.916  
Split times:   [1] 14.683 (14.683) |  [2] 25.632 (10.949) |  [3] 36.632 (11.000) |  [4] 48.047 (11.415) |  [5] 59.500 (11.453) |  [6] 1:11.303 (11.803) |  [7] 1:23.916 (12.613)  Official Finish Time: 1:23.916  
5 (5) 128.  GRIGALIUNAS Gustis LTU LTU 1:28.900  
Split times:   [1] 14.955 (14.955) |  [2] 26.281 (11.326) |  [3] 37.697 (11.416) |  [4] 49.642 (11.945) |  [5] 1:02.426 (12.784) |  [6] 1:15.483 (13.057) |  [7] 1:28.900 (13.417)  Official Finish Time: 1:28.900  
RACE: 120    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 157.  PETROV Arsenii RUS-PET RUS 1:21.936  
Split times:   [1] 16.558 (16.558) |  [2] 29.084 (12.526) |  [3] 40.117 (11.033) |  [4] 50.215 (10.098) |  [5] 1:00.473 (10.258) |  [6] 1:11.225 (10.752) |  [7] 1:21.936 (10.712)  Official Finish Time: 1:21.936  
2 (1) 73.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 1:22.083  
Split times:   [1] 16.450 (16.450) |  [2] 29.144 (12.694) |  [3] 40.310 (11.166) |  [4] 50.322 (10.012) |  [5] 1:00.556 (10.234) |  [6] 1:11.293 (10.737) |  [7] 1:22.083 (10.790)  Official Finish Time: 1:22.083  
3 (2) 142.  PILIPENKO Ignat RUS-KAL RUS 1:26.412  
Split times:   [1] 16.669 (16.669) |  [2] 29.235 (12.566) |  [3] 40.830 (11.595) |  [4] 51.693 (10.863) |  [5] 1:02.819 (11.126) |  [6] 1:14.417 (11.598) |  [7] 1:26.412 (11.996)  Official Finish Time: 1:26.412  
4 (4) 75.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 1:30.740  
Split times:   [1] 16.728 (16.728) |  [2] 29.020 (12.292) |  [3] 40.762 (11.742) |  [4] 52.289 (11.527) |  [5] 1:04.286 (11.997) |  [6] 1:17.115 (12.829) |  [7] 1:30.740 (13.626)  Official Finish Time: 1:30.740  
- (3) 126.  ADOMAITIS Domantas LTU LTU PEN. no start
 
JUNIOR D BOYS  SEMI FINAL  777 m
RACE: 127    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 75.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 1:27.429  
Split times:   [1] 14.710 (14.710) |  [2] 26.906 (12.196) |  [3] 38.925 (12.019) |  [4] 50.742 (11.817) |  [5] 1:02.523 (11.781) |  [6] 1:15.200 (12.677) |  [7] 1:27.429 (12.230)  Official Finish Time: 1:27.429  
2 (1) 128.  GRIGALIUNAS Gustis LTU LTU 1:27.688  
Split times:   [1] 14.663 (14.663) |  [2] 27.040 (12.377) |  [3] 39.223 (12.183) |  [4] 51.235 (12.012) |  [5] 1:03.290 (12.055) |  [6] 1:15.271 (11.981) |  [7] 1:27.688 (12.417)  Official Finish Time: 1:27.688  
3 (3) 74.  SAKSS Kirils LAT-JLSS LAT 1:29.173  
Split times:   [1] 15.145 (15.145) |  [2] 26.985 (11.840) |  [3] 39.063 (12.078) |  [4] 50.916 (11.853) |  [5] 1:03.022 (12.106) |  [6] 1:15.719 (12.697) |  [7] 1:29.173 (13.455)  Official Finish Time: 1:29.173  
RACE: 128    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 71.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 1:17.816  
Split times:   [1] 14.189 (14.189) |  [2] 25.207 (11.018) |  [3] 36.018 (10.811) |  [4] 46.870 (10.852) |  [5] 57.145 (10.275) |  [6] 1:07.435 (10.290) |  [7] 1:17.816 (10.381)  Official Finish Time: 1:17.816  
2 (1) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:17.907  
Split times:   [1] 14.064 (14.064) |  [2] 25.044 (10.980) |  [3] 35.903 (10.859) |  [4] 46.794 (10.891) |  [5] 57.399 (10.605) |  [6] 1:07.648 (10.249) |  [7] 1:17.907 (10.260)  Official Finish Time: 1:17.907  
3 (4) 156.  ANDREEV Ilia RUS-PET RUS 1:18.533  
