2013 European Youth Olympic Festival 1000 m, Brasov, ROU, 19.02. - 19.02.2013


Heat Results

 
1. Distance 
MEN  HEATS  1000 m
RACE: 7    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  IMRE Emil ROU ROU 1:34.979  
Split times:   [1] 14.339 (14.339) |  [2] 25.762 (11.423) |  [3] 36.847 (11.085) |  [4] 47.178 (10.332) |  [5] 56.978 (9.800) |  [6] 1:06.505 (9.528) |  [7] 1:15.986 (9.482) |  [8] 1:34.979 (18.993) |  [9] 9:51:54.831  Official Finish Time: 1:34.979  
2 (5) 26.  BECKER Florian GER GER 1:36.189  
Split times:   [1] 14.455 (14.455) |  [2] 26.133 (11.678) |  [3] 37.205 (11.072) |  [4] 47.299 (10.095) |  [5] 57.369 (10.070) |  [6] 1:07.137 (9.769) |  [7] 1:16.665 (9.528) |  [8] 1:36.189 (19.525) |  [9] 9:51:54.831  Official Finish Time: 1:36.189  
3 (4) 61.  OMELCHENKO Stanislav UKR UKR 1:41.702  
Split times:   [1] 14.721 (14.721) |  [2] 26.182 (11.462) |  [3] 37.115 (10.934) |  [4] 47.490 (10.375) |  [5] 57.275 (9.785) |  [6] 1:06.722 (9.448) |  [7] 1:16.380 (9.658) |  [8] 1:41.702 (25.323) |  [9] 9:51:54.831  Official Finish Time: 1:41.702  
4 (1) 18.  MARTINEZ Yoann FRA FRA 2:02.593   advanced
Split times:   [1] 14.287 (14.287) |  [2] 25.748 (11.461) |  [3] 36.698 (10.951) |  [4] 47.061 (10.363) |  [5] 56.927 (9.867) |  [6] 1:06.385 (9.458) |  [7] 1:15.926 (9.541) |  [8] 2:02.593 (46.667) |  [9] 9:51:54.831  Official Finish Time: 2:02.593  
- (3) 51.  ZASOSOV Daniil RUS RUS PEN. yellow card
Split times:   [1] 14.572 (14.572) |  [2] 25.908 (11.336) |  [3] 36.987 (11.080) |  [4] 47.321 (10.334) |  [5] 57.098 (9.778) |  [6] 1:06.580 (9.482) |  [7] 1:16.154 (9.574) |  [8] 1:25.909 (9.756) |  [9] 9:51:54.831  Official Finish Time: PEN.
RACE: 8    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  GIULIANI Damiano ITA ITA 1:32.451  
Split times:   [1] 13.690 (13.690) |  [2] 23.415 (9.726) |  [3] 33.103 (9.689) |  [4] 42.873 (9.770) |  [5] 52.828 (9.956) |  [6] 1:02.669 (9.841) |  [7] 1:12.293 (9.624) |  [8] 1:32.451 (20.159) |  [9] 9:56:16.971  Official Finish Time: 1:32.451  
2 (2) 27.  GRAF Markus-Tassilo GER GER 1:32.723  
Split times:   [1] 13.639 (13.639) |  [2] 23.347 (9.708) |  [3] 33.045 (9.699) |  [4] 42.754 (9.710) |  [5] 52.765 (10.011) |  [6] 1:02.588 (9.824) |  [7] 1:12.602 (10.015) |  [8] 1:32.723 (20.122) |  [9] 9:56:16.971  Official Finish Time: 1:32.723  
3 (1) 14.  PROKOP Michal CZE CZE 1:33.122  
Split times:   [1] 13.322 (13.322) |  [2] 23.125 (9.803) |  [3] 32.653 (9.529) |  [4] 42.630 (9.977) |  [5] 52.321 (9.691) |  [6] 1:02.835 (10.515) |  [7] 1:12.928 (10.093) |  [8] 1:33.122 (20.195) |  [9] 9:56:16.971  Official Finish Time: 1:33.122  
4 (5) 11.  KOLENC Martin CRO CRO 1:36.911  
Split times:   [1] 13.793 (13.793) |  [2] 23.605 (9.813) |  [3] 33.530 (9.925) |  [4] 43.570 (10.040) |  [5] 53.774 (10.205) |  [6] 1:04.134 (10.360) |  [7] 1:14.997 (10.864) |  [8] 1:36.911 (21.915) |  [9] 9:56:16.971  Official Finish Time: 1:36.911  
