ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  222 m
RACE: 161    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 56.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 26.010
Split times:   [1] 14.671 (14.671) |  [2] 26.010 (11.339)  Official Finish Time: 26.010
2 (3) 127.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 29.072
Split times:   [1] 16.180 (16.180) |  [2] 29.072 (12.892)  Official Finish Time: 29.072
3 (1) 41.  BRADA Jakub CZE-KSB CZE 30.007
Split times:   [1] 16.442 (16.442) |  [2] 30.007 (13.565)  Official Finish Time: 30.007
4 (2) 42.  BRADA Michal CZE-KSB CZE 39.030
Split times:   [1] 21.121 (21.121) |  [2] 39.030 (17.909)  Official Finish Time: 39.030
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  222 m
RACE: 186    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 26.397
Split times:   [1] 14.710 (14.710) |  [2] 26.397 (11.687)  Official Finish Time: 26.397
2 (2) 127.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 29.324
Split times:   [1] 16.172 (16.172) |  [2] 29.324 (13.152)  Official Finish Time: 29.324
3 (3) 41.  BRADA Jakub CZE-KSB CZE 30.772
Split times:   [1] 16.937 (16.937) |  [2] 30.772 (13.835)  Official Finish Time: 30.772
4 (4) 42.  BRADA Michal CZE-KSB CZE 47.186
Split times:   [1] 21.600 (21.600) |  [2] 47.186 (25.586)  Official Finish Time: 47.186



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


JUNIOR F BOYS 222 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 56.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 34 1 0:26.010
  2. 2. 127.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 21 2 0:29.072
  3. 3. 41.  BRADA Jakub CZE-KSB CZE 13 3 0:30.007
  4. 4. 42.  BRADA Michal CZE-KSB CZE 8 4 0:39.030

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR G BOYS 222 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (4.) 4. 42.  BRADA Michal CZE-KSB CZE 8 4 0:39.030

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR F BOYS 222 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) 1. 56.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 34 1 0:26.010
  2. (2.) 2. 127.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 21 2 0:29.072
  3. (3.) 3. 41.  BRADA Jakub CZE-KSB CZE 13 3 0:30.007