25th Winter Universiade 1000 m, Erzurum, TUR, live, 30.01. - 30.01.2011


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 65.  LEE Eun-Byul KOR KOR 1. 34 1
2. 64.  KIM Min-Jung KOR KOR 2. 21 2
3. 56.  YOSHIDA Marie JPN JPN 3. 13 3
4. 27.  LIU Yang 90 CHN CHN 4. 8 4
5. 24.  KONG Xue CHN CHN 5. 5 5
6. 62.  JEON Ji-Soo KOR KOR 6. 6
7. 53.  NAKAGUCHI Yukie JPN JPN 7. 7
8. 13.  BOURGELA Sabrina CAN CAN 8. 8
9. 63.  JUNG Ba-Ra KOR KOR 9. 9
10. 54.  SAITO Hitomi JPN JPN 10. 10
11. 48.  LAJTOS Szandra HUN HUN 11. 11
12. 15.  LAMBERT Valerie CAN CAN 12. 12
13. 25.  LI Jianrou CHN CHN 13. 13
14. 35.  SOLITO Jennifer FRA FRA 14. 14
15. 44.  DARÁZS Rózsa HUN HUN 15. 15
16. 86.  MILYAEVA Vera RUS RUS 16. 16
17. 23.  JIN Jingzhu CHN CHN 17. 17
18. 47.  KESZLER Andrea HUN HUN 18. 18
19. 5.  ANTANENKA Vera BLR BLR 19. 19
20. 88.  PLUGINA Natalia RUS RUS 20. 20
21. 52.  KOYAMA Yukari JPN JPN 21. 21
22. 41.  COOPER Gemma GBR GBR 22. 22
23. 46.  HUSZÁR Erika HUN HUN 23. 23
24. 16.  SHOEBRIDGE Kristy CAN CAN 24. 24
25. 7.  TALAYEVA Volha BLR BLR 25. 25
26. 85.  AMELINA Maria RUS RUS 26. 26
27. 1.  ANDERSON Alix-Myra AUS AUS 27. 27
28. 79.  ZAWADA Malwina POL POL 28. 28
29. 8.  TSARYKAVA Ludmila BLR BLR 29. 29
30. 6.  BONDAREVA Yuliya BLR BLR 30. 30
31. 78.  SZWAJLIK Magdalena POL POL 31. 31
32. 94.  BODOVÁ Tatiana SVK SVK 32. 32
33. 77.  ROMANOWICZ Anna POL POL 33. 33
34. 87.  MINCHENKOVA Natalia RUS RUS 34. 34
35. 100.  YILMAZ Leyla TUR TUR 35. 35
36. 2.  TREMMEL Theresa AUT AUT 36. 36
37. 97.  KAN Duygu TUR TUR 37. 37
38. 96.  ERKILIC Zeynep TUR TUR 38. 38
39. 98.  KARA Ela TUR TUR 39. 39
17.  WADDELL Gabrielle CAN CAN



25th Winter Universiade 1000 m, Erzurum, TUR, live, 30.01. - 30.01.2011


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 71.  KIM Tae-Hoon KOR KOR 1. 34 1
2. 30.  SUI Baoku CHN CHN 2. 21 2
3. 70.  KIM Seoung II KOR KOR 3. 13 3
4. 68.  KIM Chan-Uk KOR KOR 4. 8 4
5. 22.  MCFARLANE Liam CAN CAN 5. 5
6. 18.  CHAISSON-POIRIER Gabriel CAN CAN 6. 6
7. 32.  XU Peng CHN CHN 7. 7
8. 61.  WATANABE Keita JPN JPN 8. 8
9. 58.  OGURO Yoshiaki JPN JPN 9. 9
10. 57.  MIURA Yu JPN JPN 10. 10
11. 20.  GAGNON Allyn CAN CAN 11. 11
12. 38.  JEANNE Vincent FRA FRA 12. 12
13. 31.  WANG Hongyang CHN CHN 13. 13
14. 59.  SEKAI Minto JPN JPN 14. 14
15. 4.  BRANKOVIC Edin BIH BIH 15. 15
16. 28.  GAO Ming CHN CHN 16. 16
17. 21.  GAGNON Pier-Olivier CAN CAN 17. 17
18. 3.  PULEC André AUT AUT 18. 18
19. 51.  REGGIANI Edoardo ITA ITA 19. 19
20. 108.  POLTAVETS Dmytro UKR UKR 20. 20
21. 84.  MAKARCZUK-JACKOWSKI Marcin POL POL 21. 21
22. 90.  MIKHEENKOV Vitaly RUS RUS 22. 22
23. 80.  FILIPOWICZ Adam POL POL 23. 23
24. 107.  LIFYRENKO Serhij UKR UKR 24. 24
25. 81.  JAWORSKI Jakub POL POL 25. 25
26. 12.  YAKUSHKOU Siarhei BLR BLR 26. 26
27. 83.  KULESZA Dariusz POL POL 27. 27
28. 105.  GUTENOV Evgeniy UKR UKR 28. 28
29. 102.  TANRIKULU Selim TUR TUR 29. 29
30. 49.  DARÁZS Péter HUN HUN 30. 30
31. 74.  BAZARSAD Batsuuri MGL MGL 31. 31
32. 106.  KOSHELENKO Oleksiy UKR UKR 32. 32
33. 103.  DENİZ Mukerrem TUR TUR 33. 33
34. 89.  KUZOVNIKOV Vladmimir RUS RUS 34. 34
35. 43.  WORTH Paul GBR GBR 35. 35
36. 93.  VOSKRESENSKIY Andrey RUS RUS 36. 36
37. 10.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 37. 37
38. 101.  ARSLAN Önder TUR TUR 38. 38
39. 9.  PATUTKIN Artem BLR BLR 39. 39
40. 40.  THIBAUT Meline FRA FRA 40. 40
41. 42.  WILLIAMS Hew GBR GBR 41. 41
42. 104.  YESILÖZ ÖZGÜR TUR TUR 42. 42
43. 39.  MASSON Jérémy FRA FRA 43. 43
44. 69.  KIM Hwan-Ee KOR KOR 44. 44
11.  SHERAKOU Uladislau BLR BLR
36.  CHATAIGNIER Maxime FRA FRA
91.  MYASNIKOV Dmitriy RUS RUS
34.  SUCHÝ Ondrej CZE CZE