5 (4) 56.  ARGUN Ersel TUR TUR 1:49.241  
Split times:   [1] 17.418 (17.418) |  [2] 27.538 (10.120) |  [3] 37.772 (10.234) |  [4] 48.611 (10.839) |  [5] 59.557 (10.947) |  [6] 1:11.021 (11.464) |  [7] 1:23.701 (12.680) |  [8] 1:49.241 (25.541) |  [9] 9:56:16.971  Official Finish Time: 1:49.241  
RACE: 9    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 3.  VANHOOREN Rino BEL BEL 1:34.469  
Split times:   [1] 13.857 (13.857) |  [2] 24.663 (10.806) |  [3] 35.046 (10.383) |  [4] 45.000 (9.955) |  [5] 54.710 (9.710) |  [6] 1:04.355 (9.645) |  [7] 1:14.200 (9.846) |  [8] 1:34.469 (20.269) |  [9] 9:59:34.513  Official Finish Time: 1:34.469  
2 (4) 35.  PALLA Leonardo ITA ITA 1:34.785  
Split times:   [1] 14.124 (14.124) |  [2] 25.069 (10.945) |  [3] 35.446 (10.378) |  [4] 45.372 (9.926) |  [5] 55.361 (9.990) |  [6] 1:04.886 (9.525) |  [7] 1:14.430 (9.544) |  [8] 1:34.785 (20.355) |  [9] 9:59:34.513  Official Finish Time: 1:34.785  
3 (1) 42.  GAWRYLUK Grzegorz POL POL 2:06.661   advanced
Split times:   [1] 14.063 (14.063) |  [2] 24.811 (10.748) |  [3] 35.150 (10.339) |  [4] 45.099 (9.950) |  [5] 54.944 (9.846) |  [6] 1:04.590 (9.647) |  [7] 1:31.656 (27.067) |  [8] 1:52.719 (21.063) |  [9] 9:59:34.513  Official Finish Time: 2:06.661  
- (3) 9.  NASRI Klaudio BUL BUL PEN. impeding
Split times:   [1] 14.640 (14.640) |  [2] 25.196 (10.556) |  [3] 35.421 (10.226) |  [4] 45.297 (9.876) |  [5] 55.131 (9.834) |  [6] 1:04.659 (9.528) |  [7] 1:23.912 (19.254) |  [8] 1:51.226 (27.314) |  [9] 9:59:34.513  Official Finish Time: PEN.
RACE: 10    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  NAVARRO Tristan FRA FRA 1:46.826  
Split times:   [1] 17.693 (17.693) |  [2] 29.997 (12.305) |  [3] 41.302 (11.305) |  [4] 51.540 (10.239) |  [5] 1:01.085 (9.545) |  [6] 1:11.609 (10.524) |  [7] 1:23.695 (12.087) |  [8] 1:46.826 (23.131) |  [9] 10:04:14.484  Official Finish Time: 1:46.826  
2 (2) 10.  ZASTRUGOV Daniel BUL BUL 1:47.990  
Split times:   [1] 16.981 (16.981) |  [2] 29.599 (12.619) |  [3] 41.064 (11.465) |  [4] 51.545 (10.482) |  [5] 1:03.003 (11.459) |  [6] 1:16.667 (13.665) |  [7] 1:28.228 (11.561) |  [8] 1:47.990 (19.763) |  [9] 10:04:14.484  Official Finish Time: 1:47.990  
3 (3) 39.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 1:49.987  
Split times:   [1] 16.765 (16.765) |  [2] 29.671 (12.907) |  [3] 41.247 (11.576) |  [4] 51.432 (10.185) |  [5] 1:05.725 (14.294) |  [6] 1:17.682 (11.957) |  [7] 1:28.091 (10.410) |  [8] 1:49.987 (21.897) |  [9] 10:04:14.484  Official Finish Time: 1:49.987  
4 (4) 30.  CAKÓ Dávid HUN HUN 2:05.285   advanced
Split times:   [1] 17.131 (17.131) |  [2] 29.885 (12.755) |  [3] 41.419 (11.534) |  [4] 51.631 (10.212) |  [5] 1:07.743 (16.112) |  [6] 1:29.828 (22.085) |  [7] 1:42.810 (12.983) |  [8] 2:05.285 (22.476) |  [9] 10:04:14.484  Official Finish Time: 2:05.285  
