JUNIOR EUROPA CUP FINAL - BUDAPEST, HUN, 18.03. - 20.03.2016


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 26.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2. 1. 3. 68 6
2. 71.  FILIPPI Katia ITA ITA 1. 3. 8. 47 12
3. 138.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 3. 8. 1. 47 12
4. 131.  KURCHATOVA Daria RUS RUS 9. 4. 2. 29 15
5. 70.  BRADANINI Ilenia ITA ITA 5. 2. 10. 26 17
6. 56.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 6. 5. 7. 10 18
7. 123.  ALBERT Katalin ROU ROU 8. 9. 4. 9 21
8. 50.  BABER Anna GER GER 4. 13. 14. 8 31
9. 72.  SPECHENHAUSER Anna ITA ITA 7. 12. 5. 7 24
10. 55.  NAGY Anna Kerubina HUN HUN 15. 6. 12. 3 33
11. 54.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 17. 11. 6. 3 34
12. 30.  HAUGUEL Léa FRA FRA 13. 7. 13. 2 33
13. 25.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 10. 10. 11. 31
14. 97.  VELZEBOER Michelle NED NED 14. 16. 9. 39
15. 96.  ROES Esmee NED NED 11. 14. 16. 41
16. 95.  NOORDERGRAAF Nikki NED NED 12. 15. 15. 42



JUNIOR EUROPA CUP FINAL - BUDAPEST, HUN, 18.03. - 20.03.2016


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 122.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1. 1. 1. 102 3
2. 59.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 4. 4. 3. 29 11
3. 78.  ROMEO Giuseppe ITA ITA 7. 5. 2. 28 14
4. 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 3. 3. 8. 27 14
5. 13.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 6. 2. 6. 26 14
6. 132.  BALBEKOV Vladimir RUS RUS 2. 9. 5. 26 16
7. 77.  OSS CHEMPER Davide ITA ITA 5. 8. 4. 11 17
8. 133.  PETRUSHENKOV Egor RUS RUS 9. 6. 7. 5 22
9. 61.  ZSIGÓ Bence HUN HUN 10. 7. 10. 2 27
10. 7.  SCHEPERS Leander BEL BEL 8. 11. 9. 1 28
11. 121.  BOROWIECKI Jędrzej POL POL 11. 12. 11. 34
12. 35.  VOLET Gabriel FRA FRA 16. 10. 12. 38
13. 106.  DALRYMPLE Ted NED NED 13. 13. 14. 40
14. 28.  LLOP-IZQUIERDO Nil ESP ESP 14. 14. 13. 41
15. 42.  COLLINS Theo GBR GBR 12. 16. 15. 43
16. 79.  TUNNO Maurizio ITA ITA 15. 15. 16. 46



JUNIOR EUROPA CUP FINAL - BUDAPEST, HUN, 18.03. - 20.03.2016


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 2.  VAN KERCKVOORDE Evelien BEL BEL 1. 1. 2. 89 4
2. 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 5. 9. 1. 39 15
3. 68.  CONFORTOLA Elisa ITA ITA 4. 4. 3. 29 11
4. 67.  BRESCIANI Giorgia ITA ITA 2. 12. 4. 29 18
5. 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 12. 2. 17. 21 31
6. 49.  BEISER Anna GER GER 6. 3. 6. 19 15
7. 94.  WIERSMA Marijn NED NED 3. 13. 5. 18 21
8. 130.  LUZHBINA Anna RUS RUS 17. 5. 13. 5 35
9. 113.  TKACZUK Wiktoria POL POL 8. 7. 12. 3 27
10. 137.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 14. 6. 11. 3 31
11. 69.  MAFFEI Federica ITA ITA 7. 11. 9. 2 27
12. 53.  TÚRI Anna HUN HUN 9. 14. 7. 2 30
13. 136.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 13. 8. 10. 1 31
14. 93.  DALRYMPLE Georgie NED NED 15. 15. 8. 1 38
15. 114.  ŻAK Wiktoria POL POL 10. 10. 15. 35
16. 86.  MURPHY Caroline LUX LUX 11. 16. 14. 41



