2013 European Youth Olympic Festival 500 m, Brasov, ROU, 18.02. - 18.02.2013


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 49.  PROSVIRNOVA Sofia RUS RUS 1. 34 1
2. 21.  THOMSON Kathryn GBR GBR 2. 21 2
3. 32.  BOTTER GOMEZ Nicole ITA ITA 3. 13 3
4. 28.  KIS Virág HUN HUN 4. 8 4
5. 41.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 5. 5 5
6. 52.  PORUBSKA Alica SVK SVK 6. 6
7. 16.  MAURICE  Margaux FRA FRA 7. 7
8. 17.  MONVOISIN Aurélie FRA FRA 8. 8
9. 33.  MALFATTI Gloria ITA ITA 9. 9
10. 12.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 10. 10
11. 24.  RIETZKE Tina GER GER 11. 11
12. 37.  PASKEVICA Marta LAT LAT 12. 12
13. 48.  KALININA Anna RUS RUS 13. 13
14. 7.  LUKANOVA Marina BUL BUL 14. 14
15. 20.  DELAND Mari GBR GBR 15. 15
16. 13.  POPLOVA Natalie CZE CZE 16. 16
17. 40.  GAWLICA Oliwia POL POL 17. 17
18. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 18. 18
19. 36.  HAINO Ieva LAT LAT 19. 19
20. 25.  WENIGER Romy-Annette GER GER 20. 20
21. 44.  PANA Teodora-Diana ROU ROU 21. 21
22. 45.  STANICA Bianca-Lorena ROU ROU 22. 22
23. 5.  VAITOVICH Nastassia BLR BLR 23. 23
24. 53.  SULOVSKÁ Petra SVK SVK 24. 24
25. 58.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR UKR 25. 25
26. 59.  KROMIDO Yuliya UKR UKR 26. 26
27. 55.  YERDELEN Betül TUR TUR 27. 27
28. 8.  STOIMENOVA Albena BUL BUL 28. 28
29. 29.  TOTH Timea HUN HUN 29. 29
4.  AVDIC Lamija BIH BIH



2013 European Youth Olympic Festival 500 m, Brasov, ROU, 18.02. - 18.02.2013


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 50.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 1. 34 1
2. 47.  IMRE Emil ROU ROU 2. 21 2
3. 35.  PALLA Leonardo ITA ITA 3. 13 3
4. 39.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 4. 8 4
5. 19.  NAVARRO Tristan FRA FRA 5. 5
6. 26.  BECKER Florian GER GER 6. 6
7. 18.  MARTINEZ Yoann FRA FRA 7. 7
8. 30.  CAKÓ Dávid HUN HUN 8. 8
9. 51.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 9. 9
10. 31.  FARKAS Tamás HUN HUN 10. 10
11. 2.  ALMEY Jens BEL BEL 11. 11
12. 60.  HANDEI Volodymyr UKR UKR 12. 12
13. 10.  ZASTRUGOV Daniel BUL BUL 13. 13
14. 34.  GIULIANI Damiano ITA ITA 14. 14
15. 27.  GRAF Markus-Tassilo GER GER 15. 15
16. 23.  DJEMAL Aydin GBR GBR 16. 16
17. 22.  BURROWS Jack GBR GBR 17. 17
18. 43.  KORECKI Krystian POL POL 18. 18
19. 46.  ANTAL Tamas ROU ROU 19. 19
20. 42.  GAWRYLUK Grzegorz POL POL 20. 20
21. 14.  PROKOP Michal CZE CZE 21. 21
22. 38.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 22. 22
23. 54.  SUH Fabrice SWE SWE 23. 23
24. 56.  ARGUN Ersel TUR TUR 24. 24
25. 3.  VANHOOREN Rino BEL BEL 25. 25
26. 57.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 26. 26
27. 11.  KOLENC Martin CRO CRO 27. 27
28. 15.  ZDÁREK Jan CZE CZE 28. 28
29. 61.  OMELCHENKO Stanislav UKR UKR 29. 29
30. 9.  NASRI Klaudio BUL BUL 30. 30
31. 6.  SALIYENKO Hleb BLR BLR 31. 31