ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  333 m
RACE: 113    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 56.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 37.708
Split times:   [1] 14.674 (14.674) |  [2] 26.282 (11.608) |  [3] 37.708 (11.426)  Official Finish Time: 37.708
2 (1) 127.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 42.082
Split times:   [1] 15.836 (15.836) |  [2] 28.905 (13.069) |  [3] 42.082 (13.176)  Official Finish Time: 42.082
3 (3) 41.  BRADA Jakub CZE-KSB CZE 42.488
Split times:   [1] 16.201 (16.201) |  [2] 29.267 (13.066) |  [3] 42.488 (13.221)  Official Finish Time: 42.488
4 (2) 42.  BRADA Michal CZE-KSB CZE 56.220
Split times:   [1] 19.972 (19.972) |  [2] 37.662 (17.690) |  [3] 56.220 (18.557)  Official Finish Time: 56.220
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  333 m
RACE: 125    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 37.848
Split times:   [1] 14.637 (14.637) |  [2] 26.024 (11.387) |  [3] 37.848 (11.823)  Official Finish Time: 37.848
2 (2) 127.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 41.611
Split times:   [1] 15.767 (15.767) |  [2] 28.425 (12.658) |  [3] 41.611 (13.185)  Official Finish Time: 41.611
3 (3) 41.  BRADA Jakub CZE-KSB CZE 43.481
Split times:   [1] 16.203 (16.203) |  [2] 29.482 (13.279) |  [3] 43.481 (13.998)  Official Finish Time: 43.481
4 (4) 42.  BRADA Michal CZE-KSB CZE 56.911
Split times:   [1] 20.196 (20.196) |  [2] 38.548 (18.352) |  [3] 56.911 (18.362)  Official Finish Time: 56.911



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


JUNIOR F BOYS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 56.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 34 1 0:37.708
  2. 2. 127.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 21 2 0:41.611
  3. 3. 41.  BRADA Jakub CZE-KSB CZE 13 3 0:42.488
  4. 4. 42.  BRADA Michal CZE-KSB CZE 8 4 0:56.220

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR G BOYS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (4.) 4. 42.  BRADA Michal CZE-KSB CZE 8 4 0:56.220

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR F BOYS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) 1. 56.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 34 1 0:37.708
  2. (2.) 2. 127.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 21 2 0:41.611
  3. (3.) 3. 41.  BRADA Jakub CZE-KSB CZE 13 3 0:42.488