ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 244 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 125. | BIELECKI Jakub | POL | 1:32.389 | ||
2 | (2) | 61. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:32.492 | ||
3 | (4) | 101. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 1:37.419 | ||
4 | (1) | 75. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:37.567 | ||
RACE: 245 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 60. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:50.272 | ||
2 | (1) | 176. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:50.412 | ||
3 | (5) | 16. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:51.832 | ||
4 | (2) | 118. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:55.977 | ||
5 | (3) | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:56.051 | ||
RACE: 246 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 173. | AKAR Furkan | TUR | 1:33.732 | ||
2 | (4) | 147. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | 1:34.483 | ||
3 | (5) | 27. | SUMAN Stribor | CRO | 1:37.894 | ||
4 | (1) | 17. | HELAKHAU VIKTAR | BLR | 1:39.894 | ||
5 | (2) | 152. | HUNADY Jakub | SVK-PRK | 1:54.492 | ||
RACE: 247 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 100. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:35.457 | ||
2 | (2) | 15. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 1:37.518 | ||
3 | (4) | 117. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 1:39.551 | ||
4 | (1) | 137. | CSILLAG Csongor József | ROU | 1:41.162 | ||
5 | (5) | 62. | TALABOS Attila | HUN | NO TIME | finished | |
RACE: 248 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | FAJKUS Radek | CZE | 1:36.231 | ||
2 | (4) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:36.268 | ||
3 | (2) | 148. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:38.071 | ||
4 | (3) | 110. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:38.917 | ||
RACE: 249 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 1:52.878 | ||
2 | (5) | 20. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:53.058 | ||
3 | (3) | 90. | CECH Danielius | LTU | 1:57.077 | ||
4 | (4) | 69. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 1:57.284 | ||
- | (2) | 158. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | - | no start | |
RACE: 250 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 59. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:34.614 | ||
2 | (2) | 175. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:34.742 | ||
3 | (5) | 65. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:36.005 | ||
4 | (3) | 116. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:36.915 | ||
5 | (4) | 143. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 1:41.896 | ||
RACE: 251 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 79. | BERZINS Reinis | LAT | 1:36.823 | ||
2 | (1) | 64. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:38.516 | ||
3 | (5) | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:40.265 | ||
4 | (2) | 102. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 1:40.337 | ||
5 | (4) | 142. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 1:42.632 | ||
RACE: 252 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 174. | ATAN Metehan | TUR | 1:37.968 | ||
2 | (1) | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:39.277 | ||
3 | (3) | 149. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:41.187 | ||
4 | (4) | 103. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 1:41.717 |