ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 68 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 103. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 2:39.047 | ||
2 | (6) | 69. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 2:40.706 | ||
3 | (2) | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 2:40.872 | ||
4 | (1) | 142. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 2:42.997 | ||
5 | (7) | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 2:43.657 | ||
6 | (5) | 158. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | 2:46.577 | ||
7 | (3) | 152. | HUNADY Jakub | SVK-PRK | 2:55.278 | ||
RACE: 69 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 149. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2:31.731 | ||
2 | (7) | 75. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 2:31.781 | ||
3 | (5) | 101. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 2:31.956 | ||
4 | (2) | 117. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 2:32.643 | ||
5 | (3) | 118. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 2:32.797 | ||
6 | (8) | 143. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 2:33.139 | ||
7 | (1) | 110. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 2:33.350 | ||
8 | (4) | 137. | CSILLAG Csongor József | ROU | NO TIME | finished | |
RACE: 70 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 147. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | 2:43.882 | ||
2 | (5) | 90. | CECH Danielius | LTU | 2:45.823 | ||
3 | (7) | 148. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 2:45.939 | ||
4 | (6) | 27. | SUMAN Stribor | CRO | 2:46.070 | ||
5 | (4) | 116. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:46.297 | ||
6 | (3) | 17. | HELAKHAU VIKTAR | BLR | 2:49.118 | ||
7 | (2) | 15. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 3:04.335 | ||
8 | (8) | 100. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 71 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 125. | BIELECKI Jakub | POL | 2:48.307 | ||
2 | (3) | 16. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 2:49.243 | ||
3 | (2) | 20. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 2:49.390 | ||
4 | (6) | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 2:49.532 | ||
5 | (5) | 65. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 2:49.919 | ||
6 | (1) | 64. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 2:51.314 | ||
7 | (7) | 102. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 2:55.423 | ||
RACE: 72 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 61. | SZIGETI Ádám | HUN | 2:47.330 | ||
2 | (6) | 40. | FAJKUS Radek | CZE | 2:48.863 | ||
3 | (2) | 176. | TAHTACİ Murat | TUR | 2:49.087 | ||
4 | (1) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 2:49.184 | ||
5 | (5) | 126. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 2:49.256 | ||
- | (3) | 60. | NÓGRÁDI Bence | HUN | - | impeding | |
RACE: 73 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | BONTOVICS Balázs | HUN | 2:45.829 | ||
2 | (3) | 79. | BERZINS Reinis | LAT | 2:45.942 | ||
3 | (1) | 62. | TALABOS Attila | HUN | 2:46.730 | ||
4 | (5) | 173. | AKAR Furkan | TUR | 3:15.710 | ||
5 | (6) | 174. | ATAN Metehan | TUR | 3:16.295 | ||
- | (4) | 175. | HAN Muhammed Emir | TUR | - | yellow card |