RACE: 11    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 1:35.859  
Split times:   [1] 15.663 (15.663) |  [2] 26.166 (10.504) |  [3] 36.620 (10.454) |  [4] 47.263 (10.643) |  [5] 57.042 (9.780) |  [6] 1:06.681 (9.640) |  [7] 1:16.527 (9.846) |  [8] 1:35.859 (19.333) |  [9] 10:08:39.168  Official Finish Time: 1:35.859  
2 (2) 2.  ALMEY Jens BEL BEL 1:36.307  
Split times:   [1] 15.429 (15.429) |  [2] 25.985 (10.556) |  [3] 36.581 (10.597) |  [4] 47.089 (10.508) |  [5] 56.878 (9.790) |  [6] 1:06.621 (9.743) |  [7] 1:16.378 (9.758) |  [8] 1:36.307 (19.929) |  [9] 10:08:39.168  Official Finish Time: 1:36.307  
3 (3) 57.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:37.593  
Split times:   [1] 15.868 (15.868) |  [2] 26.359 (10.492) |  [3] 36.667 (10.308) |  [4] 47.413 (10.747) |  [5] 57.325 (9.912) |  [6] 1:07.287 (9.962) |  [7] 1:17.483 (10.197) |  [8] 1:37.593 (20.110) |  [9] 10:08:39.168  Official Finish Time: 1:37.593  
4 (4) 38.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 1:39.227  
Split times:   [1] 15.318 (15.318) |  [2] 25.888 (10.571) |  [3] 36.476 (10.588) |  [4] 47.087 (10.611) |  [5] 57.156 (10.070) |  [6] 1:07.061 (9.905) |  [7] 1:17.809 (10.748) |  [8] 1:39.227 (21.419) |  [9] 10:08:39.168  Official Finish Time: 1:39.227  
RACE: 12    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 43.  KORECKI Krystian POL POL 1:36.990  
Split times:   [1] 15.480 (15.480) |  [2] 27.035 (11.556) |  [3] 37.654 (10.619) |  [4] 47.732 (10.079) |  [5] 57.643 (9.911) |  [6] 1:07.468 (9.826) |  [7] 1:17.046 (9.578) |  [8] 1:36.990 (19.944) |  [9] 10:11:55.784  Official Finish Time: 1:36.990  
2 (5) 46.  ANTAL Tamas ROU ROU 1:37.680  
Split times:   [1] 15.621 (15.621) |  [2] 27.108 (11.487) |  [3] 37.713 (10.606) |  [4] 47.876 (10.163) |  [5] 57.749 (9.874) |  [6] 1:07.666 (9.918) |  [7] 1:17.541 (9.876) |  [8] 1:37.680 (20.139) |  [9] 10:11:55.784  Official Finish Time: 1:37.680  
3 (2) 6.  SALIYENKO Hleb BLR BLR 2:06.552  
Split times:   [1] 16.061 (16.061) |  [2] 27.428 (11.367) |  [3] 37.998 (10.571) |  [4] 1:03.908 (25.911) |  [5] 1:18.348 (14.441) |  [6] 1:29.849 (11.502) |  [7] 1:41.690 (11.841) |  [8] 2:06.552 (24.863) |  [9] 10:11:55.784  Official Finish Time: 2:06.552  
4 (3) 23.  DJEMAL Aydin GBR GBR 2:13.960   advanced
Split times:   [1] 15.617 (15.617) |  [2] 27.221 (11.604) |  [3] 37.489 (10.268) |  [4] 47.505 (10.016) |  [5] 57.494 (9.990) |  [6] 1:07.320 (9.827) |  [7] 1:32.600 (25.280) |  [8] 2:13.960 (41.360) |  [9] 10:11:55.784  Official Finish Time: 2:13.960  
- (1) 60.  HANDEI Volodymyr UKR UKR PEN. impeding
Split times:   [1] 15.877 (15.877) |  [2] 27.088 (11.212) |  [3] 37.585 (10.497) |  [4] 47.815 (10.231) |  [5] 57.628 (9.813) |  [6] 1:07.430 (9.803) |  [7] 1:17.481 (10.052) |  [8] 1:37.598 (20.117) |  [9] 10:11:55.784  Official Finish Time: PEN.
