Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 48    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 50.034
Split times:   [1] 7.980 (7.980) |  [2] 18.282 (10.302) |  [3] 28.472 (10.190) |  [4] 39.060 (10.588) |  [5] 50.034 (10.974)  Official Finish Time: 50.034
2 (3) 165.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 52.402
Split times:   [1] 8.760 (8.760) |  [2] 19.842 (11.082) |  [3] 30.322 (10.480) |  [4] 41.270 (10.948) |  [5] 52.402 (11.132)  Official Finish Time: 52.402
3 (5) 148.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 52.407
Split times:   [1] 8.508 (8.508) |  [2] 19.324 (10.816) |  [3] 30.107 (10.783) |  [4] 41.071 (10.964) |  [5] 52.407 (11.336)  Official Finish Time: 52.407
4 (2) 95.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 54.501
Split times:   [1] 8.524 (8.524) |  [2] 19.928 (11.404) |  [3] 31.111 (11.183) |  [4] 42.596 (11.485) |  [5] 54.501 (11.905)  Official Finish Time: 54.501
5 (1) 113.  RAKAUSKAITE Ausrine LTU LTU 54.623
Split times:   [1] 7.982 (7.982) |  [2] 19.470 (11.488) |  [3] 30.695 (11.225) |  [4] 42.432 (11.737) |  [5] 54.623 (12.191)  Official Finish Time: 54.623
RACE: 49    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 151.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 50.151
Split times:   [1] 7.954 (7.954) |  [2] 18.552 (10.598) |  [3] 28.878 (10.326) |  [4] 39.333 (10.455) |  [5] 50.151 (10.818)  Official Finish Time: 50.151
2 (1) 152.  TOROPOVA Polina RUS-PET RUS 52.613
Split times:   [1] 8.394 (8.394) |  [2] 19.273 (10.879) |  [3] 30.037 (10.764) |  [4] 41.258 (11.221) |  [5] 52.613 (11.355)  Official Finish Time: 52.613
3 (2) 62.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 53.269
Split times:   [1] 8.515 (8.515) |  [2] 19.585 (11.070) |  [3] 30.491 (10.906) |  [4] 41.715 (11.224) |  [5] 53.269 (11.554)  Official Finish Time: 53.269
4 (4) 97.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 55.775
Split times:   [1] 8.823 (8.823) |  [2] 20.407 (11.584) |  [3] 31.824 (11.417) |  [4] 43.617 (11.793) |  [5] 55.775 (12.158)  Official Finish Time: 55.775
5 (5) 110.  KOVRIZKINA Viktorija LTU LTU 1:01.599  
Split times:   [1] 9.131 (9.131) |  [2] 21.532 (12.401) |  [3] 34.085 (12.553) |  [4] 47.182 (13.097) |  [5] 1:01.599 (14.417)  Official Finish Time: 1:01.599  
RACE: 50    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 138.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 49.633
Split times:   [1] 7.764 (7.764) |  [2] 18.321 (10.557) |  [3] 28.559 (10.238) |  [4] 38.933 (10.374) |  [5] 49.633 (10.700)  Official Finish Time: 49.633
2 (6) 111.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 50.283
Split times:   [1] 8.724 (8.724) |  [2] 19.186 (10.462) |  [3] 29.099 (9.913) |  [4] 39.517 (10.418) |  [5] 50.283 (10.766)  Official Finish Time: 50.283
3 (5) 149.  KOKOREWA Anna RUS-PET RUS 50.363
Split times:   [1] 8.361 (8.361) |  [2] 18.883 (10.522) |  [3] 29.057 (10.174) |  [4] 39.644 (10.587) |  [5] 50.363 (10.719)  Official Finish Time: 50.363
4 (4) 96.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 51.334
Split times:   [1] 8.287 (8.287) |  [2] 19.145 (10.858) |  [3] 29.618 (10.473) |  [4] 40.327 (10.709) |  [5] 51.334 (11.007)  Official Finish Time: 51.334
5 (3) 87.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 59.093
Split times:   [1] 9.039 (9.039) |  [2] 21.156 (12.117) |  [3] 33.140 (11.984) |  [4] 45.894 (12.754) |  [5] 59.093 (13.199)  Official Finish Time: 59.093
6 (2) 112.  LOIBAITE Agne LTU LTU 1:09.461  
Split times:   [1] 9.674 (9.674) |  [2] 23.210 (13.536) |  [3] 38.232 (15.022) |  [4] 54.075 (15.843) |  [5] 1:09.461 (15.386)  Official Finish Time: 1:09.461  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI FINAL  500 m
RACE: 91    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 97.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 54.531
Split times:   [1] 8.613 (8.613) |  [2] 20.090 (11.477) |  [3] 31.172 (11.082) |  [4] 42.768 (11.596) |  [5] 54.531 (11.763)  Official Finish Time: 54.531
2 (1) 95.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 54.903
