Danubia Series 6, Pannonian Open, Budapest, HUN, 21.02. - 23.02.2014
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 248 HEAT: 1 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 152. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 1:50.926 | ||
2 | (2) | 75. | KIRÁLY Bálint | HUN-ZKK | 1:58.759 | ||
RACE: 249 HEAT: 2 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 128. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 1:38.009 | ||
2 | (3) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:41.249 | ||
3 | (2) | 151. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 1:41.525 | ||
4 | (4) | 76. | RÁSI László | HUN-ZKK | 1:43.429 | ||
RACE: 250 HEAT: 3 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 122. | ANTAL Tamas | ROU | 1:32.880 | ||
2 | (1) | 129. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:33.077 | ||
3 | (2) | 85. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:33.317 | ||
4 | (4) | 108. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 1:43.340 | ||
RACE: 251 HEAT: 4 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 117. | NIEŚCIER Karol | POL | 1:39.518 | ||
2 | (3) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:40.056 | ||
3 | (4) | 167. | ARGUN Ersel | TUR | 1:40.460 | ||
- | (1) | 21. | KOLENC Martin | CRO-MET | - | yellow card | |
RACE: 252 HEAT: 5 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 86. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:33.236 | ||
2 | (1) | 127. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:33.818 | ||
3 | (3) | 116. | KORECKI Krystian | POL | 1:35.576 | ||
- | (2) | 84. | BAKEVICS Tomass | LAT | - | impeding | |
RACE: 253 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 168. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:32.311 | ||
2 | (4) | 163. | SUH Fabrice | SWE | 1:32.764 | ||
3 | (1) | 18. | NASRI Klaudio | BUL | 1:32.791 | ||
4 | (2) | 17. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 1:33.553 | ||
RACE: 254 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 162. | JANSSON Jacob | SWE | 1:31.395 | ||
2 | (3) | 148. | ZASOSOV Daniil | RUS | 1:35.515 | ||
3 | (1) | 147. | KOZLOV Artem | RUS | 1:35.680 | ||
RACE: 255 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 143. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 1:27.730 | ||
2 | (3) | 146. | EYBOG Daniil | RUS | 1:27.981 | ||
3 | (2) | 144. | DENISOV Artem | RUS | 1:28.224 | ||
4 | (1) | 145. | DERKACH Artem | RUS | 1:28.287 |