JUNIOR EUROPA CUP FINAL - BUDAPEST, HUN, 18.03. - 20.03.2016


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 34.  SELLIER Diané FRA FRA 1. 1. 4. 76 6
2. 128.  SZÁSZ Attila ROU ROU 2. 2. 6. 45 10
3. 144.  KARAGÖL Hazar TUR TUR 11. 10. 1. 34 22
4. 83.  BERZINS Reinis LAT LAT 10. 8. 2. 22 20
5. 87.  GÉRÉ Augustin LUX LUX 5. 3. 7. 20 15
6. 84.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 4. 6. 5. 16 15
7. 51.  TENZER Robin GER GER 3. 7. 9. 15 19
8. 103.  BOSMA Hugo NED NED 8. 9. 3. 14 20
9. 76.  SPECHENHAUSER Luca ITA ITA 9. 4. 17. 8 30
10. 27.  FAJKUS Radek CZE CZE 14. 5. 10. 5 29
11. 58.  SIRÁLY Farkas HUN HUN 6. 17. 17. 3 40
12. 41.  PREMPEH Solomon GBR GBR 7. 17. 14. 2 38
13. 85.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 12. 12. 13. 37
14. 104.  KINGMA Niels NED NED 13. 17. 8. 38
15. 105.  VLOEMANS Kjeld NED NED 15. 11. 12. 38
16. 120.  GISZKA Krystian POL POL 17. 13. 11. 41



JUNIOR EUROPA CUP FINAL - BUDAPEST, HUN, 18.03. - 20.03.2016


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 92.  LANCEE Gioya NED NED 8. 1. 1. 69 10
2. 65.  IORIATTI Gloria ITA ITA 4. 2. 3. 42 9
3. 47.  GÄRTNER Anna Katharina GER GER 2. 12. 2. 42 16
4. 111.  STORMOWSKA Kamila POL POL 1. 9. 5. 39 15
5. 64.  CONFORTOLA Gloria ITA ITA 3. 4. 7. 23 14
6. 23.  VANKOVA Petra CZE CZE 5. 7. 4. 13 16
7. 110.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 16. 3. 10. 13 29
8. 22.  DOSLÁ Milada CZE CZE 9. 5. 17. 5 31
9. 112.  SUROWIEC Weronika POL POL 10. 6. 11. 3 27
10. 29.  DAUDET Gwendoline FRA FRA 11. 17. 6. 3 34
11. 52.  SZILICEI NÉMET Rebeka HUN HUN 6. 13. 9. 2 28
12. 48.  JACOBS Gina GER GER 7. 8. 14. 2 29
13. 66.  TUNNO Melissa ITA ITA 12. 10. 8. 1 30
14. 15.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 13. 11. 12. 36
15. 9.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 14. 15. 13. 42
16. 91.  JORRITSMA Rosalie NED NED 15. 14. 15. 44



JUNIOR EUROPA CUP FINAL - BUDAPEST, HUN, 18.03. - 20.03.2016


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 101.  DE BOER Tjerk NED NED 6. 1. 1. 70 8
2. 117.  ANIKIEJ Rafał POL POL 1. 2. 5. 60 8
3. 100.  BRUNSMANN Jasper NED NED 2. 4. 3. 39 9
4. 143.  TAHTACI Davut TUR TUR 3. 3. 10. 26 16
5. 74.  CHONG Mark Lawrence ITA ITA 5. 9. 2. 23 16
6. 57.  NEMES Krisztián HUN HUN 4. 6. 8. 12 18
7. 40.  MOODY Jonathan GBR GBR 7. 10. 6. 5 23
8. 33.  VACHERON Cyprien FRA FRA 11. 17. 4. 5 32
9. 119.  MALISZEWSKI Jakub POL POL 16. 5. 16. 5 37
10. 118.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 10. 8. 7. 2 25
11. 142.  SIMSEK Tunay TUR TUR 8. 7. 11. 1 26
12. 102.  JANSEN Nathan NED NED 9. 11. 12. 32
13. 82.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 12. 13. 9. 34
14. 75.  MARINELLI Pietro ITA ITA 13. 12. 13. 38
15. 146.  HANDEI Oleh UKR UKR 15. 14. 14. 43
16. 32.  KHELLAF Théo FRA FRA 14. 15. 15. 44