Split times:   [1] 8.515 (8.515) |  [2] 20.035 (11.520) |  [3] 30.902 (10.867) |  [4] 42.580 (11.678) |  [5] 54.903 (12.323)  Official Finish Time: 54.903
3 (2) 113.  RAKAUSKAITE Ausrine LTU LTU 55.325
Split times:   [1] 8.115 (8.115) |  [2] 19.714 (11.599) |  [3] 31.029 (11.315) |  [4] 43.002 (11.973) |  [5] 55.325 (12.324)  Official Finish Time: 55.325
4 (4) 87.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 56.929
Split times:   [1] 8.840 (8.840) |  [2] 20.406 (11.566) |  [3] 32.118 (11.712) |  [4] 44.373 (12.255) |  [5] 56.929 (12.556)  Official Finish Time: 56.929
5 (5) 110.  KOVRIZKINA Viktorija LTU LTU 1:01.761  
Split times:   [1] 9.307 (9.307) |  [2] 21.768 (12.461) |  [3] 34.490 (12.722) |  [4] 47.848 (13.358) |  [5] 1:01.761 (13.913)  Official Finish Time: 1:01.761  
6 (6) 112.  LOIBAITE Agne LTU LTU 1:08.407  
Split times:   [1] 10.124 (10.124) |  [2] 23.719 (13.595) |  [3] 37.675 (13.956) |  [4] 52.765 (15.090) |  [5] 1:08.407 (15.642)  Official Finish Time: 1:08.407  
RACE: 92    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 48.657
Split times:   [1] 7.735 (7.735) |  [2] 17.924 (10.189) |  [3] 27.759 (9.835) |  [4] 37.997 (10.238) |  [5] 48.657 (10.661)  Official Finish Time: 48.657
2 (2) 151.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 48.696
Split times:   [1] 7.866 (7.866) |  [2] 18.039 (10.173) |  [3] 27.956 (9.917) |  [4] 38.128 (10.172) |  [5] 48.696 (10.569)  Official Finish Time: 48.696
3 (3) 111.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 49.346
Split times:   [1] 8.117 (8.117) |  [2] 18.476 (10.359) |  [3] 28.510 (10.034) |  [4] 38.777 (10.267) |  [5] 49.346 (10.570)  Official Finish Time: 49.346
4 (4) 96.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 50.191
Split times:   [1] 8.251 (8.251) |  [2] 18.885 (10.634) |  [3] 29.179 (10.294) |  [4] 39.632 (10.453) |  [5] 50.191 (10.560)  Official Finish Time: 50.191
5 (5) 148.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 51.172
Split times:   [1] 8.438 (8.438) |  [2] 19.228 (10.790) |  [3] 29.562 (10.334) |  [4] 40.219 (10.657) |  [5] 51.172 (10.954)  Official Finish Time: 51.172
RACE: 93    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 138.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 49.210
Split times:   [1] 7.693 (7.693) |  [2] 18.064 (10.371) |  [3] 28.218 (10.154) |  [4] 38.569 (10.351) |  [5] 49.210 (10.641)  Official Finish Time: 49.210
2 (2) 149.  KOKOREWA Anna RUS-PET RUS 49.717
Split times:   [1] 8.054 (8.054) |  [2] 18.450 (10.396) |  [3] 28.656 (10.206) |  [4] 39.086 (10.430) |  [5] 49.717 (10.631)  Official Finish Time: 49.717
3 (3) 165.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 50.854
Split times:   [1] 8.256 (8.256) |  [2] 19.016 (10.760) |  [3] 39.955 (20.939) |  [4] 50.810 (10.855) |  [5] 50.854 (0.044)  Official Finish Time: 50.854
4 (5) 62.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 53.205
Split times:   [1] 8.623 (8.623) |  [2] 19.541 (10.918) |  [3] 30.166 (10.625) |  [4] 41.398 (11.232) |  [5] 53.205 (11.807)  Official Finish Time: 53.205
5 (4) 152.  TOROPOVA Polina RUS-PET RUS 1:16.242  
Split times:   [1] 8.692 (8.692) |  [2] 19.726 (11.034) |  [3] 42.636 (22.910) |  [4] 1:00.522 (17.886) |  [5] 1:16.242 (15.720)  Official Finish Time: 1:16.242  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 103    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 55.159
Split times:   [1] 8.543 (8.543) |  [2] 19.814 (11.271) |  [3] 31.108 (11.294) |  [4] 43.272 (12.164) |  [5] 55.159 (11.887)  Official Finish Time: 55.159
2 (3) 113.  RAKAUSKAITE Ausrine LTU LTU 55.357
Split times:   [1] 8.213 (8.213) |  [2] 19.675 (11.462) |  [3] 30.995 (11.320) |  [4] 43.158 (12.163) |  [5] 55.357 (12.199)  Official Finish Time: 55.357
3 (2) 95.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 55.409
Split times:   [1] 8.815 (8.815) |  [2] 20.131 (11.316) |  [3] 31.297 (11.166) |  [4] 43.526 (12.229) |  [5] 55.409 (11.883)  Official Finish Time: 55.409
4 (4) 87.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 57.313