RACE: 13    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 31.  FARKAS Tamás HUN HUN 1:38.916  
Split times:   [1] 14.603 (14.603) |  [2] 25.910 (11.308) |  [3] 37.148 (11.238) |  [4] 48.053 (10.905) |  [5] 58.399 (10.347) |  [6] 1:08.552 (10.153) |  [7] 1:18.474 (9.922) |  [8] 1:38.916 (20.443) |  [9] 10:15:58.880  Official Finish Time: 1:38.916  
2 (1) 54.  SUH Fabrice SWE SWE 1:39.677  
Split times:   [1] 14.592 (14.592) |  [2] 25.716 (11.124) |  [3] 36.965 (11.249) |  [4] 47.907 (10.942) |  [5] 59.226 (11.320) |  [6] 1:09.114 (9.888) |  [7] 1:19.413 (10.299) |  [8] 1:39.677 (20.265) |  [9] 10:15:58.880  Official Finish Time: 1:39.677  
3 (2) 15.  ZDÁREK Jan CZE CZE 1:42.618  
Split times:   [1] 14.939 (14.939) |  [2] 26.210 (11.271) |  [3] 37.564 (11.355) |  [4] 48.427 (10.863) |  [5] 58.893 (10.466) |  [6] 1:09.446 (10.553) |  [7] 1:19.932 (10.487) |  [8] 1:42.618 (22.686) |  [9] 10:15:58.880  Official Finish Time: 1:42.618  
- (4) 22.  BURROWS Jack GBR GBR PEN. off track
Split times:   [1] 14.769 (14.769) |  [2] 25.989 (11.220) |  [3] 37.337 (11.349) |  [4] 48.247 (10.910) |  [5] 59.289 (11.042) |  [6] 1:09.997 (10.709) |  [7] 1:20.117 (10.121) |  [8] 1:39.574 (19.457) |  [9] 10:15:58.880  Official Finish Time: PEN.
 
MEN  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 18    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 2.  ALMEY Jens BEL BEL 1:35.003  
Split times:   [1] 14.606 (14.606) |  [2] 25.279 (10.673) |  [3] 35.481 (10.202) |  [4] 45.806 (10.326) |  [5] 55.528 (9.723) |  [6] 1:05.225 (9.697) |  [7] 1:14.959 (9.735) |  [8] 1:35.003 (20.044) |  [9] 10:54:05.036  Official Finish Time: 1:35.003  
2 (2) 27.  GRAF Markus-Tassilo GER GER 1:35.240  
Split times:   [1] 14.765 (14.765) |  [2] 25.267 (10.503) |  [3] 35.510 (10.243) |  [4] 45.868 (10.358) |  [5] 55.679 (9.812) |  [6] 1:05.309 (9.630) |  [7] 1:15.114 (9.806) |  [8] 1:35.240 (20.126) |  [9] 10:54:05.036  Official Finish Time: 1:35.240  
3 (5) 42.  GAWRYLUK Grzegorz POL POL 1:36.646  
Split times:   [1] 14.594 (14.594) |  [2] 25.182 (10.588) |  [3] 35.929 (10.748) |  [4] 46.433 (10.504) |  [5] 55.994 (9.562) |  [6] 1:05.561 (9.568) |  [7] 1:15.328 (9.768) |  [8] 1:36.646 (21.318) |  [9] 10:54:05.036  Official Finish Time: 1:36.646  
4 (4) 57.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:37.395  
Split times:   [1] 14.971 (14.971) |  [2] 25.540 (10.570) |  [3] 35.906 (10.366) |  [4] 46.341 (10.436) |  [5] 56.396 (10.055) |  [6] 1:06.409 (10.014) |  [7] 1:16.495 (10.086) |  [8] 1:37.395 (20.900) |  [9] 10:54:05.036  Official Finish Time: 1:37.395  
5 (1) 34.  GIULIANI Damiano ITA ITA 2:10.521  
Split times:   [1] 14.830 (14.830) |  [2] 25.367 (10.538) |  [3] 35.586 (10.219) |  [4] 46.040 (10.455) |  [5] 55.781 (9.742) |  [6] 1:18.463 (22.682) |  [7] 1:46.639 (28.177) |  [8] 2:10.521 (23.883) |  [9] 10:54:05.036  Official Finish Time: 2:10.521  