JUNIOR EUROPA CUP FINAL - BUDAPEST, HUN, 18.03. - 20.03.2016


Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 63.  SIGHEL Arianna ITA ITA 6. 1. 2. 57 9
2. 20.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1. 4. 3. 55 8
3. 134.  PORUBSKA Alica SVK SVK 11. 3. 1. 47 15
4. 89.  DEN DULK Tineke NED NED 3. 2. 4. 42 9
5. 88.  AARDOOM Avalon NED NED 2. 6. 17. 24 25
6. 37.  PICKERING Jennifer GBR GBR 5. 5. 6. 13 16
7. 62.  BOTTER GOMEZ Nicole ITA ITA 4. 8. 9. 8 21
8. 21.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 17. 9. 5. 5 31
9. 46.  TAUBERT Lotte GER GER 8. 7. 17. 3 32
10. 14.  BURIĆ Katarina CRO CRO 7. 10. 10. 2 27
11. 90.  VAN ZUIJLEN Emma NED NED 10. 11. 7. 2 28
12. 10.  LUKANOVA Marina BUL BUL 13. 14. 8. 1 35
13. 8.  IZAFATAVA Mariya BLR BLR 12. 13. 11. 36
14. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 9. 16. 13. 38
15. 45.  RIETZKE Tina GER GER 14. 15. 12. 41
16. 19.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 15. 12. 14. 41



JUNIOR EUROPA CUP FINAL - BUDAPEST, HUN, 18.03. - 20.03.2016


Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 4.  ALMEY Jens BEL BEL 1. 1. 1. 102 3
2. 141.  YARDIMCI Firat TUR TUR 3. 3. 2. 47 8
3. 81.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 6. 2. 3. 37 11
4. 6.  PÉTRÉ Ward BEL BEL 2. 4. 10. 29 16
5. 5.  DESMET Stijn BEL BEL 4. 6. 5. 16 15
6. 99.  SLOOTWEG Koen NED NED 7. 9. 4. 10 20
7. 73.  GIORDANO Marco ITA ITA 5. 17. 7. 7 29
8. 12.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 16. 5. 14. 5 35
9. 140.  SUH Fabrice SWE SWE 8. 17. 6. 4 31
10. 80.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 13. 7. 11. 2 31
11. 139.  JANSSON Jacob SWE SWE 11. 12. 8. 1 31
12. 31.  FLORAC Clément FRA FRA 12. 8. 17. 1 37
13. 16.  KOLENC Martin CRO CRO 9. 10. 9. 28
14. 145.  HANDEI Volodymyr UKR UKR 10. 11. 17. 38
15. 127.  ANTAL Tamas ROU ROU 14. 13. 12. 39
16. 116.  NIEŚCIER Karol POL POL 15. 14. 13. 42



JUNIOR EUROPA CUP FINAL - BUDAPEST, HUN, 18.03. - 20.03.2016


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 98.  KOOYSTRA Roza NED NED 2. 1. 2. 76 5
2. 39.  THOMSON Kathryn GBR GBR 1. 5. 1. 73 7
3. 126.  SZÖCS Renáta ROU ROU 7. 2. 3. 36 12
4. 3.  DANNEEL Alexandra BEL BEL 5. 3. 4. 26 12
5. 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 3. 6. 5. 21 14
6. 38.  COOPER Gemma GBR GBR 4. 8. 6. 12 18
7. 124.  BALÁZS Tünde ROU ROU 10. 4. 8. 9 22
8. 11.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 6. 7. 7. 7 20
9. 115.  IWACH Katarzyna POL POL 8. 9. 9. 1 26



JUNIOR EUROPA CUP FINAL - BUDAPEST, HUN, 18.03. - 20.03.2016


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 109.  HOOGERWERF Dylan NED NED 2. 1. 1. 89 4
2. 107.  BLOEMHOF Leon NED NED 1. 2. 4. 63 7
3. 108.  ELZINK Mylan NED NED 3. 3. 2. 47 8
4. 43.  CHEETHAM Josh GBR GBR 5. 5. 3. 20 13
5. 36.  MELINE Thibaut FRA FRA 4. 4. 10. 16 18
6. 44.  SIMMS Billy GBR GBR 6. 6. 5. 10 17
7. 129.  IMRE Emil ROU ROU 7. 8. 6. 6 21
8. 17.  MARTINIC Ivan CRO CRO 8. 7. 7. 5 22
9. 18.  SMOGAR Darko CRO CRO 9. 9. 8. 1 26