2013 European Youth Olympic Festival 1000 m, Brasov, ROU, 19.02. - 19.02.2013


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 49.  PROSVIRNOVA Sofia RUS RUS 1. 34 1
2. 48.  KALININA Anna RUS RUS 2. 21 2
3. 17.  MONVOISIN Aurélie FRA FRA 3. 13 3
4. 16.  MAURICE  Margaux FRA FRA 4. 8 4
5. 21.  THOMSON Kathryn GBR GBR 5. 5
6. 32.  BOTTER GOMEZ Nicole ITA ITA 6. 6
7. 52.  PORUBSKA Alica SVK SVK 7. 7
8. 40.  GAWLICA Oliwia POL POL 8. 8
9. 36.  HAINO Ieva LAT LAT 9. 9
10. 12.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 10. 10
11. 24.  RIETZKE Tina GER GER 11. 11
12. 37.  PASKEVICA Marta LAT LAT 12. 12
13. 41.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 13. 13
14. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 14. 14
15. 28.  KIS Virág HUN HUN 15. 15
16. 7.  LUKANOVA Marina BUL BUL 16. 16
17. 20.  DELAND Mari GBR GBR 17. 17
18. 29.  TOTH Timea HUN HUN 18. 18
19. 13.  POPLOVA Natalie CZE CZE 19. 19
20. 58.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR UKR 20. 20
21. 25.  WENIGER Romy-Annette GER GER 21. 21
22. 53.  SULOVSKÁ Petra SVK SVK 22. 22
23. 44.  PANA Teodora-Diana ROU ROU 23. 23
24. 45.  STANICA Bianca-Lorena ROU ROU 24. 24
25. 33.  MALFATTI Gloria ITA ITA 25. 25
26. 55.  YERDELEN Betül TUR TUR 26. 26
27. 59.  KROMIDO Yuliya UKR UKR 27. 27
28. 8.  STOIMENOVA Albena BUL BUL 28. 28
29. 4.  AVDIC Lamija BIH BIH 29. 29
30. 5.  VAITOVICH Nastassia BLR BLR 30. 30



2013 European Youth Olympic Festival 1000 m, Brasov, ROU, 19.02. - 19.02.2013


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 47.  IMRE Emil ROU ROU 1. 34 1
2. 19.  NAVARRO Tristan FRA FRA 2. 21 2
3. 50.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 3. 13 3
4. 18.  MARTINEZ Yoann FRA FRA 4. 8 4
5. 2.  ALMEY Jens BEL BEL 5. 5
6. 43.  KORECKI Krystian POL POL 6. 6
7. 3.  VANHOOREN Rino BEL BEL 7. 7
8. 27.  GRAF Markus-Tassilo GER GER 8. 8
9. 26.  BECKER Florian GER GER 9. 9
10. 35.  PALLA Leonardo ITA ITA 10. 10
11. 42.  GAWRYLUK Grzegorz POL POL 11. 11
12. 23.  DJEMAL Aydin GBR GBR 12. 12
13. 10.  ZASTRUGOV Daniel BUL BUL 13. 13
14. 46.  ANTAL Tamas ROU ROU 14. 14
15. 14.  PROKOP Michal CZE CZE 15. 15
16. 57.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 16. 16
17. 34.  GIULIANI Damiano ITA ITA 17. 17
18. 31.  FARKAS Tamás HUN HUN 18. 18
19. 54.  SUH Fabrice SWE SWE 19. 19
20. 30.  CAKÓ Dávid HUN HUN 20. 20
21. 61.  OMELCHENKO Stanislav UKR UKR 21. 21
22. 15.  ZDÁREK Jan CZE CZE 22. 22
23. 39.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 23. 23
24. 6.  SALIYENKO Hleb BLR BLR 24. 24
25. 11.  KOLENC Martin CRO CRO 25. 25
26. 38.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 26. 26
27. 56.  ARGUN Ersel TUR TUR 27. 27
51.  ZASOSOV Daniil RUS RUS
9.  NASRI Klaudio BUL BUL
60.  HANDEI Volodymyr UKR UKR
22.  BURROWS Jack GBR GBR