RACE: 19    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 1:38.525  
Split times:   [1] 16.791 (16.791) |  [2] 29.130 (12.339) |  [3] 40.426 (11.296) |  [4] 50.124 (9.699) |  [5] 1:00.292 (10.169) |  [6] 1:10.344 (10.053) |  [7] 1:19.835 (9.491) |  [8] 1:38.525 (18.690) |  [9] 10:57:42.511  Official Finish Time: 1:38.525  
2 (2) 43.  KORECKI Krystian POL POL 1:38.763  
Split times:   [1] 16.653 (16.653) |  [2] 29.436 (12.783) |  [3] 40.483 (11.048) |  [4] 50.194 (9.711) |  [5] 1:00.291 (10.097) |  [6] 1:10.509 (10.219) |  [7] 1:19.925 (9.416) |  [8] 1:38.763 (18.838) |  [9] 10:57:42.511  Official Finish Time: 1:38.763  
3 (5) 23.  DJEMAL Aydin GBR GBR 1:40.498  
Split times:   [1] 16.556 (16.556) |  [2] 29.401 (12.845) |  [3] 40.778 (11.377) |  [4] 50.427 (9.650) |  [5] 1:00.412 (9.986) |  [6] 1:10.484 (10.072) |  [7] 1:20.532 (10.048) |  [8] 1:40.498 (19.967) |  [9] 10:57:42.511  Official Finish Time: 1:40.498  
4 (3) 46.  ANTAL Tamas ROU ROU 1:40.519  
Split times:   [1] 16.833 (16.833) |  [2] 29.522 (12.690) |  [3] 40.136 (10.614) |  [4] 50.038 (9.903) |  [5] 1:00.274 (10.236) |  [6] 1:10.447 (10.174) |  [7] 1:20.521 (10.075) |  [8] 1:40.519 (19.998) |  [9] 10:57:42.511  Official Finish Time: 1:40.519  
5 (4) 54.  SUH Fabrice SWE SWE 1:41.861  
Split times:   [1] 16.833 (16.833) |  [2] 29.608 (12.775) |  [3] 41.060 (11.452) |  [4] 51.003 (9.944) |  [5] 1:00.809 (9.806) |  [6] 1:10.882 (10.074) |  [7] 1:21.213 (10.331) |  [8] 1:41.861 (20.649) |  [9] 10:57:42.511  Official Finish Time: 1:41.861  
RACE: 20    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 19.  NAVARRO Tristan FRA FRA 1:35.146  
Split times:   [1] 15.019 (15.019) |  [2] 26.280 (11.262) |  [3] 36.176 (9.897) |  [4] 45.921 (9.745) |  [5] 55.574 (9.654) |  [6] 1:05.490 (9.917) |  [7] 1:15.487 (9.997) |  [8] 1:35.146 (19.660) |  [9] 11:01:13.063  Official Finish Time: 1:35.146  
2 (2) 3.  VANHOOREN Rino BEL BEL 1:35.356  
Split times:   [1] 14.495 (14.495) |  [2] 25.865 (11.371) |  [3] 35.878 (10.013) |  [4] 45.644 (9.766) |  [5] 55.330 (9.686) |  [6] 1:05.263 (9.934) |  [7] 1:15.446 (10.183) |  [8] 1:35.356 (19.911) |  [9] 11:01:13.063  Official Finish Time: 1:35.356  
3 (3) 35.  PALLA Leonardo ITA ITA 1:35.737  
Split times:   [1] 14.694 (14.694) |  [2] 26.179 (11.486) |  [3] 36.228 (10.050) |  [4] 46.007 (9.779) |  [5] 55.667 (9.661) |  [6] 1:05.525 (9.859) |  [7] 1:15.764 (10.239) |  [8] 1:35.737 (19.974) |  [9] 11:01:13.063  Official Finish Time: 1:35.737  
4 (1) 14.  PROKOP Michal CZE CZE 1:35.877  
Split times:   [1] 14.865 (14.865) |  [2] 26.284 (11.419) |  [3] 36.317 (10.034) |  [4] 46.020 (9.703) |  [5] 55.846 (9.827) |  [6] 1:05.706 (9.860) |  [7] 1:15.683 (9.978) |  [8] 1:35.877 (20.195) |  [9] 11:01:13.063  Official Finish Time: 1:35.877  
