Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 123.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1. 1. 1. 102 3
2. 59.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 6. 2. 3. 37 11
3. 121.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2. 3. 4. 34 9
4. 92.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 3. 5. 2. 34 10
5. 124.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 4. 4. 6. 16 14
6. 93.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 5. 8. 8. 5 21
7. 91.  DAŁEK Anna POL-WMKS POL 7. 7. 5. 19
8. 43.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN 11. 6. 7. 24
9. 122.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 8. 10. 9. 27
10. 44.  TÓTH Zsófi HUN-SPSC HUN 9. 9. 10. 28
11. 115.  LAZARIĆ Ivana SLO SLO 10. 11. 11. 32



Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 61.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 1. 1. 1. 102 3
2. 47.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 54.  CIELAVS Kristaps LAT LAT 3. 3. 3. 39 9
4. 31.  SAZAMA Jan CZE CZE 4. 4. 4. 24 12
5. 46.  SIRÁLY Benő HUN-SPSC HUN 5. 6. 6. 5 17
6. 7.  DIWISCH Mauro AUT AUT 6. 7. 5. 3 18
7. 117.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 7. 5. 7. 19
8. 116.  KOŠTOMAJ POZINEK Žiga SLO SLO 8. 8. 8. 24



Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 27.  FIALOVÁ Magdalena CZE CZE 1. 3. 2. 68 6
2. 76.  STORMOWSKA Kamila POL-ORZEL POL 8. 2. 1. 55 11
3. 26.  DOSLÁ Milada CZE CZE 7. 1. 4. 44 12
4. 25.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 2. 8. 3. 34 13
5. 113.  ERUNOVA Sofia RUS-TVER RUS 3. 4. 5. 21 12
6. 42.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 4. 5. 6. 13 15
7. 11.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 5. 6. 9. 5 20
8. 75.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 6. 10. 10. 3 26
9. 120.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 9. 9. 8. 26
10. 58.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 13. 7. 7. 27
11. 90.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 10. 11. 11. 32
12. 114.  SLUGA Klarisa SLO SLO 11. 13. 12. 36
13. 119.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 12. 12. 13. 37



Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 69.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 1. 1. 4. 76 6
2. 96.  SZÁSZ Attila ROU ROU 2. 8. 1. 55 11
3. 80.  GISZKA Krystian POL-ORZEL POL 7. 2. 2. 42 11
4. 126.  CUJA Michal SVK SVK 3. 4. 3. 34 10
5. 128.  RINGER Oliver SVK SVK 4. 3. 6. 21 13
6. 45.  SIRÁLY Farkas HUN-SPSC HUN 5. 12. 5. 5 22
7. 53.  PILAGS Arturs LAT LAT 6. 6. 8. 3 20
8. 5.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 8. 5. 7. 20
9. 6.  LIU Heinrich AUT AUT 9. 7. 9. 25
10. 127.  MARCIN Matúš SVK SVK 11. 9. 11. 31
11. 30.  SAZAMA Zdenek CZE CZE 12. 10. 10. 32
12. 129.  VELIČKO Patrik SVK SVK 10. 11. 13. 34



Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 5. 1. 1. 73 7
2. 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1. 4. 3. 55 8
4. 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 3. 3. 5. 26 11
5. 24.  VANKOVA Petra CZE CZE 4. 18. 4. 16 26
6. 22.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 6. 8. 6. 20
7. 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 7. 6. 7. 20
8. 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 9. 7. 8. 24
9. 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 13. 5. 9. 27
10. 84.  JASIK Anna POL POL 8. 9. 11. 28
11. 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 14. 10. 10. 34
12. 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 10. 11. 14. 35
13. 36.  CSEH Liliána HUN HUN 11. 13. 12. 36
14. 23.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 12. 12. 13. 37
15. 38.  SZALKAI Dóra HUN HUN 15. 14. 15. 44
16. 56.  BĄK Kamila POL-AZSO POL 16. 16. 16. 48
17. 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 18. 15. 17. 50
18. 57.  WILGA Paulina POL-AZSO POL 17. 17. 19. 53



Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 109.  DERKACH Artem RUS RUS 1. 1. 2. 89 4
2. 111.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 4. 3. 1. 55 8
3. 110.  SHULGINOV Alexander RUS RUS 2. 2. 4. 50 8
4. 52.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 3. 4. 3. 34 10
5. 50.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 5. 22. 5. 5 32
6. 104.  KUZNETSOV Mikhail RUS-PET RUS 6. 11. 7. 3 24
7. 51.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 9. 7. 6. 22
8. 68.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 15. 5. 10. 30
9. 98.  TIMÁR Ádám ROU ROU 8. 20. 8. 36
10. 88.  RUMAK Beniamin POL POL 10. 12. 14. 36
11. 125.  FILIP Matej SVK SVK 12. 6. 19. 37
12. 55.  TEN CATE David NED-IJS NED 7. 9. 22. 38
13. 65.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 14. 13. 11. 38
14. 105.  MAKAROV Alexandr RUS-PET RUS 11. 14. 13. 38
15. 87.  MOROZ Jakub POL POL 13. 8. 20. 41
16. 95.  ANTAL Tamas ROU ROU 22. 10. 9. 41
17. 79.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 16. 15. 12. 43
18. 8.  OMERAGIĆ Tarik BIH-BOSNA BIH 17. 16. 16. 49
19. 97.  SALCEANU Eduard ROU ROU 19. 17. 15. 51
20. 67.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 18. 19. 17. 54
21. 60.  OLENDER Patryk POL-AZSO POL 20. 18. 18. 56



Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 83.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 2. 2. 1. 76 5
2. 106.  SURKOVA Anastasia RUS RUS 20. 1. 2. 55 23
3. 34.  LAJTOS Szandra HUN HUN 1. 20. 20. 34 41
4. 16.  BURIĆ Katarina CRO CRO 3. 3. 6. 26 12
5. 112.  SHUGAROVA Alena RUS-TVER RUS 8. 7. 3. 13 18
6. 99.  ALIMBEKOVA Diana RUS-PET RUS 9. 5. 4. 13 18
7. 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 6. 4. 9. 11 19
8. 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 4. 9. 11. 8 24
9. 33.  KIS Virág HUN HUN 5. 8. 10. 5 23
10. 81.  GAWLICA Oliwia POL POL 7. 6. 5. 2 18
11. 32.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN 10. 10. 8. 28
12. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 13. 11. 12. 36
13. 48.  PASKEVICA Marta LAT LAT 20. 12. 7. 39
14. 94.  SZÖCS Renáta ROU ROU 11. 16. 13. 40
15. 70.  MICCOLI Angela POL-MOSIR POL 12. 13. 15. 40
16. 100.  SAZONOVA Anastasiia RUS-PET RUS 14. 15. 14. 43
17. 73.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 16. 14. 16. 46
18. 89.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 17. 20. 17. 54
19. 71.  TYMOCZKO Magdalena POL-MOSIR POL 15. 20. 20. 55

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 83.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 2. 2. 1. 76 5
2. (2.) 106.  SURKOVA Anastasia RUS RUS 20. 1. 2. 55 23
3. (4.) 16.  BURIĆ Katarina CRO CRO 3. 3. 6. 26 12
4. (5.) 112.  SHUGAROVA Alena RUS-TVER RUS 8. 7. 3. 13 18
5. (6.) 99.  ALIMBEKOVA Diana RUS-PET RUS 9. 5. 4. 13 18
6. (7.) 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 6. 4. 9. 11 19
7. (8.) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 4. 9. 11. 8 24
8. (9.) 33.  KIS Virág HUN HUN 5. 8. 10. 5 23
9. (10.) 81.  GAWLICA Oliwia POL POL 7. 6. 5. 2 18
10. (11.) 32.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN 10. 10. 8. 28
11. (12.) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 13. 11. 12. 36
12. (13.) 48.  PASKEVICA Marta LAT LAT 20. 12. 7. 39
13. (14.) 94.  SZÖCS Renáta ROU ROU 11. 16. 13. 40
14. (15.) 70.  MICCOLI Angela POL-MOSIR POL 12. 13. 15. 40
15. (16.) 100.  SAZONOVA Anastasiia RUS-PET RUS 14. 15. 14. 43
16. (17.) 73.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 16. 14. 16. 46
17. (18.) 89.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 17. 20. 17. 54
18. (19.) 71.  TYMOCZKO Magdalena POL-MOSIR POL 15. 20. 20. 55

