Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR B WOMEN  FINAL  1000 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:41.634  
2 (3) 62.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL 1:43.278  
3 (1) 38.  SZALKAI Dóra HUN HUN 1:43.374  
4 (4) 56.  BĄK Kamila POL-AZSO POL 1:43.736  
5 (5) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:55.629  
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 21.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:46.569  
2 (1) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:47.716  
3 (4) 84.  JASIK Anna POL POL 1:47.721  
4 (2) 36.  CSEH Liliána HUN HUN 1:48.770  
RACE: 217    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  BÁCSKAI Sára Luca HUN HUN 1:51.376  
2 (3) 22.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 1:51.623  
3 (4) 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:52.626  
4 (2) 85.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 1:52.795  
RACE: 218    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:46.665  
2 (1) 37.  JÁSZAPÁTI Petra HUN HUN 1:46.680  
3 (4) 118.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:46.731  
4 (2) 24.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:46.937  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 219    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 8.  OMERAGIĆ Tarik BIH-BOSNA BIH 1:51.518  
2 (1) 67.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 1:52.317  
3 (3) 60.  OLENDER Patryk POL-AZSO POL 1:52.468  
RACE: 220    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 1:41.880  
2 (3) 105.  MAKAROV Alexandr RUS-PET RUS 1:42.142  
3 (4) 88.  RUMAK Beniamin POL POL 1:42.216  
4 (1) 97.  SALCEANU Eduard ROU ROU 1:42.272  
RACE: 221    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  ANTAL Tamas ROU ROU 1:34.525  
2 (3) 68.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 1:35.036  
3 (2) 65.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 1:35.541  
RACE: 222    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 50.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 1:38.117  
2 (1) 51.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1:38.283  
3 (2) 104.  KUZNETSOV Mikhail RUS-PET RUS 1:38.841  
- (3) 98.  TIMÁR Ádám ROU ROU PEN. impeding
RACE: 223    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 1:27.969  
2 (2) 109.  DERKACH Artem RUS RUS 1:28.453  
3 (3) 52.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 1:30.258  
4 (4) 110.  SHULGINOV Alexander RUS RUS 1:33.145  
 
JUNIOR A WOMEN  FINAL  1000 m
RACE: 224    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 94.  SZÖCS Renáta ROU ROU 1:44.591  
2 (1) 100.  SAZONOVA Anastasiia RUS-PET RUS 1:44.601  
3 (2) 70.  MICCOLI Angela POL-MOSIR POL 1:47.478  
4 (4) 73.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 1:48.070  
5 (3) 89.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL NO TIME
RACE: 225    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 1:50.159  
2 (2) 33.  KIS Virág HUN HUN 1:50.174  
3 (3) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:52.931  
- (4) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT PEN. impeding
RACE: 226    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 81.  GAWLICA Oliwia POL POL 1:49.056  
2 (1) 16.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:49.184  
3 (4) 48.  PASKEVICA Marta LAT LAT 1:49.879  
4 (2) 32.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN 1:49.932  
RACE: 227    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 83.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 1:52.058  
2 (1) 106.  SURKOVA Anastasia RUS RUS 1:52.089  
3 (2) 112.  SHUGAROVA Alena RUS-TVER RUS 1:52.551  
4 (4) 99.  ALIMBEKOVA Diana RUS-PET RUS 1:53.041  
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 228    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  KAMIEŃSKI Wojciech POL-JUV POL 1:33.387  
2 (3) 102.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 1:33.509  
3 (2) 3.  RAINER Philemon AUT AUT 1:39.136  
RACE: 229    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  FARKAS Tamás HUN HUN 1:31.115  
2 (4) 13.  GEORGIEV Dimitar BUL-SKKHL BUL 1:32.312  
3 (2) 72.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 1:37.345  
4 (3) 77.  ADAMKOWSKI Rafał POL-ORZEL POL NO TIME
RACE: 230    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  CAKÓ Dávid HUN HUN 1:32.797  
2 (2) 63.  GAWRYLUK Grzegorz POL-JUV POL 1:34.238  
3 (4) 78.  BAKALARZ Jakub POL-ORZEL POL 1:36.929  
- (1) 66.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 231    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  KOLENC Martin CRO CRO 1:36.841  
2 (3) 2.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:37.715  
3 (2) 29.  PROKOP Michal CZE CZE 1:37.846  
4 (4) 4.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 1:39.298  
RACE: 232    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 103.  MURAVYEV Vadim RUS-PET RUS 1:44.289  
2 (3) 14.  NASRI Klaudio BUL-SKKHL BUL 1:44.309  
3 (4) 49.  VIGANTS Endijs LAT LAT 1:46.140  
4 (1) 9.  ZASTRUGOV Daniel BUL BUL NO TIME
RACE: 233    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 107.  DOKOLIN Dmitrii RUS RUS 1:32.881  
2 (1) 39.  BÉRES Bence HUN HUN 1:32.946  
3 (3) 108.  EYBOG Daniil RUS RUS 1:33.076  
4 (4) 15.  TSANKOV Tsvetan BUL-SKKHL BUL 1:33.943