Split times:   [1] 14.450 (14.450) |  [2] 25.357 (10.907) |  [3] 36.156 (10.799) |  [4] 47.010 (10.854) |  [5] 57.683 (10.673) |  [6] 1:08.044 (10.361) |  [7] 1:18.533 (10.489)  Official Finish Time: 1:18.533  
4 (2) 72.  MURASKO Roberts LAT-JLSS LAT 1:21.666  
Split times:   [1] 14.351 (14.351) |  [2] 25.317 (10.966) |  [3] 36.431 (11.114) |  [4] 47.776 (11.345) |  [5] 58.836 (11.060) |  [6] 1:10.003 (11.167) |  [7] 1:21.666 (11.663)  Official Finish Time: 1:21.666  
5 (5) 172.  IVCHATOV Ivan UKR-KYIV UKR 1:26.079  
Split times:   [1] 14.653 (14.653) |  [2] 25.645 (10.992) |  [3] 36.717 (11.072) |  [4] 48.180 (11.463) |  [5] 1:00.031 (11.851) |  [6] 1:13.009 (12.978) |  [7] 1:26.079 (13.070)  Official Finish Time: 1:26.079  
RACE: 129    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 127.  CECH Ernestas LTU LTU 1:18.731  
Split times:   [1] 13.754 (13.754) |  [2] 24.997 (11.243) |  [3] 36.017 (11.020) |  [4] 46.609 (10.592) |  [5] 57.263 (10.654) |  [6] 1:07.952 (10.689) |  [7] 1:18.731 (10.779)  Official Finish Time: 1:18.731  
2 (2) 157.  PETROV Arsenii RUS-PET RUS 1:18.743  
Split times:   [1] 13.867 (13.867) |  [2] 25.104 (11.237) |  [3] 36.088 (10.984) |  [4] 46.742 (10.654) |  [5] 57.355 (10.613) |  [6] 1:08.061 (10.706) |  [7] 1:18.743 (10.683)  Official Finish Time: 1:18.743  
3 (3) 73.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 1:18.923  
Split times:   [1] 13.968 (13.968) |  [2] 25.217 (11.249) |  [3] 36.146 (10.929) |  [4] 46.809 (10.663) |  [5] 57.520 (10.711) |  [6] 1:08.157 (10.637) |  [7] 1:18.923 (10.766)  Official Finish Time: 1:18.923  
4 (5) 142.  PILIPENKO Ignat RUS-KAL RUS 1:21.845  
Split times:   [1] 14.427 (14.427) |  [2] 25.532 (11.105) |  [3] 36.480 (10.948) |  [4] 47.274 (10.794) |  [5] 58.364 (11.090) |  [6] 1:09.864 (11.500) |  [7] 1:21.845 (11.982)  Official Finish Time: 1:21.845  
5 (4) 70.  BERZINS Roberts LAT-JLSS LAT 1:23.683  
Split times:   [1] 14.280 (14.280) |  [2] 25.434 (11.154) |  [3] 36.811 (11.377) |  [4] 47.578 (10.767) |  [5] 58.970 (11.392) |  [6] 1:10.949 (11.979) |  [7] 1:23.683 (12.734)  Official Finish Time: 1:23.683  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 151    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 1:28.358  
Split times:   [1] 14.709 (14.709) |  [2] 26.487 (11.778) |  [3] 38.853 (12.366) |  [4] 51.235 (12.382) |  [5] 1:03.557 (12.322) |  [6] 1:15.931 (12.374) |  [7] 1:28.358 (12.428)  Official Finish Time: 1:28.358  
2 (2) 128.  GRIGALIUNAS Gustis LTU LTU 1:28.444  
Split times:   [1] 14.557 (14.557) |  [2] 26.579 (12.022) |  [3] 38.931 (12.352) |  [4] 51.361 (12.430) |  [5] 1:03.675 (12.314) |  [6] 1:16.151 (12.476) |  [7] 1:28.444 (12.293)  Official Finish Time: 1:28.444  
3 (3) 74.  SAKSS Kirils LAT-JLSS LAT 1:30.516  
Split times:   [1] 14.944 (14.944) |  [2] 26.770 (11.826) |  [3] 39.141 (12.371) |  [4] 51.584 (12.443) |  [5] 1:04.056 (12.472) |  [6] 1:16.849 (12.793) |  [7] 1:30.516 (13.668)  Official Finish Time: 1:30.516  
RACE: 152    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 1:20.612  
Split times:   [1] 14.933 (14.933) |  [2] 26.509 (11.576) |  [3] 38.122 (11.613) |  [4] 48.456 (10.334) |  [5] 58.770 (10.314) |  [6] 1:09.614 (10.844) |  [7] 1:20.612 (10.999)  Official Finish Time: 1:20.612  
2 (3) 142.  PILIPENKO Ignat RUS-KAL RUS 1:22.860  
