Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 7    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 158.  SOLOVIOVA Kateryna UKR-KHV UKR 56.926
Split times:   [1] 8.420 (8.420) |  [2] 20.192 (11.772) |  [3] 31.783 (11.591) |  [4] 43.985 (12.202) |  [5] 56.926 (12.941)  Official Finish Time: 56.926
2 (2) 166.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 58.416
Split times:   [1] 8.904 (8.904) |  [2] 21.328 (12.424) |  [3] 33.592 (12.264) |  [4] 46.044 (12.452) |  [5] 58.416 (12.372)  Official Finish Time: 58.416
3 (3) 115.  BUDRYTE Urte LTU LTU 1:08.854  
Split times:   [1] 26 |  [2] 14 |  [3] 1:08.85  Official Finish Time: 1:08.854  
4 (4) 139.  BEREGOVAIA SOFIIA RUS-KAL RUS 1:13.375  
Split times:   [1] 10.279 (10.279) |  [2] 24.251 (13.972) |  [3] 37.901 (13.650) |  [4] 58.034 (20.133) |  [5] 1:13.375 (15.341)  Official Finish Time: 1:13.375  
- (1) 114.  BALEISYTE Ula LTU LTU PEN. no start
RACE: 8    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 167.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 54.238
Split times:   [1] 8.091 (8.091) |  [2] 19.185 (11.094) |  [3] 30.375 (11.190) |  [4] 42.323 (11.948) |  [5] 54.238 (11.915)  Official Finish Time: 54.238
2 (4) 98.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 59.489
Split times:   [1] 9.216 (9.216) |  [2] 20.896 (11.680) |  [3] 32.672 (11.776) |  [4] 45.578 (12.906) |  [5] 59.489 (13.912)  Official Finish Time: 59.489
3 (1) 117.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 1:04.074  
Split times:   [1] 9.667 (9.667) |  [2] 22.805 (13.138) |  [3] 36.100 (13.295) |  [4] 49.804 (13.704) |  [5] 1:04.074 (14.271)  Official Finish Time: 1:04.074  
4 (5) 116.  SOKOLOVSKYTĖ Gabija LTU LTU 1:04.435  
Split times:   [1] 10.109 (10.109) |  [2] 23.458 (13.349) |  [3] 36.652 (13.194) |  [4] 50.131 (13.479) |  [5] 1:04.435 (14.305)  Official Finish Time: 1:04.435  
5 (2) 63.  STRETENSKA Polina LAT-JLSS LAT 1:14.014  
Split times:   [1] 9.237 (9.237) |  [2] 22.499 (13.262) |  [3] 42.832 (20.333) |  [4] 58.254 (15.422) |  [5] 1:14.014 (15.760)  Official Finish Time: 1:14.014  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 17    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 116.  SOKOLOVSKYTĖ Gabija LTU LTU 1:04.741  
Split times:   [1] 9.674 (9.674) |  [2] 23.223 (13.549) |  [3] 36.685 (13.462) |  [4] 50.424 (13.739) |  [5] 1:04.741 (14.318)  Official Finish Time: 1:04.741  
2 (2) 139.  BEREGOVAIA SOFIIA RUS-KAL RUS 1:06.855  
Split times:   [1] 10.247 (10.247) |  [2] 24.371 (14.124) |  [3] 38.121 (13.750) |  [4] 52.047 (13.926) |  [5] 1:06.855 (14.808)  Official Finish Time: 1:06.855  
3 (3) 63.  STRETENSKA Polina LAT-JLSS LAT 1:14.700  
Split times:   [1] 9.417 (9.417) |  [2] 22.919 (13.502) |  [3] 42.091 (19.172) |  [4] 58.471 (16.380) |  [5] 1:14.700 (16.229)  Official Finish Time: 1:14.700  
RACE: 18    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 53.060
Split times:   [1] 7.866 (7.866) |  [2] 18.794 (10.928) |  [3] 29.721 (10.927) |  [4] 40.965 (11.244) |  [5] 53.060 (12.095)  Official Finish Time: 53.060
2 (4) 98.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 57.076
Split times:   [1] 8.992 (8.992) |  [2] 20.793 (11.801) |  [3] 32.658 (11.865) |  [4] 44.744 (12.086) |  [5] 57.076 (12.332)  Official Finish Time: 57.076
3 (3) 166.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 57.315
Split times:   [1] 8.808 (8.808) |  [2] 20.728 (11.920) |  [3] 32.597 (11.869) |  [4] 44.957 (12.360) |  [5] 57.315 (12.359)  Official Finish Time: 57.315
4 (5) 117.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 1:05.492  
