Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 44 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 180. | KOLMYKOV Daniel | RUS-SMO | 1:54.211 | ||
2 | (2) | 208. | IVCHATOV Ivan | UKR-KYIV | 1:54.263 | ||
3 | (5) | 182. | LEMESHENKOV Maksim | RUS-SMO | 1:54.915 | ||
4 | (3) | 143. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 1:55.218 | ||
5 | (4) | 81. | BALSHAKOU Mikita | BLR-ZHO | 1:55.623 | ||
6 | (7) | 131. | MĄDRY Wojciech | POL-UKSJB | 1:58.161 | ||
7 | (6) | 135. | PALENCEUSZ Patryk | POL-UKSSB | 1:59.753 | ||
8 | (8) | 83. | PAPKOVICH Yury | BLR-ZHO | 2:06.428 | ||
RACE: 45 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 144. | MESHKOV Pavel | RUS-KAL | 1:51.187 | ||
2 | (3) | 130. | MĄDRY Krzysztof | POL-UKSJB | 1:52.394 | ||
3 | (2) | 117. | KORECKI Krzysztof | POL-JUV | 1:52.859 | ||
4 | (1) | 84. | ZELENIN Raman | BLR-ZHO | 1:53.791 | ||
5 | (6) | 132. | MAZIARZ Szymon | POL-UKSJB | 1:58.891 | ||
6 | (4) | 146. | SENNIKOV Vladimir | RUS-KAL | 1:59.070 | ||
RACE: 46 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 181. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 1:48.901 | ||
2 | (4) | 166. | ANDREEV Ilia | RUS-PET | 1:49.338 | ||
3 | (2) | 184. | MOSKVICHEV Evgeny | RUS-SMO | 1:49.601 | ||
4 | (6) | 183. | MIKHAILOV Denis | RUS-SMO | 1:51.066 | ||
5 | (3) | 157. | IVANOV Mikhail | RUS-MGFSO | 1:51.267 | ||
6 | (5) | 82. | BYCHKOU Daniil | BLR-ZHO | 1:51.321 | ||
RACE: 47 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 195. | KASHITSYN Zahar | RUS-TVER | 1:48.315 | ||
2 | (2) | 142. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 2:08.642 | ||
3 | (4) | 35. | KRAUCHANKA Dzmitry | BLR | 2:09.792 | ||
- | (3) | 36. | MAHER Matvei | BLR | - | impeding | |
RACE: 48 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 167. | FESENKO Kirill | RUS-PET | 1:39.291 | ||
2 | (5) | 125. | PALENCEUSZ Dominik | POL | 1:40.314 | ||
3 | (2) | 196. | VECHKANOV Boris | RUS-TVER | 1:42.498 | ||
4 | (4) | 94. | CECH Ernestas | LTU | 1:50.793 | ||
5 | (3) | 168. | PETROV Arsenii | RUS-PET | 2:06.873 | ||
- | (6) | 34. | KASAKEVICH Tsimafei | BLR | - | no finish |