5 (5) 30.  CAKÓ Dávid HUN HUN 1:36.561  
Split times:   [1] 26.624 (26.624) |  [2] 30.232 (3.608) |  [3] 36.478 (6.247) |  [4] 46.202 (9.725) |  [5] 55.824 (9.622) |  [6] 1:05.692 (9.869) |  [7] 1:15.891 (10.199) |  [8] 1:36.561 (20.671) |  [9] 11:01:13.063  Official Finish Time: 1:36.561  
RACE: 21    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  IMRE Emil ROU ROU 1:33.415  
Split times:   [1] 13.845 (13.845) |  [2] 24.817 (10.973) |  [3] 35.161 (10.345) |  [4] 45.164 (10.004) |  [5] 54.764 (9.600) |  [6] 1:04.236 (9.472) |  [7] 1:13.815 (9.580) |  [8] 1:33.415 (19.601) |  [9] 11:04:32.496  Official Finish Time: 1:33.415  
2 (5) 18.  MARTINEZ Yoann FRA FRA 1:33.914  
Split times:   [1] 14.431 (14.431) |  [2] 25.029 (10.598) |  [3] 35.521 (10.492) |  [4] 45.418 (9.898) |  [5] 55.270 (9.852) |  [6] 1:04.562 (9.293) |  [7] 1:14.268 (9.706) |  [8] 1:33.914 (19.647) |  [9] 11:04:32.496  Official Finish Time: 1:33.914  
3 (2) 26.  BECKER Florian GER GER 1:34.145  
Split times:   [1] 13.769 (13.769) |  [2] 24.620 (10.851) |  [3] 35.255 (10.636) |  [4] 45.272 (10.017) |  [5] 54.799 (9.527) |  [6] 1:04.425 (9.626) |  [7] 1:14.152 (9.728) |  [8] 1:34.145 (19.994) |  [9] 11:04:32.496  Official Finish Time: 1:34.145  
4 (4) 10.  ZASTRUGOV Daniel BUL BUL 1:36.079  
Split times:   [1] 13.953 (13.953) |  [2] 24.996 (11.044) |  [3] 35.677 (10.681) |  [4] 45.401 (9.725) |  [5] 55.137 (9.736) |  [6] 1:04.972 (9.836) |  [7] 1:15.033 (10.062) |  [8] 1:36.079 (21.046) |  [9] 11:04:32.496  Official Finish Time: 1:36.079  
5 (3) 31.  FARKAS Tamás HUN HUN 1:37.767  
Split times:   [1] 14.033 (14.033) |  [2] 24.772 (10.739) |  [3] 35.349 (10.578) |  [4] 45.573 (10.224) |  [5] 55.603 (10.031) |  [6] 1:05.491 (9.888) |  [7] 1:15.398 (9.908) |  [8] 1:37.767 (22.369) |  [9] 11:04:32.496  Official Finish Time: 1:37.767  
 
MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 24    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  NAVARRO Tristan FRA FRA 1:32.980  
Split times:   [1] 14.569 (14.569) |  [2] 24.853 (10.285) |  [3] 34.927 (10.074) |  [4] 44.733 (9.807) |  [5] 54.373 (9.640) |  [6] 1:04.013 (9.641) |  [7] 1:13.603 (9.590) |  [8] 1:32.980 (19.378) |  [9] 11:26:58.567  Official Finish Time: 1:32.980  
2 (3) 50.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 1:33.167  
Split times:   [1] 14.374 (14.374) |  [2] 24.687 (10.314) |  [3] 34.811 (10.124) |  [4] 44.591 (9.781) |  [5] 54.316 (9.725) |  [6] 1:04.015 (9.700) |  [7] 1:13.457 (9.442) |  [8] 1:33.167 (19.711) |  [9] 11:26:58.567  Official Finish Time: 1:33.167  
3 (4) 43.  KORECKI Krystian POL POL 1:34.561  
Split times:   [1] 14.434 (14.434) |  [2] 24.584 (10.150) |  [3] 34.723 (10.140) |  [4] 44.508 (9.785) |  [5] 54.086 (9.578) |  [6] 1:03.688 (9.603) |  [7] 1:13.480 (9.792) |  [8] 1:34.561 (21.082) |  [9] 11:26:58.567  Official Finish Time: 1:34.561  