Split times:   [1] 9.106 (9.106) |  [2] 20.848 (11.742) |  [3] 32.597 (11.749) |  [4] 44.923 (12.326) |  [5] 57.313 (12.390)  Official Finish Time: 57.313
5 (6) 112.  LOIBAITE Agne LTU LTU 1:07.580  
Split times:   [1] 9.909 (9.909) |  [2] 23.499 (13.590) |  [3] 37.693 (14.194) |  [4] 52.399 (14.706) |  [5] 1:07.580 (15.181)  Official Finish Time: 1:07.580  
- (5) 110.  KOVRIZKINA Viktorija LTU LTU PEN. yellow card
Split times:   [1] 9.231 (9.231) |  [2] 28.773 (19.542) |  [3] 45.914 (17.141) |  [4] 1:01.311 (15.397) |  [5] 1:17.141 (15.830)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 104    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 50.424
Split times:   [1] 8.030 (8.030) |  [2] 18.732 (10.702) |  [3] 29.105 (10.373) |  [4] 39.620 (10.515) |  [5] 50.424 (10.804)  Official Finish Time: 50.424
2 (3) 148.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 50.563
Split times:   [1] 8.171 (8.171) |  [2] 18.896 (10.725) |  [3] 29.271 (10.375) |  [4] 39.724 (10.453) |  [5] 50.563 (10.839)  Official Finish Time: 50.563
3 (2) 165.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 50.627
Split times:   [1] 8.431 (8.431) |  [2] 19.063 (10.632) |  [3] 29.480 (10.417) |  [4] 40.100 (10.620) |  [5] 50.627 (10.527)  Official Finish Time: 50.627
4 (4) 62.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 52.632
Split times:   [1] 8.585 (8.585) |  [2] 19.441 (10.856) |  [3] 30.161 (10.720) |  [4] 41.085 (10.924) |  [5] 52.632 (11.547)  Official Finish Time: 52.632
5 (5) 152.  TOROPOVA Polina RUS-PET RUS 53.569
Split times:   [1] 9.012 (9.012) |  [2] 20.444 (11.432) |  [3] 31.231 (10.787) |  [4] 42.155 (10.924) |  [5] 53.569 (11.414)  Official Finish Time: 53.569
RACE: 105    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 138.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 48.401
Split times:   [1] 7.718 (7.718) |  [2] 17.746 (10.028) |  [3] 27.724 (9.978) |  [4] 37.988 (10.264) |  [5] 48.401 (10.413)  Official Finish Time: 48.401
2 (1) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 48.720
Split times:   [1] 7.569 (7.569) |  [2] 17.655 (10.086) |  [3] 27.677 (10.022) |  [4] 38.036 (10.359) |  [5] 48.720 (10.684)  Official Finish Time: 48.720
3 (5) 149.  KOKOREWA Anna RUS-PET RUS 49.323
Split times:   [1] 8.228 (8.228) |  [2] 18.570 (10.342) |  [3] 28.613 (10.043) |  [4] 38.862 (10.249) |  [5] 49.323 (10.462)  Official Finish Time: 49.323
4 (4) 111.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 49.833
Split times:   [1] 8.058 (8.058) |  [2] 18.372 (10.314) |  [3] 28.467 (10.095) |  [4] 38.861 (10.394) |  [5] 49.833 (10.972)  Official Finish Time: 49.833
5 (2) 151.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 1:23.757  
Split times:   [1] 7.733 (7.733) |  [2] 25.478 (17.745) |  [3] 50.662 (25.184) |  [4] 1:07.891 (17.229) |  [5] 1:23.757 (15.867)  Official Finish Time: 1:23.757  



Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 138.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 34 1 0:48.401
  2. A 2. 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 21 2 0:48.657
  3. A 3. 149.  KOKOREWA Anna RUS-PET RUS 13 3 0:49.323
  4. A 4. 111.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 8 4 0:49.346
  5. A 5. 151.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 5 5 0:48.696
  6. B 1. 96.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 3 6 0:50.191
  7. B 2. 148.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 2 7 0:50.563
  8. B 3. 165.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1 8 0:50.627
  9. B 4. 62.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 9 0:52.632
  10. B 5. 152.  TOROPOVA Polina RUS-PET RUS 10 0:52.613
  11. C 1. 97.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 11 0:54.531
  12. C 2. 113.  RAKAUSKAITE Ausrine LTU LTU 12 0:54.623
  13. C 3. 95.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 13 0:54.501
  14. C 4. 87.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 14 0:56.929
  15. C 5. 112.  LOIBAITE Agne LTU LTU 15 1:07.580
HEATS
  A 110.  KOVRIZKINA Viktorija LTU LTU 16 NO TIME