Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 42.  JANSONE Anna LAT LAT 13. 1. 1. 68 15
2. 82.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1. 4. 2. 63 7
3. 37.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 2. 2. 8. 42 12
4. 83.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-SKMA SVK 4. 3. 3. 34 10
5. 38.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 3. 6. 4. 21 13
6. 49.  URBAŃCZYK Nikola POL-AZSO POL 5. 7. 7. 5 19
7. 35.  DOBRÁN Flóra HUN-SPSC HUN 6. 9. 12. 3 27
8. 92.  ADAMENKO Kseniya UKR-KHV UKR 7. 5. 6. 18
9. 14.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 8. 20. 5. 33
10. 16.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 9. 11. 13. 33
11. 36.  SZIGETI Dóra HUN-SPSC HUN 17. 8. 10. 35
12. 17.  MACHÁČKOVÁ Kateřina CZE CZE 11. 12. 14. 37
13. 59.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 10. 21. 9. 40
14. 45.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 22. 10. 11. 43
15. 43.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 14. 14. 15. 43
16. 90.  SELEN  MELİKE TUR TUR 15. 13. 16. 44
17. 18.  POPLOVA Michaela CZE CZE 12. 18. 17. 47
18. 48.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 16. 15. 20. 51
19. 15.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE CZE 18. 17. 18. 53
20. 87.  FILIPOVA Petra SVK-STEZ SVK 20. 16. 19. 55
21. 44.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 19. 19. 21. 59



Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 74.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1. 3. 1. 81 5
2. 14.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 3. 1. 3. 60 7
3. 104.  MOISEYEV Nikita UKR-KHV UKR 2. 4. 2. 50 8
4. 55.  CECH Danielius LTU LTU 4. 2. 21. 29 27
5. 13.  GYUROV Asen BUL BUL 6. 9. 4. 11 19
6. 80.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 5. 6. 12. 5 23
7. 23.  POPL Matěj CZE CZE 7. 5. 5. 17
8. 87.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 11. 13. 7. 31
9. 15.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 12. 12. 8. 32
10. 16.  MITREV Bozhidar BUL BUL 13. 8. 13. 34
11. 50.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 9. 7. 19. 35
12. 11.  BEKYAROV Dimitar BUL BUL 8. 17. 10. 35
13. 49.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 10. 16. 9. 35
14. 12.  DONCHEV Ivan BUL BUL 19. 11. 6. 36
15. 17.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 21. 10. 14. 45
16. 18.  YANKOV Hristian BUL BUL 17. 18. 11. 46
17. 51.  ZIEMANIS Marcis LAT-SPARS LAT 14. 15. 17. 46
18. 56.  MISKINIS Justas LTU LTU 18. 14. 16. 48
19. 84.  ŠEVEC Dušan SVK-SKMA SVK 15. 19. 15. 49
20. 88.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 16. 20. 18. 54



Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 75.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1. 1. 1. 102 3
2. 85.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 2. 5. 2. 42 9
3. 62.  TKACZUK Wiktoria POL POL 3. 3. 3. 39 9
4. 86.  RUSNAKOVA Petra SVK-STEZ SVK 6. 2. 10. 24 18
5. 33.  DOBRÁN Fanni HUN-SPSC HUN 4. 12. 4. 16 20
6. 67.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 9. 4. 26. 8 39
7. 34.  VARGA Regina Eszter HUN-SPSC HUN 5. 10. 5. 5 20
8. 13.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 8. 6. 7. 21
9. 64.  ŻAK Wiktoria POL POL 10. 7. 6. 23
10. 96.  ANDRIEIEVA Nina UKR-KYIV UKR 7. 9. 8. 24
11. 81.  ŽELINSKÁ Ema SVK-SKMA SVK 12. 8. 9. 29
12. 63.  KOWALEWSKA Marcelina POL-UKSSB POL 11. 11. 11. 33
13. 31.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN 13. 19. 14. 46
14. 71.  ALBERT Katalin ROU ROU 20. 15. 13. 48
15. 41.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 14. 16. 18. 48
16. 24.  TÓTH Zsófi HUN-SPSC HUN 19. 14. 17. 50
17. 68.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 15. 20. 16. 51
18. 66.  DAŁEK Anna POL-WMKS POL 24. 13. 15. 52
19. 53.  SEŃKO Kamila POL-MOSIR POL 17. 24. 12. 53
20. 80.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 16. 18. 23. 57
21. 29.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 22. 17. 19. 58
22. 77.  KOMERIČKI Ida SLO SLO 18. 23. 21. 62
23. 89.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 21. 21. 20. 62
24. 30.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 23. 22. 22. 67
25. 52.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 25. 25. 24. 74



Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 47.  BERZINS Reinis LAT LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 72.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 2. 2. 2. 63 6
3. 38.  SZIGETI Ádám HUN-SPSC HUN 4. 3. 3. 34 10
4. 21.  FAJKUS Radek CZE CZE 3. 5. 4. 26 12
5. 31.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 6. 4. 6. 11 16
6. 25.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 5. 7. 7. 5 19
7. 103.  SHULYAK Yakiv UKR-KHV UKR 10. 6. 10. 26
8. 34.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 9. 13. 5. 27
9. 48.  CIELAVS Kristaps LAT LAT 8. 11. 8. 27
10. 32.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 7. 8. 13. 28
11. 22.  SAZAMA Jan CZE CZE 16. 9. 9. 34
12. 63.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 13. 14. 11. 38
13. 33.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 11. 10. 20. 41
14. 59.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 14. 20. 12. 46
15. 64.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 20. 12. 14. 46
16. 24.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 15. 17. 15. 47
17. 94.  AKAR Furkan TUR TUR 18. 16. 21. 55
18. 7.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 17. 18. 24. 59
19. 9.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 26. 19. 18. 63
20. 96.  HAN Muhammet Emir TUR TUR 25. 21. 19. 65
21. 37.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 19. 15. 32. 66
22. 65.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 23. 26. 17. 66
23. 97.  TAHTACI Murat TUR TUR 28. 23. 16. 67
24. 102.  HLOTOV Mykyta UKR-KHV UKR 22. 22. 23. 67
25. 95.  ATAN Metehan TUR TUR 21. 32. 22. 75
26. 39.  TALABOS Attila HUN-SPSC HUN 12. 32. 32. 76
27. 8.  CHOBANOV Nikolay BUL BUL 24. 27. 25. 76
28. 79.  KOŠTOMAJ POZINEK Žiga SLO SLO 30. 25. 26. 81
29. 86.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 29. 24. 29. 82
30. 10.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 27. 28. 27. 82
31. 90.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 32. 32. 28. 92



Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 10.  DOSLÁ Milada CZE CZE 4. 1. 1. 76 6
2. 61.  STORMOWSKA Kamila POL POL 1. 4. 2. 63 7
3. 95.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 2. 2. 3. 55 7
4. 11.  FIALOVÁ Magdalena CZE CZE 3. 6. 4. 21 13
5. 60.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 9. 3. 5. 13 17
6. 9.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 5. 5. 13. 5 23
7. 73.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS 6. 7. 6. 19
8. 25.  MATYÓK Adrienn HUN HUN 8. 8. 7. 23
9. 70.  GIDRÓ Antónia ROU ROU 11. 10. 10. 31
10. 28.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 10. 14. 8. 32
11. 69.  ALBERT Júlia ROU ROU 14. 11. 11. 36
12. 26.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 15. 13. 9. 37
13. 12.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 7. 16. 15. 38
14. 74.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS 13. 9. 16. 38
15. 57.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 16. 12. 12. 40
16. 79.  TRUSOVÁ Sandra SVK-SKMA SVK 12. 15. 14. 41
17. 7.  GYUROVA Kalina BUL BUL 17. 19. 20. 56
18. 78.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 19. 20. 17. 56
19. 6.  GARKOVA Maria BUL BUL 25. 17. 18. 60
20. 40.  BABAICEVA Ksenija LAT LAT 18. 22. 22. 62
21. 65.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 21. 18. 24. 63
22. 76.  SLUGA Klarisa SLO SLO 22. 23. 19. 64
23. 27.  KOVÁCS  Vivien HUN-JSE HUN 20. 21. 23. 64
24. 58.  SZEFLER Wiktoria POL-ORZEL POL 26. 24. 21. 71
25. 84.  KOŠOVÁ Júlia SVK-STEZ SVK 23. 25. 26. 74
26. 51.  PŁOSKA Wiktoria POL-MOSIR POL 24. 26. 25. 75



Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 69.  ANIKIEJ Rafał POL POL 1. 2. 1. 89 4
2. 76.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 13. 1. 2. 55 16
3. 28.  SZIKLÁSI András HUN HUN 2. 6. 4. 29 12
4. 27.  NEMES Krisztián HUN HUN 3. 33. 3. 26 39
5. 73.  SZÁSZ Attila ROU ROU 4. 3. 11. 21 18
6. 29.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 7. 4. 7. 8 18
7. 85.  CUJA Michal SVK-STEZ SVK 5. 5. 9. 5 19
8. 62.  GISZKA Krystian POL-ORZEL POL 10. 7. 8. 25
9. 54.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 9. 9. 12. 30
10. 93.  SIMSEK Tunay TUR TUR 6. 15. 10. 31
11. 75.  KAZANTSEV Aleksandr RUS-PET RUS 11. 14. 6. 31
12. 45.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 14. 13. 14. 41
13. 77.  VOROTILOV Maksim RUS-PET RUS 31. 8. 5. 44
14. 71.  DRUMSKI Krzysztof POL POL 15. 19. 13. 47
15. 1.  ARLOU Heorhi BLR BLR 20. 10. 20. 50
16. 82.  RINGER Oliver SVK-SKMA SVK 8. 11. 33. 52
17. 40.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 25. 12. 15. 52
18. 46.  PILAGS Arturs LAT LAT 21. 23. 16. 60
19. 57.  BORYS Tomasz POL-JUV POL 12. 20. 30. 62
20. 19.  SAZAMA Zdenek CZE CZE 22. 22. 18. 62
21. 20.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 28. 18. 17. 63
22. 43.  SZEMMARI László HUN-SZKE HUN 23. 17. 24. 64
23. 36.  VAJDA Balázs HUN-SPSC HUN 16. 16. 33. 65
24. 2.  AVECHKIN Yahor BLR BLR 19. 21. 25. 65
25. 91.  KARAGÖL Hazar TUR TUR 17. 33. 19. 69
26. 83.  VELIČKO Patrik SVK-SKMA SVK 18. 24. 27. 69
27. 42.  SOMODI Máté HUN-SZKE HUN 28. 25. 21. 74
28. 26.  BOGDANOWICZ Jan POL POL 24. 26. 26. 76
29. 41.  SOMODI Ákos HUN-SZKE HUN 28. 29. 22. 79
30. 81.  MARCIN Matúš SVK-SKMA SVK 27. 27. 28. 82
31. 78.  URLEP Bor Luka SLO SLO 26. 28. 29. 83
32. 58.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 31. 30. 23. 84
35.  SIRÁLY Farkas HUN-SPSC HUN



Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 39.  KRIEVANE Evita LAT-KSS LAT 2. 1. 2. 76 5
2. 21.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 1. 5. 1. 68 7
3. 98.  VLASOVA Sofiya UKR-KYIV UKR 7. 2. 10. 21 19
4. 19.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 4. 3. 16. 21 23
5. 20.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 6. 18. 3. 13 27
6. 23.  VANKOVA Petra CZE CZE 3. 9. 26. 13 38
7. 93.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 16. 4. 5. 8 25
8. 88.  PORUBSKA Alica SVK-STEZ SVK 5. 26. 4. 5 35
9. 8.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 10. 6. 7. 23
10. 22.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 12. 7. 9. 28
11. 5.  TSARYKAVA Ludmila BLR BLR 17. 10. 6. 33
12. 94.  KROMIDO Yuliya UKR-KHV UKR 18. 11. 8. 37
13. 47.  PASKEVICA Marta LAT-SPARS LAT 13. 14. 13. 40
14. 4.  TSALUIKA Natalia BLR BLR 9. 19. 14. 42
15. 54.  JASIK Anna POL-MOSIR POL 11. 20. 11. 42
16. 2.  METTA Kristina BLR BLR 19. 12. 12. 43
17. 72.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 22. 8. 17. 47
18. 99.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 21. 13. 15. 49
19. 97.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 15. 17. 18. 50
20. 46.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 14. 21. 21. 56
21. 3.  SKLIARENKA Katsiarina BLR BLR 24. 15. 19. 58
22. 50.  GAWLICA Oliwia POL-AZSO POL 8. 26. 26. 60
23. 1.  IZAFATAVA Mariya BLR BLR 20. 22. 20. 62
24. 55.  MICCOLI Angela POL-MOSIR POL 23. 16. 26. 65
25. 56.  STABRYŁA Beata POL-MOSIR POL 25. 23. 22. 70

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 21.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 1. 5. 1. 68 7
2. (4.) 19.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 4. 3. 16. 21 23
3. (6.) 23.  VANKOVA Petra CZE CZE 3. 9. 26. 13 38
4. (8.) 88.  PORUBSKA Alica SVK-STEZ SVK 5. 26. 4. 5 35
5. (10.) 22.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 12. 7. 9. 28
6. (15.) 54.  JASIK Anna POL-MOSIR POL 11. 20. 11. 42
7. (16.) 2.  METTA Kristina BLR BLR 19. 12. 12. 43
8. (19.) 97.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 15. 17. 18. 50
9. (20.) 46.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 14. 21. 21. 56
10. (23.) 1.  IZAFATAVA Mariya BLR BLR 20. 22. 20. 62
11. (25.) 56.  STABRYŁA Beata POL-MOSIR POL 25. 23. 22. 70

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (7.) 93.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 16. 4. 5. 8 25
2. (12.) 94.  KROMIDO Yuliya UKR-KHV UKR 18. 11. 8. 37
3. (13.) 47.  PASKEVICA Marta LAT-SPARS LAT 13. 14. 13. 40
4. (22.) 50.  GAWLICA Oliwia POL-AZSO POL 8. 26. 26. 60
5. (24.) 55.  MICCOLI Angela POL-MOSIR POL 23. 16. 26. 65

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 39.  KRIEVANE Evita LAT-KSS LAT 2. 1. 2. 76 5
2. (3.) 98.  VLASOVA Sofiya UKR-KYIV UKR 7. 2. 10. 21 19
3. (5.) 20.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 6. 18. 3. 13 27
4. (9.) 8.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 10. 6. 7. 23
5. (11.) 5.  TSARYKAVA Ludmila BLR BLR 17. 10. 6. 33
6. (14.) 4.  TSALUIKA Natalia BLR BLR 9. 19. 14. 42
7. (17.) 72.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 22. 8. 17. 47
8. (18.) 99.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 21. 13. 15. 49
9. (21.) 3.  SKLIARENKA Katsiarina BLR BLR 24. 15. 19. 58



Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 53.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT-SPARS LAT 1. 4. 1. 76 6
2. 3.  ARLOU Aliaksandr BLR BLR 2. 1. 3. 68 6
3. 114.  LIFYRENKO Serhij UKR UKR 4. 9. 2. 29 15
4. 6.  VOLKAU Aliaksandr BLR BLR 6. 2. 5. 24 13
5. 52.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT 5. 7. 4. 13 16
6. 105.  KHMELIVSKYÍ Artem UKR-KHV UKR 8. 3. 8. 13 19
7. 113.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 3. 10. 13. 13 26
8. 99.  AKAR Burak TUR TUR 7. 12. 6. 25
9. 108.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 9. 6. 14. 29
10. 44.  BEIKMANIS Normans LAT-KSS LAT 15. 8. 7. 30
11. 107.  MALIUGA Roman UKR-KHV UKR 10. 11. 17. 38
12. 89.  FILIP Matej SVK-STEZ SVK 12. 18. 9. 39
13. 110.  SOKOLOV Mykyta UKR-KHV UKR 19. 5. 16. 40
14. 4.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 16. 14. 12. 42
15. 101.  TAHTACI Davut TUR TUR 11. 16. 18. 45
16. 68.  RUMAK Beniamin POL-ORZEL POL 13. 25. 10. 48
17. 98.  ACAR Nurullah TUR TUR 14. 17. 23. 54
18. 66.  BAKALARZ Jakub POL-ORZEL POL 20. 13. 23. 56
19. 67.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 22. 19. 15. 56
20. 100.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR 26. 20. 11. 57
21. 60.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 24. 15. 19. 58
22. 109.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 18. 21. 20. 59
23. 106.  KONDRATIEV Anton UKR-KHV UKR 17. 22. 21. 60
24. 5.  SALIYENKO Hleb BLR BLR 21. 23. 25. 69
25. 61.  ŁOSIAK Kacper POL-MOSIR POL 23. 24. 22. 69

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 53.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT-SPARS LAT 1. 4. 1. 76 6
2. (5.) 52.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT 5. 7. 4. 13 16
3. (7.) 113.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 3. 10. 13. 13 26
4. (8.) 99.  AKAR Burak TUR TUR 7. 12. 6. 25
5. (9.) 108.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 9. 6. 14. 29
6. (12.) 89.  FILIP Matej SVK-STEZ SVK 12. 18. 9. 39
7. (14.) 4.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 16. 14. 12. 42
8. (15.) 101.  TAHTACI Davut TUR TUR 11. 16. 18. 45
9. (16.) 68.  RUMAK Beniamin POL-ORZEL POL 13. 25. 10. 48
10. (17.) 98.  ACAR Nurullah TUR TUR 14. 17. 23. 54
11. (19.) 67.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 22. 19. 15. 56
12. (20.) 100.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR 26. 20. 11. 57
13. (22.) 109.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 18. 21. 20. 59
14. (23.) 106.  KONDRATIEV Anton UKR-KHV UKR 17. 22. 21. 60

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (11.) 107.  MALIUGA Roman UKR-KHV UKR 10. 11. 17. 38
2. (13.) 110.  SOKOLOV Mykyta UKR-KHV UKR 19. 5. 16. 40
3. (18.) 66.  BAKALARZ Jakub POL-ORZEL POL 20. 13. 23. 56
4. (21.) 60.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 24. 15. 19. 58
5. (24.) 5.  SALIYENKO Hleb BLR BLR 21. 23. 25. 69

 


Splitted Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 3.  ARLOU Aliaksandr BLR BLR 2. 1. 3. 68 6
2. (3.) 114.  LIFYRENKO Serhij UKR UKR 4. 9. 2. 29 15
3. (4.) 6.  VOLKAU Aliaksandr BLR BLR 6. 2. 5. 24 13
4. (6.) 105.  KHMELIVSKYÍ Artem UKR-KHV UKR 8. 3. 8. 13 19
5. (10.) 44.  BEIKMANIS Normans LAT-KSS LAT 15. 8. 7. 30
6. (25.) 61.  ŁOSIAK Kacper POL-MOSIR POL 23. 24. 22. 69