4 (2) 27.  GRAF Markus-Tassilo GER GER 1:36.218  
Split times:   [1] 14.348 (14.348) |  [2] 24.803 (10.456) |  [3] 34.863 (10.060) |  [4] 44.624 (9.762) |  [5] 54.279 (9.656) |  [6] 1:04.112 (9.833) |  [7] 1:14.387 (10.275) |  [8] 1:36.218 (21.831) |  [9] 11:26:58.567  Official Finish Time: 1:36.218  
RACE: 25    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 18.  MARTINEZ Yoann FRA FRA 1:33.306  
Split times:   [1] 14.083 (14.083) |  [2] 24.052 (9.970) |  [3] 34.366 (10.314) |  [4] 43.933 (9.568) |  [5] 53.881 (9.949) |  [6] 1:03.530 (9.649) |  [7] 1:13.483 (9.954) |  [8] 1:33.306 (19.824) |  [9] 11:30:06.990  Official Finish Time: 1:33.306  
2 (1) 47.  IMRE Emil ROU ROU 1:33.347  
Split times:   [1] 13.855 (13.855) |  [2] 24.459 (10.604) |  [3] 34.314 (9.856) |  [4] 44.230 (9.916) |  [5] 54.008 (9.779) |  [6] 1:03.757 (9.749) |  [7] 1:13.603 (9.847) |  [8] 1:33.347 (19.744) |  [9] 11:30:06.990  Official Finish Time: 1:33.347  
3 (4) 3.  VANHOOREN Rino BEL BEL 1:33.993  
Split times:   [1] 13.760 (13.760) |  [2] 24.501 (10.742) |  [3] 34.622 (10.122) |  [4] 44.351 (9.730) |  [5] 54.382 (10.031) |  [6] 1:04.059 (9.677) |  [7] 1:13.882 (9.824) |  [8] 1:33.993 (20.111) |  [9] 11:30:06.990  Official Finish Time: 1:33.993  
4 (3) 2.  ALMEY Jens BEL BEL 1:40.851  
Split times:   [1] 13.928 (13.928) |  [2] 24.267 (10.340) |  [3] 34.375 (10.109) |  [4] 44.379 (10.004) |  [5] 54.220 (9.841) |  [6] 1:04.599 (10.379) |  [7] 1:15.687 (11.088) |  [8] 1:40.851 (25.165) |  [9] 11:30:06.990  Official Finish Time: 1:40.851  
 
MEN  B-FINAL  1000 m
RACE: 28    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 2.  ALMEY Jens BEL BEL 1:33.671  
Split times:   [1] 14.576 (14.576) |  [2] 25.672 (11.097) |  [3] 35.386 (9.714) |  [4] 45.204 (9.818) |  [5] 54.898 (9.694) |  [6] 1:04.397 (9.500) |  [7] 1:14.036 (9.640) |  [8] 1:33.671 (19.636) |  [9] 12:00:46.903  Official Finish Time: 1:33.671  
2 (2) 43.  KORECKI Krystian POL POL 1:34.004  
Split times:   [1] 14.190 (14.190) |  [2] 25.229 (11.039) |  [3] 34.988 (9.759) |  [4] 44.812 (9.825) |  [5] 54.404 (9.592) |  [6] 1:04.031 (9.628) |  [7] 1:13.704 (9.673) |  [8] 1:34.004 (20.301) |  [9] 12:00:46.903  Official Finish Time: 1:34.004  
3 (1) 3.  VANHOOREN Rino BEL BEL 1:34.305  
Split times:   [1] 14.407 (14.407) |  [2] 25.232 (10.826) |  [3] 35.233 (10.001) |  [4] 44.982 (9.750) |  [5] 54.701 (9.720) |  [6] 1:04.249 (9.548) |  [7] 1:14.102 (9.854) |  [8] 1:34.305 (20.204) |  [9] 12:00:46.903  Official Finish Time: 1:34.305  
4 (3) 27.  GRAF Markus-Tassilo GER GER 1:35.669  