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 34.  LAJTOS Szandra HUN HUN 1. 20. 20. 34 41



Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 107.  DOKOLIN Dmitrii RUS RUS 1. 4. 1. 76 6
2. 108.  EYBOG Daniil RUS RUS 2. 1. 3. 68 6
3. 39.  BÉRES Bence HUN HUN 3. 2. 2. 55 7
4. 15.  TSANKOV Tsvetan BUL-SKKHL BUL 4. 5. 4. 16 13
5. 64.  KAMIEŃSKI Wojciech POL-JUV POL 22. 3. 21. 13 46
6. 14.  NASRI Klaudio BUL-SKKHL BUL 5. 24. 6. 5 35
7. 66.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 6. 11. 16. 3 33
8. 103.  MURAVYEV Vadim RUS-PET RUS 8. 10. 5. 23
9. 9.  ZASTRUGOV Daniel BUL BUL 9. 8. 8. 25
10. 40.  CAKÓ Dávid HUN HUN 13. 7. 13. 33
11. 13.  GEORGIEV Dimitar BUL-SKKHL BUL 7. 9. 18. 34
12. 29.  PROKOP Michal CZE CZE 10. 14. 11. 35
13. 49.  VIGANTS Endijs LAT LAT 12. 17. 7. 36
14. 19.  KOLENC Martin CRO CRO 14. 13. 9. 36
15. 102.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 11. 6. 22. 39
16. 2.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 15. 15. 10. 40
17. 63.  GAWRYLUK Grzegorz POL-JUV POL 17. 12. 14. 43
18. 4.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 16. 20. 12. 48
19. 72.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 19. 16. 19. 54
20. 78.  BAKALARZ Jakub POL-ORZEL POL 21. 19. 15. 55
21. 77.  ADAMKOWSKI Rafał POL-ORZEL POL 20. 18. 20. 58
22. 3.  RAINER Philemon AUT AUT 18. 21. 23. 62
23. 41.  FARKAS Tamás HUN HUN 24. 24. 17. 65

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 107.  DOKOLIN Dmitrii RUS RUS 1. 4. 1. 76 6
2. (2.) 108.  EYBOG Daniil RUS RUS 2. 1. 3. 68 6
3. (5.) 64.  KAMIEŃSKI Wojciech POL-JUV POL 22. 3. 21. 13 46
4. (6.) 14.  NASRI Klaudio BUL-SKKHL BUL 5. 24. 6. 5 35
5. (7.) 66.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 6. 11. 16. 3 33
6. (8.) 103.  MURAVYEV Vadim RUS-PET RUS 8. 10. 5. 23
7. (9.) 9.  ZASTRUGOV Daniel BUL BUL 9. 8. 8. 25
8. (10.) 40.  CAKÓ Dávid HUN HUN 13. 7. 13. 33
9. (11.) 13.  GEORGIEV Dimitar BUL-SKKHL BUL 7. 9. 18. 34
10. (12.) 29.  PROKOP Michal CZE CZE 10. 14. 11. 35
11. (13.) 49.  VIGANTS Endijs LAT LAT 12. 17. 7. 36
12. (14.) 19.  KOLENC Martin CRO CRO 14. 13. 9. 36
13. (15.) 102.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 11. 6. 22. 39
14. (16.) 2.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 15. 15. 10. 40
15. (17.) 63.  GAWRYLUK Grzegorz POL-JUV POL 17. 12. 14. 43
16. (18.) 4.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 16. 20. 12. 48
17. (19.) 72.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 19. 16. 19. 54
18. (20.) 78.  BAKALARZ Jakub POL-ORZEL POL 21. 19. 15. 55
19. (21.) 77.  ADAMKOWSKI Rafał POL-ORZEL POL 20. 18. 20. 58
20. (22.) 3.  RAINER Philemon AUT AUT 18. 21. 23. 62
21. (23.) 41.  FARKAS Tamás HUN HUN 24. 24. 17. 65

 


Splitted Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 39.  BÉRES Bence HUN HUN 3. 2. 2. 55 7
2. (4.) 15.  TSANKOV Tsvetan BUL-SKKHL BUL 4. 5. 4. 16 13