Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR G GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 47.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1. 1. 1. 102 3
2. 111.  PAŃCZYSZYN Amelia POL-ORL POL 2. 2. 2. 63 6
3. 24.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 3. 4. 3. 34 10
4. 112.  STAMA Julia POL-ORL POL 4. 3. 4. 29 11
5. 109.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 5. 5. 5. 15 15
6. 23.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 6. 6. 6. 9 18



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR G BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 33.  BRADA Jakub CZE-KSB CZE 1. 1. 1. 102 3
2. 36.  ŠULC Lucián CZE-KSB CZE 2. 2. 2. 63 6
3. 34.  BRADA Michal CZE-KSB CZE 3. 3. 3. 39 9



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 107.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 1. 1. 1. 102 3
2. 108.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 2. 2. 2. 63 6
3. 169.  KAŽIMÍROVÁ Alžbeta SVK SVK 3. 3. 3. 39 9
4. 46.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 4. 4. 6. 16 14
5. 179.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 5. 5. 4. 8 14
6. 105.  BOOS Amelia POL-ORL POL 6. 6. 5. 17
7. 162.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 7. 7. 7. 21
8. 68.  KRAUSZ Zara HUN-MTK HUN 10. 8. 8. 26
9. 106.  DOMEL Natalia POL-ORL POL 8. 9. 9. 26



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 96.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 95.  KEISS Daniels LAT-SPARS LAT 2. 2. 2. 63 6
3. 30.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 3. 3. 3. 39 9
4. 32.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 4. 4. 4. 24 12
5. 114.  BEDNARZ Jakub POL-ORL POL 6. 6. 5. 11 17
6. 31.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 5. 5. 7. 10 17



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 12.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 2. 2. 1. 76 5
2. 160.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 3. 1. 2. 68 6
3. 67.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1. 3. 3. 60 7
4. 117.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 4. 5. 7. 13 16
5. 161.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 6. 4. 6. 11 16
6. 103.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 8. 6. 4. 8 18
7. 90.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 5. 13. 5. 5 23
8. 178.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 7. 7. 8. 22
9. 79.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 12. 8. 9. 29
10. 104.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 10. 9. 10. 29
11. 38.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 9. 10. 11. 30
12. 80.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 14. 11. 12. 37
13. 91.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 11. 14. 13. 38
14. 22.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 13. 12. 15. 40
15. 157.  ŠPAN Dina SLO SLO 15. 15. 14. 44



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 16.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1. 1. 1. 102 3
2. 93.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 2. 3. 2. 55 7
3. 181.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 3. 2. 3. 47 8
4. 133.  ROUGIER Dominik POL-STOCZ POL 5. 4. 4. 21 13
5. 94.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 4. 5. 6. 8 15
6. 158.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 6. 6. 5. 3 17



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 144.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1. 1. 2. 89 4
2. 143.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 3. 4. 1. 55 8
3. 136.  ALBERT Katalin ROU ROU 2. 2. 8. 42 12
4. 18.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 4. 3. 3. 34 10
5. 167.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 6. 9. 4. 11 19
6. 125.  ZYCH Magdalena POL POL 5. 5. 5. 5 15
7. 168.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 7. 6. 9. 22
8. 45.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 8. 7. 7. 22
9. 65.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 13. 8. 6. 27
10. 54.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 9. 10. 10. 29
11. 177.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 12. 13. 12. 37
12. 86.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 15. 12. 11. 38
13. 116.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 10. 16. 15. 41
14. 44.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 14. 15. 13. 42
15. 131.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 20. 14. 14. 48
16. 124.  CIEŚLIŃSKA Julia POL POL 19. 11. 22. 52
17. 85.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 17. 17. 18. 52
18. 87.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 11. 21. 21. 53
19. 66.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 16. 19. 19. 54
20. 88.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 21. 22. 17. 60
21. 20.  POLIDOROVÁ Linda CZE-KSB CZE 23. 18. 20. 61
22. 64.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 22. 24. 16. 62
23. 89.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 18. 20. 26. 64
24. 21.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 26. 23. 23. 72
25. 19.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 24. 25. 24. 73



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 154.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1. 1. 1. 102 3
2. 128.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 2. 3. 2. 55 7
3. 153.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 4. 2. 4. 37 10
4. 140.  VOLMER Sebastian ROU ROU 3. 6. 3. 26 12
5. 42.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 6. 4. 5. 11 15
6. 73.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 7. 5. 6. 5 18
7. 82.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 5. 7. 8. 5 20
8. 180.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 8. 8. 7. 23
9. 132.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 13. 9. 9. 31
10. 78.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 10. 10. 13. 33
11. 72.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 14. 11. 11. 36
12. 1.  WOLF Tobias AUT AUT 9. 12. 19. 40
13. 172.  FENUS Jakub SVK SVK 19. 13. 10. 42
14. 81.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 15. 15. 12. 42
15. 182.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 11. 18. 14. 43
16. 113.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 12. 14. 19. 45
17. 9.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 16. 16. 15. 47
18. 41.  DRAŠNAR Matěj CZE-NACH CZE 17. 17. 16. 50