Split times:   [1] 14.408 (14.408) |  [2] 25.443 (11.035) |  [3] 35.217 (9.775) |  [4] 45.062 (9.845) |  [5] 54.700 (9.639) |  [6] 1:04.379 (9.679) |  [7] 1:14.277 (9.899) |  [8] 1:35.669 (21.393) |  [9] 12:00:46.903  Official Finish Time: 1:35.669  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 29    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 47.  IMRE Emil ROU ROU 1:33.745  
Split times:   [1] 14.112 (14.112) |  [2] 24.750 (10.639) |  [3] 34.962 (10.213) |  [4] 44.921 (9.959) |  [5] 54.577 (9.657) |  [6] 1:04.577 (10.000) |  [7] 1:14.339 (9.762) |  [8] 1:33.745 (19.407) |  [9] 12:05:39.878  Official Finish Time: 1:33.745  
2 (1) 19.  NAVARRO Tristan FRA FRA 1:33.748  
Split times:   [1] 14.094 (14.094) |  [2] 24.437 (10.343) |  [3] 37.649 (13.212) |  [4] 44.658 (7.009) |  [5] 54.480 (9.822) |  [6] 1:04.426 (9.947) |  [7] 1:14.217 (9.792) |  [8] 1:33.748 (19.531) |  [9] 12:05:39.878  Official Finish Time: 1:33.748  
3 (2) 50.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 1:39.915  
Split times:   [1] 14.254 (14.254) |  [2] 24.702 (10.449) |  [3] 35.079 (10.377) |  [4] 47.985 (12.907) |  [5] 58.195 (10.211) |  [6] 1:08.399 (10.204) |  [7] 1:18.698 (10.300) |  [8] 1:39.915 (21.217) |  [9] 12:05:39.878  Official Finish Time: 1:39.915  
4 (3) 18.  MARTINEZ Yoann FRA FRA 1:49.908  
Split times:   [1] 14.001 (14.001) |  [2] 24.565 (10.564) |  [3] 38.058 (13.494) |  [4] 49.759 (11.702) |  [5] 59.936 (10.177) |  [6] 1:10.485 (10.550) |  [7] 1:21.906 (11.421) |  [8] 1:49.908 (28.002) |  [9] 12:05:39.878  Official Finish Time: 1:49.908  



2013 European Youth Olympic Festival 1000 m, Brasov, ROU, 19.02. - 19.02.2013


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 47.  IMRE Emil ROU ROU 1. 34 1
2. 19.  NAVARRO Tristan FRA FRA 2. 21 2
3. 50.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 3. 13 3
4. 18.  MARTINEZ Yoann FRA FRA 4. 8 4
5. 2.  ALMEY Jens BEL BEL 5. 5
6. 43.  KORECKI Krystian POL POL 6. 6
7. 3.  VANHOOREN Rino BEL BEL 7. 7
8. 27.  GRAF Markus-Tassilo GER GER 8. 8
9. 26.  BECKER Florian GER GER 9. 9
10. 35.  PALLA Leonardo ITA ITA 10. 10
11. 42.  GAWRYLUK Grzegorz POL POL 11. 11
12. 23.  DJEMAL Aydin GBR GBR 12. 12
13. 10.  ZASTRUGOV Daniel BUL BUL 13. 13
14. 46.  ANTAL Tamas ROU ROU 14. 14
15. 14.  PROKOP Michal CZE CZE 15. 15
16. 57.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 16. 16
17. 34.  GIULIANI Damiano ITA ITA 17. 17
18. 31.  FARKAS Tamás HUN HUN 18. 18
19. 54.  SUH Fabrice SWE SWE 19. 19
20. 30.  CAKÓ Dávid HUN HUN 20. 20
21. 61.  OMELCHENKO Stanislav UKR UKR 21. 21
22. 15.  ZDÁREK Jan CZE CZE 22. 22
23. 39.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 23. 23
24. 6.  SALIYENKO Hleb BLR BLR 24. 24
25. 11.  KOLENC Martin CRO CRO 25. 25
26. 38.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 26. 26
27. 56.  ARGUN Ersel TUR TUR 27. 27
22.  BURROWS Jack GBR GBR
51.  ZASOSOV Daniil RUS RUS
9.  NASRI Klaudio BUL BUL
60.  HANDEI Volodymyr UKR UKR