Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  500 m
RACE: 9    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 54.383
Split times:   [1] 33 |  [2] 10  Official Finish Time: 54.383
2 (5) 55.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 57.006
Split times:   [1] 31 |  [2] 58  Official Finish Time: 57.006
3 (4) 87.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:05.012  
Split times:   [1] 27 |  [2] 69  Official Finish Time: 1:05.012  
4 (1) 159.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:16.244  
Split times:   [1] 23 |  [2] 61  Official Finish Time: 1:16.244  
5 (2) 12.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 1:35.591  
Split times:   [1] 18 |  [2] 83  Official Finish Time: 1:35.591  
RACE: 10    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 158.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:01.123  
Split times:   [1] 29 |  [2] 45  Official Finish Time: 1:01.123  
2 (1) 36.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 1:01.431  
Split times:   [1] 29 |  [2] 30  Official Finish Time: 1:01.431  
3 (5) 86.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:02.572  
Split times:   [1] 28 |  [2] 77  Official Finish Time: 1:02.572  
4 (2) 88.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:09.168  
Split times:   [1] 26 |  [2] 02  Official Finish Time: 1:09.168  
5 (3) 10.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 1:38.810  
Split times:   [1] 18 |  [2] 22  Official Finish Time: 1:38.810  
RACE: 11    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  ZABRODSKY Alex GER-SLIC GER 1:01.021  
Split times:   [1] 29 |  [2] 50  Official Finish Time: 1:01.021  
2 (4) 89.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:01.321  
Split times:   [1] 29 |  [2] 35  Official Finish Time: 1:01.321  
3 (1) 37.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 1:01.451  
Split times:   [1] 29 |  [2] 29  Official Finish Time: 1:01.451  
4 (3) 11.  SILLER Sebastian AUT-GSD AUT 1:19.895  
Split times:   [1] 22 |  [2] 53  Official Finish Time: 1:19.895  
 
JUNIOR F BOYS  FINAL B  500 m
RACE: 25    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 1:01.432  
Split times:   [1] 29 |  [2] 30  Official Finish Time: 1:01.432  
2 (2) 86.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:02.583  
Split times:   [1] 28 |  [2] 76  Official Finish Time: 1:02.583  
3 (3) 87.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:02.819  
Split times:   [1] 28 |  [2] 65  Official Finish Time: 1:02.819  
4 (5) 159.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:06.522  
Split times:   [1] 27 |  [2] 06  Official Finish Time: 1:06.522  
5 (4) 88.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:08.265  
Split times:   [1] 26 |  [2] 37  Official Finish Time: 1:08.265  
6 (6) 11.  SILLER Sebastian AUT-GSD AUT 1:20.931  
Split times:   [1] 22 |  [2] 24  Official Finish Time: 1:20.931  
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  500 m
RACE: 26    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 53.332
Split times:   [1] 33 |  [2] 75  Official Finish Time: 53.332
2 (2) 55.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 57.994
Split times:   [1] 31 |  [2] 04  Official Finish Time: 57.994
3 (4) 158.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:00.205  
Split times:   [1] 29 |  [2] 90  Official Finish Time: 1:00.205  
4 (5) 89.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:00.571  
Split times:   [1] 29 |  [2] 72  Official Finish Time: 1:00.571  
5 (6) 36.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 1:01.909  
Split times:   [1] 29 |  [2] 08  Official Finish Time: 1:01.909  
6 (3) 56.  ZABRODSKY Alex GER-SLIC GER 1:15.155  
Split times:   [1] 23 |  [2] 95  Official Finish Time: 1:15.155  
 
2. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  222 m
RACE: 43    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 89.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 27.847
Split times:   [1] 28 |  [2] 69  Official Finish Time: 27.847
2 (5) 158.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 27.987
Split times:   [1] 28 |  [2] 55  Official Finish Time: 27.987
3 (2) 37.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 28.187
Split times:   [1] 28 |  [2] 35  Official Finish Time: 28.187
4 (4) 88.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 31.075
Split times:   [1] 25 |  [2] 71  Official Finish Time: 31.075
5 (3) 10.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 42.417
Split times:   [1] 18 |  [2] 84  Official Finish Time: 42.417
RACE: 44    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 25.698
Split times:   [1] 31 |  [2] 09  Official Finish Time: 25.698
2 (4) 56.  ZABRODSKY Alex GER-SLIC GER 28.485
Split times:   [1] 28 |  [2] 05  Official Finish Time: 28.485
3 (2) 87.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 29.587
Split times:   [1] 27 |  [2] 01  Official Finish Time: 29.587
4 (3) 11.  SILLER Sebastian AUT-GSD AUT 37.134
Split times:   [1] 21 |  [2] 52  Official Finish Time: 37.134
RACE: 45    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 55.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 27.030
Split times:   [1] 29 |  [2] 56  Official Finish Time: 27.030
2 (2) 86.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 28.342
Split times:   [1] 28 |  [2] 19  Official Finish Time: 28.342
3 (4) 36.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 28.436
Split times:   [1] 28 |  [2] 10  Official Finish Time: 28.436
4 (5) 159.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 29.705
Split times:   [1] 26 |  [2] 90  Official Finish Time: 29.705
5 (1) 12.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 47.188
Split times:   [1] 16 |  [2] 93  Official Finish Time: 47.188
 
