Hungarian Open - 14th Tisza Cup Szeged, HUN, 03.03. - 05.03.2017


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 297    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:59.055  
2 (1) 130.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:10.031  
RACE: 298    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 157.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 2:01.372  
2 (1) 131.  LES Ina SLO SLO 2:03.234  
3 (4) 65.  KISS Emília HUN-PSN HUN 2:03.567  
- (2) 108.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU PEN. impeding
RACE: 299    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 137.  JASIC Petra SRB SRB 1:46.515  
2 (4) 43.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 1:46.571  
3 (1) 68.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:47.263  
4 (2) 158.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:04.091  
RACE: 300    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:40.873  
2 (2) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:42.790  
3 (3) 64.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:48.650  
RACE: 301    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:42.970  
2 (3) 177.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:43.082  
3 (4) 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:43.179  
4 (2) 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:48.495  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 302    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  VÍZI Zsigmond HUN-DJKSE HUN 1:56.084  
2 (2) 166.  CUS Jakub SVK-SKMA SVK 2:02.201  
RACE: 303    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:44.695  
2 (3) 141.  BAKA Bojan SRB SRB 1:48.964  
3 (2) 89.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:52.258  
4 (4) 87.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 1:54.100  
RACE: 304    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 85.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:41.224  
2 (2) 35.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:41.293  
3 (1) 34.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:41.647  
4 (4) 147.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:44.320  
RACE: 305    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:45.406  
2 (3) 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:45.601  
3 (2) 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:49.293  
RACE: 306    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:42.012  
2 (1) 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:42.452  
3 (4) 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:42.734  
4 (2) 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:43.945  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 307    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 140.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:49.745  
2 (5) 67.  LAJOS Mimi HUN-PSN HUN 1:50.629  
3 (4) 139.  DOSKOVIC Anja SRB SRB 2:11.126  
4 (1) 6.  MILKOVA Jana BUL BUL 2:15.760  
5 (3) 73.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 2:21.365  
RACE: 308    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 180.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 1:47.591  
2 (1) 33.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2:14.196  
- (2) 181.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK PEN. impeding
- (3) 128.  SZÖCS Renáta ROU-SCMC ROU PEN. impeding
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 309    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 80.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN 1:38.456  
2 (2) 146.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:42.114  
3 (3) 183.  SPIŠÁK Filip SVK SVK 1:43.418  
4 (4) 144.  BAKA Bora SRB SRB 1:46.571  
RACE: 310    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 79.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1:33.669  
2 (1) 155.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 1:34.696  
3 (4) 145.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 1:34.834  
4 (2) 156.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK 1:42.315  
RACE: 311    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 182.  FILIP Matej SVK SVK 1:50.682  
2 (4) 129.  IMRE Emil ROU-SCMC ROU 1:50.890  
3 (2) 136.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:51.763  
- (3) 63.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN PEN. impeding