Alpe Adria Trophy 4 - Slovene Open Championships / Celje,SLO, 28.03. - 29.03.2015


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 162    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  KARL Manuela AUT-RWS AUT 2:10.418  
2 (2) 89.  DOSKOVIC Anja SRB SRB 2:17.696  
RACE: 163    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  SLUGA Klarisa SLO SLO 2:15.113  
2 (3) 96.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 2:16.623  
3 (2) 55.  TAKÁCS Réka HUN-TKKSE HUN 2:20.853  
4 (4) 71.  MIDŽIČ Melanie SLO SLO 2:31.967  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 164    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:56.714  
2 (4) 10.  LIU Heinrich AUT-ERC AUT 1:59.676  
3 (1) 24.  STOJAN Luka CRO CRO 1:59.796  
4 (3) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 2:08.734  
RACE: 165    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 9.  ANDERMANN Nicolas AUT-ERC AUT 1:44.547  
2 (1) 52.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1:44.871  
3 (2) 53.  SZEMMARI László HUN-SZKE HUN 1:47.255  
RACE: 166    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  NEMES Krisztián HUN-SPSC HUN 1:50.271  
2 (1) 62.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:51.141  
3 (3) 38.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 1:54.087  
- (4) 37.  SZIKLÁSI András HUN-SPSC HUN PEN. assistance
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 167    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 20.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:55.283  
2 (1) 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:55.413  
3 (4) 1.  BRANTNER Melanie AUT-AWZ AUT 1:56.297  
4 (3) 22.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:58.583  
5 (5) 93.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 2:04.723  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 168    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  VELLA Márton HUN-SPSC HUN 2:00.683  
2 (2) 15.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 2:00.721  
RACE: 169    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  WOLFGANG Matthias AUT-ERC AUT 1:39.907  
2 (3) 29.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:40.565  
3 (2) 95.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 1:48.875  
4 (4) 112.  PUTTINGER Andreas AUT-RWS AUT 1:51.513  
RACE: 170    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  KOLENC Martin CRO CRO 1:43.727  
2 (3) 70.  CAKÓ Dávid HUN-TKKSE HUN 1:43.985  
3 (4) 46.  SIRÁLY Farkas HUN-SPSC HUN 1:48.599  
4 (2) 6.  RAINER Philemon AUT-ECV AUT 1:48.861