Split times:   [1] 10.121 (10.121) |  [2] 24.011 (13.890) |  [3] 37.345 (13.334) |  [4] 51.091 (13.746) |  [5] 1:05.492 (14.401)  Official Finish Time: 1:05.492  
5 (2) 158.  SOLOVIOVA Kateryna UKR-KHV UKR 1:09.239  
Split times:   [1] 8.267 (8.267) |  [2] 19.539 (11.272) |  [3] 34.945 (15.406) |  [4] 53.683 (18.738) |  [5] 1:09.239 (15.557)  Official Finish Time: 1:09.239  
6 (6) 115.  BUDRYTE Urte LTU LTU 1:11.252  
Split times:   [1] 25 |  [2] 26 |  [3] 1:11.25  Official Finish Time: 1:11.252  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 69    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 23.978
Split times:   [1] 13.412 (13.412) |  [2] 23.978 (10.566)  Official Finish Time: 23.978
2 (5) 158.  SOLOVIOVA Kateryna UKR-KHV UKR 24.915
Split times:   [1] 13.985 (13.985) |  [2] 24.915 (10.930)  Official Finish Time: 24.915
3 (2) 63.  STRETENSKA Polina LAT-JLSS LAT 29.075
Split times:   [1] 15.890 (15.890) |  [2] 29.075 (13.185)  Official Finish Time: 29.075
4 (4) 117.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 29.216
Split times:   [1] 16.092 (16.092) |  [2] 29.216 (13.124)  Official Finish Time: 29.216
5 (3) 139.  BEREGOVAIA SOFIIA RUS-KAL RUS 30.946
Split times:   [1] 17.226 (17.226) |  [2] 30.946 (13.720)  Official Finish Time: 30.946
RACE: 70    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 166.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 26.232
Split times:   [1] 14.535 (14.535) |  [2] 26.232 (11.698)  Official Finish Time: 26.232
2 (2) 98.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 26.275
Split times:   [1] 14.639 (14.639) |  [2] 26.275 (11.636)  Official Finish Time: 26.275
3 (1) 116.  SOKOLOVSKYTĖ Gabija LTU LTU 29.099
Split times:   [1] 15.966 (15.966) |  [2] 29.099 (13.133)  Official Finish Time: 29.099
4 (3) 115.  BUDRYTE Urte LTU LTU 31.385
Split times:   [1] 25 |  [2] 47  Official Finish Time: 31.385
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 80    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 116.  SOKOLOVSKYTĖ Gabija LTU LTU 29.182
Split times:   [1] 16.350 (16.350) |  [2] 29.182 (12.832)  Official Finish Time: 29.182
2 (2) 117.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 30.254
Split times:   [1] 17.009 (17.009) |  [2] 30.254 (13.246)  Official Finish Time: 30.254
3 (4) 115.  BUDRYTE Urte LTU LTU 30.668
Split times:   [1] 16.876 (16.876) |  [2] 30.668 (13.793)  Official Finish Time: 30.668
4 (3) 139.  BEREGOVAIA SOFIIA RUS-KAL RUS 30.740
Split times:   [1] 17.233 (17.233) |  [2] 30.740 (13.508)  Official Finish Time: 30.740
RACE: 81    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 23.401
Split times:   [1] 13.045 (13.045) |  [2] 23.401 (10.357)  Official Finish Time: 23.401
2 (2) 158.  SOLOVIOVA Kateryna UKR-KHV UKR 24.502
Split times:   [1] 13.667 (13.667) |  [2] 24.502 (10.836)  Official Finish Time: 24.502
3 (4) 98.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 26.304
Split times:   [1] 14.504 (14.504) |  [2] 26.304 (11.801)  Official Finish Time: 26.304
4 (3) 166.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 26.342
Split times:   [1] 14.440 (14.440) |  [2] 26.342 (11.903)  Official Finish Time: 26.342
5 (5) 63.  STRETENSKA Polina LAT-JLSS LAT 30.252
Split times:   [1] 16.645 (16.645) |  [2] 30.252 (13.608)  Official Finish Time: 30.252
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 144    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 98.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 38.543
Split times:   [1] 14.591 (14.591) |  [2] 26.588 (11.997) |  [3] 38.543 (11.956)  Official Finish Time: 38.543