Split times:   [1] 15.319 (15.319) |  [2] 26.693 (11.374) |  [3] 38.333 (11.640) |  [4] 49.027 (10.694) |  [5] 59.896 (10.869) |  [6] 1:11.082 (11.186) |  [7] 1:22.860 (11.779)  Official Finish Time: 1:22.860  
3 (4) 70.  BERZINS Roberts LAT-JLSS LAT 1:25.011  
Split times:   [1] 15.579 (15.579) |  [2] 26.862 (11.283) |  [3] 38.582 (11.720) |  [4] 49.671 (11.089) |  [5] 1:00.979 (11.308) |  [6] 1:12.751 (11.772) |  [7] 1:25.011 (12.261)  Official Finish Time: 1:25.011  
4 (5) 172.  IVCHATOV Ivan UKR-KYIV UKR 1:25.969  
Split times:   [1] 15.476 (15.476) |  [2] 26.791 (11.315) |  [3] 38.847 (12.056) |  [4] 50.156 (11.309) |  [5] 1:01.534 (11.378) |  [6] 1:13.602 (12.068) |  [7] 1:25.969 (12.368)  Official Finish Time: 1:25.969  
5 (2) 72.  MURASKO Roberts LAT-JLSS LAT NO TIME finished
Split times:   [1] 15.119 (15.119) |  [2] 26.643 (11.524) |  [3] 38.323 (11.680) |  [4] 48.815 (10.492) |  [5] 59.649 (10.834) |  [6] 1:19.282 (19.633) |  [7] 9:41:46.236  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 153    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 1:15.644  
Split times:   [1] 14.625 (14.625) |  [2] 24.934 (10.309) |  [3] 34.952 (10.018) |  [4] 44.707 (9.755) |  [5] 54.721 (10.014) |  [6] 1:05.052 (10.331) |  [7] 1:15.644 (10.593)  Official Finish Time: 1:15.644  
2 (2) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:15.866  
Split times:   [1] 14.471 (14.471) |  [2] 24.813 (10.342) |  [3] 34.963 (10.150) |  [4] 45.068 (10.105) |  [5] 55.124 (10.056) |  [6] 1:05.366 (10.242) |  [7] 1:15.866 (10.501)  Official Finish Time: 1:15.866  
3 (5) 157.  PETROV Arsenii RUS-PET RUS 1:15.895  
Split times:   [1] 14.716 (14.716) |  [2] 25.034 (10.318) |  [3] 35.094 (10.060) |  [4] 45.116 (10.022) |  [5] 55.236 (10.120) |  [6] 1:05.551 (10.315) |  [7] 1:15.895 (10.345)  Official Finish Time: 1:15.895  
4 (4) 127.  CECH Ernestas LTU LTU 1:16.393  
Split times:   [1] 14.751 (14.751) |  [2] 25.141 (10.390) |  [3] 35.274 (10.133) |  [4] 45.362 (10.088) |  [5] 55.461 (10.099) |  [6] 1:05.793 (10.332) |  [7] 1:16.393 (10.601)  Official Finish Time: 1:16.393  
5 (3) 156.  ANDREEV Ilia RUS-PET RUS 1:16.560  
Split times:   [1] 14.987 (14.987) |  [2] 25.260 (10.273) |  [3] 35.387 (10.127) |  [4] 45.551 (10.164) |  [5] 55.631 (10.080) |  [6] 1:06.023 (10.392) |  [7] 1:16.560 (10.538)  Official Finish Time: 1:16.560  



Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 71.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 1. 6. 1. 71 8
2. 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 6. 1. 2. 58 9
3. 157.  PETROV Arsenii RUS-PET RUS 2. 2. 3. 55 7
4. 127.  CECH Ernestas LTU LTU 3. 7. 4. 23 14
5. 156.  ANDREEV Ilia RUS-PET RUS 5. 4. 5. 18 14
6. 73.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 7. 3. 6. 18 16
7. 101.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 4. 5. 14. 13 23
8. 142.  PILIPENKO Ignat RUS-KAL RUS 9. 8. 7. 3 24
9. 70.  BERZINS Roberts LAT-JLSS LAT 10. 9. 8. 1 27
10. 72.  MURASKO Roberts LAT-JLSS LAT 8. 10. 10. 1 28
11. 172.  IVCHATOV Ivan UKR-KYIV UKR 11. 12. 9. 32
12. 75.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 12. 11. 11. 34
13. 128.  GRIGALIUNAS Gustis LTU LTU 13. 13. 12. 38
14. 74.  SAKSS Kirils LAT-JLSS LAT 14. 14. 13. 41
15. 126.  ADOMAITIS Domantas LTU LTU 15. 15. 14. 44