ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 237 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | RUSNAKOVA Petra | SVK | 1:56.627 | ||
2 | (3) | 67. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 1:57.245 | ||
3 | (2) | 93. | TKACZUK Wiktoria | POL-AZSO | 1:57.322 | ||
4 | (5) | 99. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 1:58.968 | ||
5 | (4) | 189. | MAKOVETSKA Anna | UKR-KYIV | 1:59.226 | ||
RACE: 238 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 50. | TÓTH Eszter | HUN | 1:45.914 | ||
2 | (4) | 166. | ZELINSKA Ema | SVK | 1:45.989 | ||
3 | (5) | 146. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 1:46.070 | ||
4 | (1) | 134. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU | 1:48.305 | ||
5 | (3) | 130. | DOBREŃKO Wiktoria | POL-WMKS | 1:48.408 | ||
RACE: 239 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 122. | ŻAK Wiktoria | POL | 1:47.378 | ||
2 | (4) | 32. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:47.596 | ||
3 | (2) | 48. | DOBRÁN Fanni | HUN | 1:47.714 | ||
4 | (3) | 11. | SAMOILAVA ELEANORA | BLR | 1:50.379 | ||
RACE: 240 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 123. | ZYCH Magdalena | POL | 1:52.118 | ||
2 | (4) | 51. | VARGA Regina Eszter | HUN | 1:52.446 | ||
3 | (3) | 128. | DOBOSZ Maria | POL-UKSGM | 1:53.962 | ||
4 | (1) | 10. | KAZLOVA Arina | BLR | 1:58.418 | ||
RACE: 241 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:43.277 | ||
2 | (2) | 9. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:43.724 | ||
3 | (3) | 164. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:44.632 | ||
4 | (4) | 181. | ZARVANSKA Tetiana | UKR-KHV | 1:44.757 | ||
5 | (5) | 104. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | 1:49.183 | ||
RACE: 242 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 163. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:52.267 | ||
2 | (3) | 80. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:52.802 | ||
3 | (4) | 98. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL-JUV | 1:53.861 | ||
4 | (1) | 180. | DUBROVA Uliana | UKR-KHV | 1:56.437 | ||
5 | (5) | 63. | NAGY Netti | HUN-JSE | NO TIME | finished | |
RACE: 243 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 49. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:46.613 | ||
2 | (3) | 33. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:46.706 | ||
3 | (2) | 138. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:46.838 | ||
4 | (1) | 23. | IVANDIĆ Maja | CRO | 1:48.390 | ||
5 | (4) | 179. | CHERVENKO Viktoriia | UKR-KHV | 1:50.170 |