2 (2) 166.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 38.614
Split times:   [1] 14.471 (14.471) |  [2] 26.461 (11.990) |  [3] 38.611 (12.150)  Official Finish Time: 38.614
3 (4) 116.  SOKOLOVSKYTĖ Gabija LTU LTU 43.285
Split times:   [1] 16.385 (16.385) |  [2] 29.928 (13.543) |  [3] 43.285 (13.358)  Official Finish Time: 43.285
4 (1) 63.  STRETENSKA Polina LAT-JLSS LAT 52.911
Split times:   [1] 16.316 (16.316) |  [2] 37.948 (21.632) |  [3] 52.911 (14.964)  Official Finish Time: 52.911
RACE: 145    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 34.709
Split times:   [1] 13.358 (13.358) |  [2] 23.931 (10.573) |  [3] 34.709 (10.778)  Official Finish Time: 34.709
2 (5) 158.  SOLOVIOVA Kateryna UKR-KHV UKR 36.276
Split times:   [1] 13.816 (13.816) |  [2] 24.757 (10.941) |  [3] 36.276 (11.519)  Official Finish Time: 36.276
3 (2) 115.  BUDRYTE Urte LTU LTU 44.702
Split times:   [1] 16.424 (16.424) |  [2] 30.527 (14.103) |  [3] 44.702 (14.175)  Official Finish Time: 44.702
4 (3) 117.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 44.762
Split times:   [1] 16.645 (16.645) |  [2] 30.718 (14.073) |  [3] 44.762 (14.044)  Official Finish Time: 44.762
5 (4) 139.  BEREGOVAIA SOFIIA RUS-KAL RUS 44.950
Split times:   [1] 17.409 (17.409) |  [2] 30.877 (13.468) |  [3] 44.950 (14.073)  Official Finish Time: 44.950
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 167    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 63.  STRETENSKA Polina LAT-JLSS LAT 43.297
Split times:   [1] 15.896 (15.896) |  [2] 29.429 (13.533) |  [3] 43.297 (13.869)  Official Finish Time: 43.297
2 (2) 117.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 44.357
Split times:   [1] 17.033 (17.033) |  [2] 30.671 (13.638) |  [3] 44.357 (13.687)  Official Finish Time: 44.357
3 (1) 115.  BUDRYTE Urte LTU LTU 44.694
Split times:   [1] 16.550 (16.550) |  [2] 30.497 (13.947) |  [3] 44.694 (14.197)  Official Finish Time: 44.694
4 (3) 139.  BEREGOVAIA SOFIIA RUS-KAL RUS 44.757
Split times:   [1] 16.854 (16.854) |  [2] 30.880 (14.026) |  [3] 44.757 (13.878)  Official Finish Time: 44.757
RACE: 168    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 34.415
Split times:   [1] 13.222 (13.222) |  [2] 23.681 (10.459) |  [3] 34.415 (10.734)  Official Finish Time: 34.415
2 (2) 158.  SOLOVIOVA Kateryna UKR-KHV UKR 36.148
Split times:   [1] 13.430 (13.430) |  [2] 24.549 (11.119) |  [3] 36.148 (11.600)  Official Finish Time: 36.148
3 (3) 98.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 37.415
Split times:   [1] 14.233 (14.233) |  [2] 25.683 (11.450) |  [3] 37.415 (11.733)  Official Finish Time: 37.415
4 (4) 166.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 37.769
Split times:   [1] 14.619 (14.619) |  [2] 26.085 (11.466) |  [3] 37.769 (11.684)  Official Finish Time: 37.769
5 (5) 116.  SOKOLOVSKYTĖ Gabija LTU LTU 1:01.006  
Split times:   [1] 25.337 (25.337) |  [2] 43.963 (18.626) |  [3] 1:01.006 (17.044)  Official Finish Time: 1:01.006  



Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 167.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 1. 1. 1. 102 3
2. 98.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 2. 3. 3. 47 8
3. 158.  SOLOVIOVA Kateryna UKR-KHV UKR 5. 2. 2. 47 9
4. 166.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 3. 4. 4. 29 11
5. 117.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 4. 7. 7. 12 18
6. 116.  SOKOLOVSKYTĖ Gabija LTU LTU 7. 6. 5. 10 18
7. 63.  STRETENSKA Polina LAT-JLSS LAT 9. 5. 6. 8 20
8. 115.  BUDRYTE Urte LTU LTU 6. 8. 8. 5 22
9. 139.  BEREGOVAIA SOFIIA RUS-KAL RUS 8. 9. 9. 1 26