Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014
Distance Classification
JUNIOR A MEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 107. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 34 | 1 | 2:27.591 | ||
2. | A | 2. | 108. | EYBOG Daniil | RUS | 21 | 2 | 2:31.167 | ||
3. | A | 3. | 39. | BÉRES Bence | HUN | 13 | 3 | 2:27.924 | ||
4. | A | 4. | 15. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 8 | 4 | 2:27.886 | ||
5. | A | 5. | 14. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 5 | 5 | 2:31.841 | ||
6. | A | 6. | 66. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 3 | 6 | 2:32.487 | ||
7. | B | 1. | 13. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 7 | 2:28.083 | |||
8. | B | 2. | 103. | MURAVYEV Vadim | RUS-PET | 8 | 2:32.496 | |||
9. | B | 3. | 9. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 9 | 2:30.004 | |||
10. | B | 4. | 29. | PROKOP Michal | CZE | 10 | 2:32.758 | |||
11. | B | 5. | 102. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 11 | 2:30.137 | |||
12. | B | 6. | 49. | VIGANTS Endijs | LAT | 12 | 2:38.076 | |||
13. | C | 1. | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 13 | 2:41.287 | |||
14. | C | 2. | 19. | KOLENC Martin | CRO | 14 | 2:41.356 | |||
15. | C | 3. | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 15 | 2:41.789 | |||
16. | C | 4. | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 16 | 2:43.908 | |||
17. | C | 5. | 63. | GAWRYLUK Grzegorz | POL-JUV | 17 | 2:43.197 | |||
18. | C | 6. | 3. | RAINER Philemon | AUT | 18 | 2:44.946 | |||
19. | D | 1. | 72. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 19 | 2:43.433 | |||
20. | D | 2. | 77. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 20 | 2:45.095 | |||
21. | D | 3. | 78. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 21 | 2:47.365 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
22. | A | - | 64. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 22 | 2:43.377 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 41. | FARKAS Tamás | HUN | 24 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 107. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 34 | 1 | 2:27.591 | ||
2. (2.) | A | 2. | 108. | EYBOG Daniil | RUS | 21 | 2 | 2:31.167 | ||
3. (5.) | A | 5. | 14. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 5 | 5 | 2:31.841 | ||
4. (6.) | A | 6. | 66. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 3 | 6 | 2:32.487 | ||
5. (7.) | B | 1. | 13. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 7 | 2:28.083 | |||
6. (8.) | B | 2. | 103. | MURAVYEV Vadim | RUS-PET | 8 | 2:32.496 | |||
7. (9.) | B | 3. | 9. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 9 | 2:30.004 | |||
8. (10.) | B | 4. | 29. | PROKOP Michal | CZE | 10 | 2:32.758 | |||
9. (11.) | B | 5. | 102. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 11 | 2:30.137 | |||
10. (12.) | B | 6. | 49. | VIGANTS Endijs | LAT | 12 | 2:38.076 | |||
11. (13.) | C | 1. | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 13 | 2:41.287 | |||
12. (14.) | C | 2. | 19. | KOLENC Martin | CRO | 14 | 2:41.356 | |||
13. (15.) | C | 3. | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 15 | 2:41.789 | |||
14. (16.) | C | 4. | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 16 | 2:43.908 | |||
15. (17.) | C | 5. | 63. | GAWRYLUK Grzegorz | POL-JUV | 17 | 2:43.197 | |||
16. (18.) | C | 6. | 3. | RAINER Philemon | AUT | 18 | 2:44.946 | |||
17. (19.) | D | 1. | 72. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 19 | 2:43.433 | |||
18. (20.) | D | 2. | 77. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 20 | 2:45.095 | |||
19. (21.) | D | 3. | 78. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 21 | 2:47.365 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
20. (22.) | A | - | 64. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 22 | 2:43.377 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 41. | FARKAS Tamás | HUN | 24 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
MEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (3.) | A | 3. | 39. | BÉRES Bence | HUN | 13 | 3 | 2:27.924 | ||
2. (4.) | A | 4. | 15. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 8 | 4 | 2:27.886 |