ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 277 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 16. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:39.263 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 149. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:39.479 | ||
3 | (4) | 69. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 1:40.652 | ||
4 | (3) | 118. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:40.765 | ||
RACE: 278 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 103. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 1:40.223 | ||
2 | (3) | 143. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 1:41.030 | ||
3 | (4) | 90. | CECH Danielius | LTU | 1:41.457 | advanced->to C | |
- | (1) | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | - | impeding->to D | |
RACE: 279 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 116. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:36.245 | ||
2 | (2) | 117. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 1:36.590 | ||
3 | (4) | 142. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 1:43.003 | ||
4 | (3) | 137. | CSILLAG Csongor József | ROU | 1:43.064 | ||
RACE: 280 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 148. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:40.960 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 75. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:41.317 | ||
3 | (3) | 102. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 1:43.205 | ||
4 | (4) | 152. | HUNADY Jakub | SVK-PRK | 1:52.666 | ||
RACE: 281 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 62. | TALABOS Attila | HUN | 1:28.566 | ||
2 | (1) | 27. | SUMAN Stribor | CRO | 1:37.120 | ||
3 | (2) | 110. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:39.090 | ||
4 | (3) | 17. | HELAKHAU VIKTAR | BLR | 1:39.579 | ||
5 | (4) | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:44.156 | ||
RACE: 282 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:31.850 | ||
2 | (1) | 175. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:32.062 | ||
3 | (3) | 40. | FAJKUS Radek | CZE | 1:32.169 | ||
4 | (2) | 100. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:34.398 | ||
5 | (5) | 101. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 1:41.583 | ||
RACE: 283 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 79. | BERZINS Reinis | LAT | 1:37.404 | ||
2 | (2) | 59. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:37.562 | ||
3 | (1) | 147. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | 1:37.915 | ||
4 | (3) | 65. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:40.358 | ||
5 | (5) | 15. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | NO TIME | finished | |
RACE: 284 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 174. | ATAN Metehan | TUR | 1:30.706 | ||
2 | (2) | 173. | AKAR Furkan | TUR | 1:30.781 | ||
3 | (1) | 61. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:31.193 | ||
4 | (5) | 20. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:31.752 | ||
5 | (4) | 64. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:38.477 | ||
RACE: 285 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 60. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:31.624 | ||
2 | (2) | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:32.615 | ||
3 | (1) | 125. | BIELECKI Jakub | POL | NO TIME | finished adv.->to A | |
- | (4) | 176. | TAHTACİ Murat | TUR | - | impeding->to C | |
- | (5) | 126. | KŁUJSZO Ignacy | POL | - | no start |