Danubia Series 3, Pannonia Open, Budapest, HUN, live, 25.11. - 27.11.2011
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 89 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 135. | ROZUMIEJEW Adam | POL | 2:40.528 | ||
2 | (3) | 16. | NASRI Klaudio | BUL | 2:41.998 | ||
3 | (2) | 99. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 2:45.518 | ||
4 | (4) | 5. | WOLFGANG Matthias | AUT | 2:54.173 | ||
5 | (5) | 169. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 2:58.490 | ||
RACE: 90 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 15. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 2:50.683 | ||
2 | (1) | 136. | STARUCHOWICZ Hubert | POL | 2:51.282 | ||
3 | (4) | 4. | ANDERMANN Dominic | AUT | 2:53.439 | ||
4 | (6) | 90. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 2:55.364 | ||
5 | (2) | 76. | ACAR Nurullah | TUR | 3:00.152 | ||
6 | (3) | 72. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 3:01.221 | ||
RACE: 91 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 134. | KORECKI Krystian | POL | 2:46.801 | ||
2 | (6) | 94. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 2:46.927 | ||
3 | (2) | 78. | YARDIMCI Fırat | TUR | 2:47.582 | ||
4 | (5) | 151. | SALCEANU Eduard | ROU | 2:49.719 | ||
5 | (3) | 111. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 2:50.906 | ||
6 | (4) | 128. | POPOV Michael | POL-ORZEL | 2:57.259 | ||
RACE: 92 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 8. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 3:02.994 | ||
2 | (2) | 149. | ANTAL Tamas | ROU | 3:03.078 | ||
3 | (3) | 93. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 3:03.158 | ||
4 | (6) | 77. | ARGUN Ersel | TUR | 3:08.881 | ||
5 | (4) | 71. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | 3:10.495 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 99 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 135. | ROZUMIEJEW Adam | POL | 2:39.147 | ||
2 | (3) | 99. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 2:39.413 | ||
3 | (4) | 8. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 2:39.915 | ||
4 | (6) | 93. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 2:40.734 | ||
5 | (5) | 149. | ANTAL Tamas | ROU | 2:41.500 | ||
6 | (2) | 16. | NASRI Klaudio | BUL | 3:01.298 | ||
RACE: 100 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 134. | KORECKI Krystian | POL | 2:48.256 | ||
2 | (2) | 94. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 2:48.327 | ||
3 | (5) | 136. | STARUCHOWICZ Hubert | POL | 2:49.183 | ||
4 | (4) | 15. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 2:50.363 | ||
5 | (3) | 78. | YARDIMCI Fırat | TUR | 2:50.511 | ||
6 | (6) | 4. | ANDERMANN Dominic | AUT | 2:51.394 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 111 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 128. | POPOV Michael | POL-ORZEL | NO TIME | ||
2 | (3) | 72. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | NO TIME | ||
3 | (4) | 71. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | NO TIME | ||
4 | (2) | 76. | ACAR Nurullah | TUR | NO TIME | ||
RACE: 112 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 90. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 2:50.994 | ||
2 | (2) | 111. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 2:51.201 | ||
3 | (3) | 5. | WOLFGANG Matthias | AUT | 2:54.279 | ||
4 | (5) | 169. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 3:08.689 | ||
5 | (1) | 151. | SALCEANU Eduard | ROU | 3:17.784 | ||
- | (6) | 77. | ARGUN Ersel | TUR | - | impeding | |
RACE: 113 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 15. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 2:45.545 | ||
2 | (1) | 93. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 2:45.596 | ||
3 | (2) | 149. | ANTAL Tamas | ROU | 2:47.472 | ||
4 | (4) | 78. | YARDIMCI Fırat | TUR | 2:48.129 | ||
5 | (5) | 4. | ANDERMANN Dominic | AUT | 2:49.291 | ||
6 | (6) | 16. | NASRI Klaudio | BUL | 3:05.376 | ||
RACE: 114 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 135. | ROZUMIEJEW Adam | POL | 2:37.711 | ||
2 | (3) | 8. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 2:37.838 | ||
3 | (5) | 94. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 2:41.305 | ||
4 | (6) | 136. | STARUCHOWICZ Hubert | POL | 2:41.762 | ||
5 | (2) | 99. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 2:43.153 | ||
- | (4) | 134. | KORECKI Krystian | POL | - | impeding |
Danubia Series 3, Pannonia Open, Budapest, HUN, live, 25.11. - 27.11.2011
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 135. | ROZUMIEJEW Adam | POL | 34 | 1 | 2:37.711 | ||
2. | A | 2. | 8. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 21 | 2 | 2:37.838 | ||
3. | A | 3. | 94. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 13 | 3 | 2:41.305 | ||
4. | A | 4. | 136. | STARUCHOWICZ Hubert | POL | 8 | 4 | 2:41.762 | ||
5. | A | 5. | 99. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 5 | 5 | 2:39.413 | ||
6. | A | - | 134. | KORECKI Krystian | POL | 6 | 2:46.801 | |||
7. | B | 1. | 15. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 7 | 2:45.545 | |||
8. | B | 2. | 93. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 8 | 2:40.734 | |||
9. | B | 3. | 149. | ANTAL Tamas | ROU | 9 | 2:41.500 | |||
10. | B | 4. | 78. | YARDIMCI Fırat | TUR | 10 | 2:47.582 | |||
11. | B | 5. | 4. | ANDERMANN Dominic | AUT | 11 | 2:49.291 | |||
12. | B | 6. | 16. | NASRI Klaudio | BUL | 12 | 2:41.998 | |||
13. | C | 1. | 90. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 13 | 2:50.994 | |||
14. | C | 2. | 111. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 14 | 2:50.906 | |||
15. | C | 3. | 5. | WOLFGANG Matthias | AUT | 15 | 2:54.173 | |||
16. | C | 4. | 169. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 16 | 2:58.490 | |||
17. | C | 5. | 151. | SALCEANU Eduard | ROU | 17 | 2:49.719 | |||
18. | C | - | 77. | ARGUN Ersel | TUR | 18 | 3:08.881 | |||
19. | D | 1. | 128. | POPOV Michael | POL-ORZEL | 19 | 2:57.259 | |||
20. | D | 2. | 72. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 20 | 3:01.221 | |||
21. | D | 3. | 71. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | 21 | 3:10.495 | |||
22. | D | 4. | 76. | ACAR Nurullah | TUR | 22 | 3:00.152 |