Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013


Overall Classification


NOVICE A GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 23.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1. 1. 3. 81 5
2. 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 2. 4. 1. 63 7
3. 115.  TRUSOVÁ Sandra SVK-SKMA SVK 3. 2. 2. 55 7
4. 123.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 4. 3. 5. 26 12
5. 61.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 6. 5. 4. 11 15
6. 113.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 5. 8. 6. 8 19
7. 114.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 7. 6. 9. 22
8. 117.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 11. 7. 7. 25
9. 116.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-SKMA SVK 8. 9. 8. 25
10. 125.  RAPTOSOVA Viera SVK-STEZ SVK 9. 10. 10. 29
11. 124.  FILIPOVA Petra SVK-STEZ SVK 10. 11. 11. 32
60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT

 


Splitted Overall Classification


NOVICE B GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (7.) 114.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 7. 6. 9. 22
2. (9.) 116.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-SKMA SVK 8. 9. 8. 25
3. (10.) 125.  RAPTOSOVA Viera SVK-STEZ SVK 9. 10. 10. 29
4. (11.) 124.  FILIPOVA Petra SVK-STEZ SVK 10. 11. 11. 32
- 60.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT

 


Splitted Overall Classification


NOVICE A GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 23.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1. 1. 3. 81 5
2. (2.) 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 2. 4. 1. 63 7
3. (3.) 115.  TRUSOVÁ Sandra SVK-SKMA SVK 3. 2. 2. 55 7
4. (4.) 123.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 4. 3. 5. 26 12
5. (5.) 61.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 6. 5. 4. 11 15
6. (6.) 113.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 5. 8. 6. 8 19
7. (8.) 117.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 11. 7. 7. 25



Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013


Overall Classification


NOVICE A BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 2. 1. 1. 89 4
2. 46.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1. 3. 2. 68 6
3. 25.  FAJKUS Radek CZE CZE 7. 2. 3. 34 12
4. 68.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 5. 4. 4. 21 13
5. 45.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 3. 5. 6. 16 14
6. 47.  SOMODI Ákos HUN-SZKE HUN 4. 6. 5. 13 15
7. 27.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 6. 9. 8. 3 23
8. 26.  HRUBES Jakub CZE CZE 8. 7. 7. 22
9. 120.  VELIČKO Patrik SVK-SKMA SVK 9. 8. 9. 26
10. 5.  DIWISCH Mauro AUT AUT 10. 10. 10. 30
11. 130.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 11. 11. 11. 33

 


Splitted Overall Classification


NOVICE B BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (11.) 130.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 11. 11. 11. 33

 


Splitted Overall Classification


NOVICE A BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 2. 1. 1. 89 4
2. (2.) 46.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1. 3. 2. 68 6
3. (3.) 25.  FAJKUS Radek CZE CZE 7. 2. 3. 34 12
4. (4.) 68.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 5. 4. 4. 21 13
5. (5.) 45.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 3. 5. 6. 16 14
6. (6.) 47.  SOMODI Ákos HUN-SZKE HUN 4. 6. 5. 13 15
7. (7.) 27.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 6. 9. 8. 3 23
8. (8.) 26.  HRUBES Jakub CZE CZE 8. 7. 7. 22
9. (9.) 120.  VELIČKO Patrik SVK-SKMA SVK 9. 8. 9. 26
10. (10.) 5.  DIWISCH Mauro AUT AUT 10. 10. 10. 30



Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 40.  JÁSZAPÁTI Petra HUN-SZKE HUN 5. 1. 1. 73 7
2. 19.  DOSLÁ Milada CZE CZE 2. 2. 3. 55 7
3. 38.  MATYÓK Adrienn HUN-PKSE HUN 1. 7. 4. 42 12
4. 39.  BÁCSKAI Sára Luca HUN-SPSC HUN 6. 4. 2. 29 12
5. 74.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 4. 3. 9. 21 16
6. 22.  VANKOVA Petra CZE CZE 3. 5. 5. 13 13
7. 73.  STORMOWSKA Kamila POL-ORZEL POL 8. 6. 7. 21
8. 21.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 7. 8. 8. 23
9. 69.  JASIK Anna POL-MOSIR POL 9. 9. 6. 24
10. 36.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 11. 10. 10. 31
11. 14.  AŠČIĆ Valentina CRO-METEOR CRO 10. 11. 11. 32
12. 70.  MICCOLI Gabriela POL-MOSIR POL 12. 12. 13. 37
13. 59.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 13. 13. 12. 38



Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 106.  TIMÁR Ádám ROU ROU 1. 1. 1. 102 3
2. 57.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 3. 3. 2. 47 8
3. 128.  FILIP Matej SVK-STEZ SVK 2. 4. 3. 42 9
4. 127.  CUJA Michal SVK-STEZ SVK 5. 2. 6. 29 13
5. 129.  RUSNAK Matúš SVK-STEZ SVK 4. 5. 5. 18 14
6. 62.  VILKS Vincents LAT LAT 6. 6. 4. 14 16



Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 10.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 7. 1. 1. 68 9
2. 86.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 3. 2. 2. 55 7
3. 18.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 1. 4. 4. 50 9
4. 82.  GAWLICA Oliwia POL POL 6. 3. 3. 29 12
5. 17.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 2. 6. 6. 21 14
6. 16.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 4. 9. 7. 8 20
7. 108.  ALIMBEKOVA Diana RUS-PET RUS 5. 7. 22. 5 34
8. 121.  PORUBSKA Alica SVK-STEZ SVK 13. 5. 5. 23
9. 29.  KIS Virág HUN HUN 9. 13. 11. 33
10. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 14. 12. 8. 34
11. 84.  KISIELEWSKA Dorota POL POL 16. 8. 13. 37
12. 30.  NAGY Bettina HUN HUN 8. 26. 9. 43
13. 53.  ZELENKEVICA Anna LAT LAT 11. 16. 18. 45
14. 28.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN HUN 15. 15. 16. 46
15. 8.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 10. 11. 26. 47
16. 13.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 12. 26. 10. 48
17. 109.  SAZONOVA Anastasiia RUS-PET RUS 26. 10. 12. 48
18. 31.  SZALKAI Dóra HUN HUN 17. 17. 19. 53
19. 110.  VOLKOVA Alina RUS-PET RUS 22. 19. 14. 55
20. 133.  DOBROVOLSKA Yulia UKR-KYIV UKR 20. 18. 17. 55
21. 83.  GREJNER Marcelina POL POL 21. 22. 15. 58
22. 85.  KARCZYŃSKA Kamila POL POL 19. 14. 26. 59
23. 96.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 18. 20. 23. 61
24. 72.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 23. 21. 20. 64
25. 67.  SKRZESZEWSKA Julia POL-MOSIR POL 24. 23. 21. 68



Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 35.  LIU Shaoang HUN HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 135.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 6. 2. 2. 45 10
3. 44.  FARKAS Tamás HUN-SZKE HUN 10. 3. 4. 21 17
4. 92.  KORECKI Krystian POL POL 2. 19. 26. 21 47
5. 111.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 4. 4. 6. 16 14
6. 105.  ANTAL Tamas ROU ROU 8. 5. 3. 13 16
7. 56.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 3. 8. 8. 13 19
8. 11.  GEORGIEV Dimitar BUL-SKKHL BUL 5. 6. 5. 10 16
9. 136.  SYMONENKO Bogdan UKR-KYIV UKR 13. 7. 7. 27
10. 12.  NASRI Klaudio BUL-SKKHL BUL 7. 15. 12. 34
11. 93.  MOROZ Jakub POL POL 14. 14. 9. 37
12. 15.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 11. 16. 11. 38
13. 94.  NIEŚCIER Karol POL POL 9. 10. 23. 42
14. 78.  RUMAK Beniamin POL-ORZEL POL 18. 11. 13. 42
15. 55.  VIGANTS Endijs LAT LAT 17. 17. 14. 48
16. 95.  POPOV Michael POL POL 16. 18. 15. 49
17. 112.  SOLIANKIN Artem RUS-PET RUS 15. 25. 10. 50
18. 3.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 23. 13. 17. 53
19. 119.  PAVLIK Jozef SVK-SKMA SVK 12. 23. 20. 55
20. 76.  ADAMKOWSKI Rafał POL-ORZEL POL 20. 12. 24. 56
21. 132.  YARDIMCI Firat TUR TUR 26. 9. 22. 57
22. 137.  SALCEANU Eduard ROU ROU 19. 22. 18. 59
23. 118.  KAŽIMÍR Filip SVK-SKMA SVK 21. 20. 19. 60
24. 4.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 26. 21. 16. 63
25. 49.  INDRIKSONS Rudolfs LAT-KSS LAT 22. 24. 21. 67



Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013


Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 33.  LIU Shaolin Sándor HUN HUN 1. 4. 1. 76 6
2. 103.  GÁL-ORAVECZ István ROU ROU 5. 2. 2. 47 9
3. 89.  KAMIEŃSKI Wojciech POL POL 7. 1. 5. 39 13
4. 104.  IMRE Emil ROU ROU 2. 6. 3. 34 11
5. 7.  ZASTRUGOV Daniel BUL-ICP BUL 8. 3. 4. 21 15
6. 34.  VARNYÚ Alex HUN HUN 3. 5. 6. 13 14
7. 131.  EREN Menderes TUR TUR 4. 14. 17. 8 35
8. 32.  CAKÓ Dávid HUN HUN 6. 17. 7. 3 30
9. 90.  PODLAS Dawid POL POL 10. 7. 11. 28
10. 24.  PROKOP Michal CZE CZE 9. 11. 9. 29
11. 91.  SKORULSKI Michał POL POL 11. 10. 10. 31
12. 87.  GAWRYLUK Grzegorz POL POL 14. 9. 12. 35
13. 88.  GRYCNER Rafał POL POL 13. 17. 8. 38
14. 134.  RAZON Semen UKR-KYIV UKR 17. 8. 13. 38
15. 2.  RAINER Philemon AUT AUT 12. 13. 15. 40
16. 75.  BAKALARZ Jakub POL-ORZEL POL 15. 12. 14. 41



Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013


Overall Classification


SENIOR & JUN A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 99.  CHOE Un Song PRK PRK 3. 1. 1. 81 5
2. 33.  LIU Shaolin Sándor HUN HUN 1. 5. 9. 34 15
3. 103.  GÁL-ORAVECZ István ROU ROU 7. 2. 9. 21 18
4. 41.  LÓTH Dávid Manó HUN HUN 2. 9. 9. 21 20
5. 100.  KIM Chol Gwang PRK PRK 5. 3. 3. 18 11
6. 104.  IMRE Emil ROU ROU 4. 9. 9. 8 22
7. 79.  JASIŃSKI Adrian POL-ORZEL POL 9. 6. 4. 19
8. 7.  ZASTRUGOV Daniel BUL-ICP BUL 12. 9. 2. 23
9. 131.  EREN Menderes TUR TUR 6. 9. 9. 24
10. 32.  CAKÓ Dávid HUN HUN 8. 9. 9. 26
11. 71.  ŁOSIAK Kacper POL-MOSIR POL 10. 9. 9. 28
34.  VARNYÚ Alex HUN HUN
89.  KAMIEŃSKI Wojciech POL POL



Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 122.  BODOVÁ Tatiana SVK-STEZ SVK 1. 1. 1. 102 3
2. 98.  JU Yun-Mi PRK PRK 2. 2. 4. 42 8
3. 48.  KRIEVANE Evita LAT-KSS LAT 4. 4. 2. 37 10
4. 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 5. 3. 3. 31 11
5. 97.  CHOE Sung PRK PRK 3. 5. 5. 13 13
6. 80.  MAZUR Nikola POL POL 6. 9. 8. 3 23
7. 101.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 7. 6. 6. 19
8. 51.  HAINO Ieva LAT LAT 8. 7. 7. 22

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (4.) 102.  SZÖCS Renáta ROU ROU 5. 3. 3. 31 11
2. (5.) 97.  CHOE Sung PRK PRK 3. 5. 5. 13 13
3. (6.) 80.  MAZUR Nikola POL POL 6. 9. 8. 3 23
4. (8.) 51.  HAINO Ieva LAT LAT 8. 7. 7. 22

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 122.  BODOVÁ Tatiana SVK-STEZ SVK 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 98.  JU Yun-Mi PRK PRK 2. 2. 4. 42 8
3. (3.) 48.  KRIEVANE Evita LAT-KSS LAT 4. 4. 2. 37 10
4. (7.) 101.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 7. 6. 6. 19



Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 99.  CHOE Un Song PRK PRK 2. 1. 2. 76 5
2. 41.  LÓTH Dávid Manó HUN-SPSC HUN 1. 4. 1. 76 6
3. 100.  KIM Chol Gwang PRK PRK 5. 2. 3. 39 10
4. 79.  JASIŃSKI Adrian POL-ORZEL POL 3. 3. 4. 34 10
5. 71.  ŁOSIAK Kacper POL-MOSIR POL 4. 5. 5. 18 14