ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 74 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 100. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 3:05.869 | ||
2 | (1) | 162. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 3:09.112 | ||
3 | (2) | 143. | GOSK Olga | POL-JUV | 3:24.232 | ||
RACE: 75 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 72. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 3:01.978 | ||
2 | (1) | 144. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 3:02.216 | ||
3 | (3) | 146. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 3:06.902 | ||
4 | (5) | 98. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 3:13.198 | ||
5 | (7) | 147. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 3:18.674 | ||
6 | (6) | 142. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | NO TIME | finished | |
- | (4) | 15. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | - | yellow card | |
RACE: 76 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 44. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 2:51.427 | ||
2 | (7) | 97. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:51.540 | ||
3 | (2) | 45. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 2:51.575 | ||
4 | (3) | 141. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 2:51.600 | ||
5 | (1) | 161. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 2:53.038 | ||
6 | (4) | 145. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 2:54.612 | ||
7 | (5) | 96. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 3:00.508 | ||
RACE: 77 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 194. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:45.210 | ||
2 | (1) | 123. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 2:45.339 | ||
3 | (6) | 47. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 2:45.491 | ||
4 | (2) | 48. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:45.598 | ||
5 | (3) | 134. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 2:46.583 | ||
6 | (5) | 163. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 2:47.067 | ||
7 | (4) | 139. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 2:48.997 | ||
RACE: 78 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 2:47.081 | ||
2 | (7) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 2:47.841 | ||
3 | (5) | 179. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 2:47.900 | ||
4 | (2) | 99. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 2:48.198 | ||
5 | (3) | 165. | GRUDYSZ Malwina | POL | 2:48.323 | ||
6 | (4) | 140. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:51.788 | ||
7 | (6) | 29. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 2:55.836 | ||
RACE: 79 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:41.578 | ||
2 | (2) | 63. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 2:42.922 | ||
3 | (4) | 128. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:48.648 | ||
4 | (6) | 46. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:55.508 | ||
5 | (7) | 22. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 3:01.145 | ||
6 | (5) | 166. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 3:13.708 | ||
- | (3) | 129. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | - | impeding | |
RACE: 80 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 67. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 2:40.652 | ||
2 | (7) | 23. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 2:41.210 | ||
3 | (1) | 124. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:41.761 | ||
4 | (3) | 167. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 2:42.130 | ||
5 | (5) | 62. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 2:42.309 | ||
6 | (4) | 122. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:44.391 | ||
7 | (2) | 71. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 2:45.477 |