ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 313 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 179. | CHERVENKO Viktoriia | UKR-KHV | 1:48.409 | ||
2 | (2) | 130. | DOBREŃKO Wiktoria | POL-WMKS | 1:49.986 | ||
3 | (4) | 63. | NAGY Netti | HUN-JSE | 1:51.562 | ||
4 | (5) | 180. | DUBROVA Uliana | UKR-KHV | 1:53.335 | ||
5 | (6) | 189. | MAKOVETSKA Anna | UKR-KYIV | 2:02.856 | ||
6 | (1) | 104. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | NO TIME | finished | |
- | (7) | 181. | ZARVANSKA Tetiana | UKR-KHV | - | yellow card | |
RACE: 314 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 9. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:43.581 | ||
2 | (2) | 11. | SAMOILAVA ELEANORA | BLR | 1:44.540 | ||
3 | (5) | 93. | TKACZUK Wiktoria | POL-AZSO | 1:44.905 | ||
4 | (1) | 134. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU | 1:49.388 | ||
5 | (3) | 99. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 1:51.633 | ||
6 | (4) | 10. | KAZLOVA Arina | BLR | 2:00.964 | ||
RACE: 315 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 128. | DOBOSZ Maria | POL-UKSGM | 1:44.268 | ||
2 | (3) | 32. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:44.422 | ||
3 | (1) | 98. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL-JUV | 1:44.498 | ||
4 | (5) | 23. | IVANDIĆ Maja | CRO | 1:44.591 | ||
5 | (4) | 164. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:49.434 | ||
RACE: 316 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 146. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 1:45.311 | ||
2 | (4) | 48. | DOBRÁN Fanni | HUN | 1:45.390 | ||
3 | (3) | 80. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:45.444 | ||
4 | (1) | 122. | ŻAK Wiktoria | POL | 1:45.791 | ||
5 | (2) | 138. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:45.840 | ||
RACE: 317 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 163. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:43.903 | ||
2 | (3) | 51. | VARGA Regina Eszter | HUN | 1:44.473 | ||
3 | (2) | 67. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 1:44.806 | ||
4 | (4) | 166. | ZELINSKA Ema | SVK | 1:45.329 | ||
5 | (5) | 33. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:52.331 | ||
RACE: 318 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | RUSNAKOVA Petra | SVK | 1:39.604 | ||
2 | (3) | 123. | ZYCH Magdalena | POL | 1:39.787 | ||
3 | (4) | 49. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:39.974 | ||
4 | (2) | 50. | TÓTH Eszter | HUN | 1:40.399 | ||
5 | (5) | 121. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:40.604 |