JUNIOR F BOYS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 62    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 26.971
Split times:   [1] 29 |  [2] 63  Official Finish Time: 26.971
2 (2) 89.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 27.456
Split times:   [1] 29 |  [2] 10  Official Finish Time: 27.456
3 (3) 37.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 27.837
Split times:   [1] 28 |  [2] 70  Official Finish Time: 27.837
4 (4) 56.  ZABRODSKY Alex GER-SLIC GER 27.854
Split times:   [1] 28 |  [2] 69  Official Finish Time: 27.854
RACE: 63    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 25.266
Split times:   [1] 31 |  [2] 62  Official Finish Time: 25.266
2 (2) 158.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 27.295
Split times:   [1] 29 |  [2] 27  Official Finish Time: 27.295
3 (3) 86.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 27.887
Split times:   [1] 28 |  [2] 65  Official Finish Time: 27.887
4 (4) 36.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 28.103
Split times:   [1] 28 |  [2] 43  Official Finish Time: 28.103
 
JUNIOR F BOYS  FINAL B  222 m
RACE: 76    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 27.641
Split times:   [1] 28 |  [2] 91  Official Finish Time: 27.641
2 (2) 56.  ZABRODSKY Alex GER-SLIC GER 28.002
Split times:   [1] 28 |  [2] 53  Official Finish Time: 28.002
3 (3) 86.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 28.038
Split times:   [1] 28 |  [2] 50  Official Finish Time: 28.038
4 (4) 36.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 28.703
Split times:   [1] 27 |  [2] 84  Official Finish Time: 28.703
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  222 m
RACE: 77    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 25.043
Split times:   [1] 31 |  [2] 91  Official Finish Time: 25.043
2 (2) 55.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 26.467
Split times:   [1] 30 |  [2] 19  Official Finish Time: 26.467
3 (4) 89.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 27.148
Split times:   [1] 29 |  [2] 43  Official Finish Time: 27.148
4 (3) 158.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 27.290
Split times:   [1] 29 |  [2] 28  Official Finish Time: 27.290
 
3. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  333 m
RACE: 144    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 55.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 38.918
Split times:   [1] 30 |  [2] 78  Official Finish Time: 38.918
2 (1) 37.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 39.973
Split times:   [1] 29 |  [2] 97  Official Finish Time: 39.973
3 (3) 86.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 43.247
Split times:   [1] 27 |  [2] 70  Official Finish Time: 43.247
4 (2) 159.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 43.840
Split times:   [1] 27 |  [2] 33  Official Finish Time: 43.840
5 (5) 12.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 1:03.227  
Split times:   [1] 18 |  [2] 95  Official Finish Time: 1:03.227  
RACE: 145    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 36.200
Split times:   [1] 33 |  [2] 09  Official Finish Time: 36.200
2 (1) 87.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 41.518
Split times:   [1] 28 |  [2] 86  Official Finish Time: 41.518
3 (3) 56.  ZABRODSKY Alex GER-SLIC GER 51.018
Split times:   [1] 23 |  [2] 48  Official Finish Time: 51.018
4 (4) 11.  SILLER Sebastian AUT-GSD AUT 1:01.686  
Split times:   [1] 19 |  [2] 42  Official Finish Time: 1:01.686  
RACE: 146    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 158.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 40.207
Split times:   [1] 29 |  [2] 80  Official Finish Time: 40.207
2 (2) 89.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 40.472
Split times:   [1] 29 |  [2] 60  Official Finish Time: 40.472
3 (1) 36.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 40.591
Split times:   [1] 29 |  [2] 51  Official Finish Time: 40.591
4 (3) 88.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 46.042
Split times:   [1] 26 |  [2] 02  Official Finish Time: 46.042
5 (4) 10.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 1:08.340  
Split times:   [1] 17 |  [2] 53  Official Finish Time: 1:08.340  
 
JUNIOR F BOYS  FINAL B  333 m
RACE: 164    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 40.488
Split times:   [1] 29 |  [2] 59  Official Finish Time: 40.488
2 (4) 88.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 44.602
Split times:   [1] 26 |  [2] 86  Official Finish Time: 44.602
3 (2) 86.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 44.603
Split times:   [1] 26 |  [2] 86  Official Finish Time: 44.603
4 (3) 159.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 44.618
Split times:   [1] 26 |  [2] 85  Official Finish Time: 44.618
5 (5) 56.  ZABRODSKY Alex GER-SLIC GER 44.897
Split times:   [1] 26 |  [2] 68  Official Finish Time: 44.897
6 (6) 11.  SILLER Sebastian AUT-GSD AUT 48.268
Split times:   [1] 24 |  [2] 82  Official Finish Time: 48.268
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  333 m
RACE: 165    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 36.074
Split times:   [1] 33 |  [2] 21  Official Finish Time: 36.074
2 (2) 55.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 38.305
Split times:   [1] 31 |  [2] 28  Official Finish Time: 38.305
3 (4) 158.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 39.333
Split times:   [1] 30 |  [2] 46  Official Finish Time: 39.333
4 (5) 89.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 40.418
Split times:   [1] 29 |  [2] 64  Official Finish Time: 40.418
5 (6) 87.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 41.452
Split times:   [1] 28 |  [2] 90  Official Finish Time: 41.452
6 (3) 37.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 50.356
Split times:   [1] 23 |  [2] 79  Official Finish Time: 50.356



Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019


Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 68.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 55.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 2. 2. 2. 63 6
3. 158.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 3. 4. 3. 34 10
4. 89.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 4. 3. 4. 29 11
5. 37.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 7. 5. 6. 10 18
6. 36.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 5. 8. 7. 8 20
7. 56.  ZABRODSKY Alex GER-SLIC GER 6. 6. 11. 6 23
8. 87.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 9. 9. 5. 5 23
9. 86.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 8. 7. 9. 3 24
10. 88.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 11. 11. 8. 1 30
11. 159.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 10. 10. 10. 30
12. 11.  SILLER Sebastian AUT-GSD AUT 12. 12. 12. 36
13. 12.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 13. 14. 13. 40
14. 10.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 14. 13. 14. 41