Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  111,12 m
RACE: 21    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 159.  MOISIEIEVA Kateryna UKR-KHV UKR 14.321
Split times:  Official Finish Time: 14.321
2 (3) 169.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 15.735
Split times:  Official Finish Time: 15.735
3 (1) 66.  STURNIECE Emma LAT-JLSS LAT 19.770
Split times:  Official Finish Time: 19.770
4 (2) 118.  BAUBLYTE Aiste LTU LTU 19.819
Split times:  Official Finish Time: 19.819
RACE: 22    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 168.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 15.010
Split times:  Official Finish Time: 15.010
2 (4) 65.  SLOKA Nora LAT-JLSS LAT 16.030
Split times:  Official Finish Time: 16.030
3 (3) 88.  SOLODOVA Iuliia LAT-KSS LAT 18.675
Split times:  Official Finish Time: 18.675
4 (2) 120.  CESONYTE Irmina LTU LTU 19.904
Split times:  Official Finish Time: 19.904
RACE: 23    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 160.  SOLOVIOVA Yelyzaveta UKR-KHV UKR 14.932
Split times:  Official Finish Time: 14.932
2 (2) 140.  VELMIAKINA Diana RUS-KAL RUS 17.284
Split times:  Official Finish Time: 17.284
3 (3) 64.  AUZIŅA Katrīne LAT-JLSS LAT 19.986
Split times:  Official Finish Time: 19.986
4 (1) 119.  BAUBLYTE Greta LTU LTU 21.623
Split times:  Official Finish Time: 21.623
 
JUNIOR F GIRLS  SEMI FINAL  111,12 m
RACE: 64    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 64.  AUZIŅA Katrīne LAT-JLSS LAT 18.987
Split times:  Official Finish Time: 18.987
2 (1) 118.  BAUBLYTE Aiste LTU LTU 19.919
Split times:  Official Finish Time: 19.919
3 (2) 120.  CESONYTE Irmina LTU LTU 20.561
Split times:  Official Finish Time: 20.561
4 (4) 119.  BAUBLYTE Greta LTU LTU 21.587
Split times:  Official Finish Time: 21.587
RACE: 65    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 160.  SOLOVIOVA Yelyzaveta UKR-KHV UKR 14.693
Split times:  Official Finish Time: 14.693
2 (2) 168.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 14.931
Split times:  Official Finish Time: 14.931
3 (3) 169.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 15.548
Split times:  Official Finish Time: 15.548
4 (4) 66.  STURNIECE Emma LAT-JLSS LAT 23.687
Split times:  Official Finish Time: 23.687
RACE: 66    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  MOISIEIEVA Kateryna UKR-KHV UKR 14.450
Split times:  Official Finish Time: 14.450
2 (2) 65.  SLOKA Nora LAT-JLSS LAT 15.483
Split times:  Official Finish Time: 15.483
3 (3) 140.  VELMIAKINA Diana RUS-KAL RUS 16.541
Split times:  Official Finish Time: 16.541
4 (4) 88.  SOLODOVA Iuliia LAT-KSS LAT 18.095
Split times:  Official Finish Time: 18.095
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  111,12 m
RACE: 75    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  AUZIŅA Katrīne LAT-JLSS LAT 19.382
Split times:  Official Finish Time: 19.382
2 (2) 118.  BAUBLYTE Aiste LTU LTU 19.817
Split times:  Official Finish Time: 19.817
3 (3) 120.  CESONYTE Irmina LTU LTU 20.385
Split times:  Official Finish Time: 20.385
4 (4) 119.  BAUBLYTE Greta LTU LTU 21.451
Split times:  Official Finish Time: 21.451
RACE: 76    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 169.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 15.779
Split times:  Official Finish Time: 15.779
2 (2) 140.  VELMIAKINA Diana RUS-KAL RUS 16.225
Split times:  Official Finish Time: 16.225
3 (3) 88.  SOLODOVA Iuliia LAT-KSS LAT 18.267
Split times:  Official Finish Time: 18.267
4 (4) 66.  STURNIECE Emma LAT-JLSS LAT 19.271
Split times:  Official Finish Time: 19.271
RACE: 77    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  MOISIEIEVA Kateryna UKR-KHV UKR 14.425
Split times:  Official Finish Time: 14.425
2 (2) 160.  SOLOVIOVA Yelyzaveta UKR-KHV UKR 14.491
Split times:  Official Finish Time: 14.491
3 (3) 168.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 14.944
Split times:  Official Finish Time: 14.944
4 (4) 65.  SLOKA Nora LAT-JLSS LAT 15.907
Split times:  Official Finish Time: 15.907



Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Distance Classification


JUNIOR F GIRLS 111,12 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 159.  MOISIEIEVA Kateryna UKR-KHV UKR 34 1 0:14.321
  2. A 2. 160.  SOLOVIOVA Yelyzaveta UKR-KHV UKR 21 2 0:14.491
  3. A 3. 168.  IVCHATOVA Marta UKR-KYIV UKR 13 3 0:14.931
  4. A 4. 65.  SLOKA Nora LAT-JLSS LAT 8 4 0:15.483
  5. B 1. 169.  KRYVOSHEIA Oleksandra UKR-KYIV UKR 5 5 0:15.548
  6. B 2. 140.  VELMIAKINA Diana RUS-KAL RUS 3 6 0:16.225
  7. B 3. 88.  SOLODOVA Iuliia LAT-KSS LAT 2 7 0:18.095
  8. B 4. 66.  STURNIECE Emma LAT-JLSS LAT 1 8 0:19.271
  9. C 1. 64.  AUZIŅA Katrīne LAT-JLSS LAT 9 0:18.987
  10. C 2. 118.  BAUBLYTE Aiste LTU LTU 10 0:19.817
  11. C 3. 120.  CESONYTE Irmina LTU LTU 11 0:19.904
  12. C 4. 119.  BAUBLYTE Greta LTU LTU 12 0:21.451