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 52.  TIAN Rixin HUN HUN 1. 2. 3. 68 6
2. 155.  KRYLOVA Alena RUS-YEK RUS 2. 5. 1. 55 8
3. 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 12. 1. 2. 55 15
4. 53.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 8. 3. 7. 13 18
5. 122.  TKACZUK Wiktoria POL POL 3. 8. 8. 13 19
6. 49.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 6. 11. 4. 11 21
7. 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 4. 9. 6. 8 19
8. 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 13. 4. 5. 8 22
9. 123.  ŻAK Wiktoria POL POL 5. 7. 9. 5 21
10. 17.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 7. 6. 10. 2 23
11. 51.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 9. 10. 11. 30
12. 98.  KOWALEWSKA Marcelina POL-JUV POL 10. 12. 13. 35
13. 50.  KURTA Bíborka HUN HUN 22. 14. 12. 48
14. 75.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 14. 13. 25. 52
15. 176.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 21. 15. 16. 52
16. 5.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 11. 20. 23. 54
17. 164.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 20. 17. 17. 54
18. 130.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 17. 19. 18. 54
19. 61.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 15. 21. 19. 55
20. 99.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 25. 18. 15. 58
21. 63.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 16. 22. 21. 59
22. 129.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 18. 23. 24. 65
23. 59.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 30. 16. 20. 66
24. 175.  ANDRIEIEVA Nina UKR-KYIV UKR 30. 25. 14. 69
25. 84.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 24. 24. 22. 70
26. 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 19. 28. 28. 75
27. 115.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 26. 26. 26. 78
28. 156.  LES Ina SLO SLO 23. 29. 27. 79
29. 43.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE 30. 27. 29. 86



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 126.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1. 1. 1. 102 3
2. 29.  FAJKUS Radek CZE-KSB CZE 5. 2. 2. 47 9
3. 83.  BERZINS Reinis LAT LAT 2. 4. 3. 42 9
4. 145.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 3. 3. 7. 26 13
5. 77.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 6. 6. 5. 8 17
6. 147.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 4. 7. 8. 8 19
7. 146.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 14. 5. 4. 8 23
8. 55.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 7. 8. 6. 21
9. 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 9. 13. 9. 31
10. 56.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 8. 11. 16. 35
11. 102.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 10. 10. 18. 38
12. 58.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 15. 15. 11. 41
13. 76.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 17. 12. 12. 41
14. 101.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 16. 9. 25. 50
15. 60.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 20. 16. 14. 50
16. 100.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 12. 14. 26. 52
17. 151.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 11. 25. 17. 53
18. 70.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 21. 18. 15. 54
19. 149.  MALIKOV Aleksei RUS-PET RUS 18. 17. 19. 54
20. 57.  TALABOS Attila HUN HUN 13. 30. 13. 56
21. 71.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 30. 21. 10. 61
22. 120.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 22. 19. 22. 63
23. 152.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 19. 28. 21. 68
24. 8.  SUMAN Stribor CRO CRO 23. 27. 20. 70
25. 150.  MATLAKH Denis RUS-PET RUS 24. 23. 24. 71
26. 121.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 25. 24. 23. 72
27. 139.  SÁRÁNYI Bence ROU ROU 27. 20. 28. 75
28. 173.  BUKSAR Marian SVK SVK 26. 22. 27. 75
29. 148.  KOSHEVOY Egor RUS-PET RUS 28. 26. 29. 83



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 1. 3. 1. 81 5
2. 171.  PORUBSKA Alica SVK SVK 2. 2. 2. 63 6
3. 26.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 7. 1. 4. 42 12
4. 6.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 5. 4. 3. 26 12
5. 13.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 3. 5. 8. 13 16
6. 15.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 4. 8. 19. 8 31
7. 69.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 6. 18. 10. 3 34
8. 119.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 8. 6. 5. 19
9. 25.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 10. 9. 7. 26
10. 7.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 11. 11. 6. 28
11. 170.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 9. 10. 11. 30
12. 138.  ALBERT Júlia ROU ROU 14. 7. 13. 34
13. 28.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 13. 13. 9. 35
14. 118.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 12. 12. 12. 36
15. 134.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 15. 17. 14. 46
16. 40.  MALIKOVA Jana CZE-NACH CZE 17. 15. 15. 47
17. 92.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 16. 14. 19. 49
18. 39.  DRAŠNAROVÁ Lucie CZE-NACH CZE 18. 16. 16. 50



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 141.  SZÁSZ Attila ROU ROU 1. 2. 2. 76 5
2. 142.  TIMÁR Ádám ROU ROU 2. 1. 4. 55 7
3. 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 3. 4. 1. 55 8
4. 10.  MARTINIC Ivan CRO CRO 4. 3. 3. 34 10
5. 4.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 5. 9. 5. 5 19
6. 159.  URLEP Bor Luka SLO SLO 6. 5. 8. 3 19
7. 97.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 7. 8. 6. 21
8. 3.  LIU Heinrich AUT AUT 8. 6. 7. 21
9. 174.  SPIŠÁK Filip SVK SVK 9. 10. 9. 28
10. 135.  PRZYBYLAK Adam POL-WMKS POL 10. 11. 10. 31
11. 74.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 13. 7. 13. 33
12. 11.  POSAVEC Jan CRO CRO 11. 12. 11. 34