ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 53 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 48. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:54.178 | ||
2 | (4) | 134. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 2:55.052 | ||
3 | (5) | 45. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 2:55.821 | ||
4 | (1) | 141. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 2:55.917 | ||
5 | (6) | 144. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 2:59.191 | ||
6 | (3) | 72. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 2:59.643 | ||
RACE: 54 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 2:50.917 | addTo.->to C | |
2 | (1) | 123. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 2:51.547 | ||
3 | (2) | 161. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 2:54.511 | ||
4 | (3) | 142. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 3:08.975 | ||
5 | (6) | 147. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 3:12.572 | ||
6 | (4) | 143. | GOSK Olga | POL-JUV | 3:17.304 | ||
RACE: 55 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 139. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 2:55.536 | ||
2 | (1) | 163. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 2:55.763 | ||
3 | (3) | 145. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 2:57.034 | ||
4 | (5) | 96. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 2:57.324 | ||
5 | (6) | 15. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 3:00.934 | ||
6 | (4) | 162. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 3:12.148 | ||
RACE: 56 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 2:57.446 | ||
2 | (2) | 44. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 2:57.662 | ||
3 | (3) | 97. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:58.383 | ||
4 | (5) | 146. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 3:00.037 | ||
5 | (4) | 98. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 3:07.031 | ||
6 | (6) | 100. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
RACE: 57 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 67. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 2:44.830 | ||
2 | (6) | 23. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 2:44.848 | ||
3 | (5) | 46. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:45.831 | ||
4 | (3) | 22. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 2:46.093 | ||
5 | (1) | 165. | GRUDYSZ Malwina | POL | 2:49.395 | ||
6 | (2) | 140. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:50.379 | ||
7 | (7) | 29. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 2:56.786 | ||
RACE: 58 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 122. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:39.736 | ||
2 | (3) | 62. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 2:39.928 | ||
3 | (5) | 121. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:41.802 | ||
4 | (4) | 63. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 2:42.094 | ||
5 | (2) | 129. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:43.102 | ||
6 | (6) | 99. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 2:48.396 | ||
7 | (7) | 179. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 2:52.788 | ||
RACE: 59 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:35.587 | ||
2 | (6) | 71. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 2:35.919 | ||
3 | (5) | 167. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 2:36.877 | ||
4 | (2) | 128. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:44.207 | ||
5 | (4) | 166. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 2:45.093 | ||
6 | (3) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 2:45.094 | ||
- | (7) | 194. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | - | impeding->to D |