ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 9 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 87. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 2:42.653 | ||
2 | (4) | 113. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 2:42.747 | ||
3 | (5) | 136. | KARABIN Jakub | SVK | 2:43.387 | ||
4 | (2) | 102. | MUCHLADO Adam | POL | 2:45.043 | ||
5 | (1) | 124. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 2:58.671 | ||
RACE: 10 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 2:43.748 | ||
2 | (3) | 7. | WOLF Tobias | AUT | 2:45.920 | ||
3 | (1) | 101. | EKSTOWICZ Jakub | POL | 2:47.597 | ||
4 | (5) | 76. | CECH Danielius | LTU | 2:47.637 | ||
5 | (4) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 2:53.165 | ||
RACE: 11 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 103. | SULIMA Jakub | POL | 3:07.136 | ||
2 | (2) | 47. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 3:07.498 | ||
3 | (1) | 86. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 3:12.020 | advanced->to A | |
- | (3) | 17. | HORVAT Matija | CRO | - | no finish->to C | |
- | (5) | 125. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | - | impeding->to C | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 32 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 125. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 2:52.996 | ||
2 | (2) | 17. | HORVAT Matija | CRO | 3:15.300 | ||
RACE: 33 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | KARABIN Jakub | SVK | 2:47.327 | ||
2 | (2) | 102. | MUCHLADO Adam | POL | 2:47.812 | ||
3 | (4) | 76. | CECH Danielius | LTU | 2:51.883 | ||
4 | (5) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 2:52.905 | ||
5 | (3) | 101. | EKSTOWICZ Jakub | POL | 2:53.008 | ||
6 | (6) | 124. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 2:57.283 | ||
RACE: 34 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 103. | SULIMA Jakub | POL | 2:49.272 | ||
2 | (1) | 87. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 2:49.657 | ||
3 | (2) | 113. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 2:51.060 | ||
4 | (4) | 7. | WOLF Tobias | AUT | 2:51.740 | ||
5 | (6) | 47. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 2:57.069 | ||
6 | (7) | 86. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 3:06.958 | ||
7 | (3) | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 3:16.723 |
ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 103. | SULIMA Jakub | POL | 34 | 1 | 2:49.272 | ||
2. | A | 2. | 87. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 21 | 2 | 2:42.653 | ||
3. | A | 3. | 113. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 13 | 3 | 2:42.747 | ||
4. | A | 4. | 7. | WOLF Tobias | AUT | 8 | 4 | 2:45.920 | ||
5. | A | 5. | 47. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 5 | 5 | 2:57.069 | ||
6. | A | 6. | 86. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 3 | 6 | 3:06.958 | ||
7. | A | 7. | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 2 | 7 | 2:43.748 | ||
8. | B | 1. | 136. | KARABIN Jakub | SVK | 1 | 8 | 2:43.387 | ||
9. | B | 2. | 102. | MUCHLADO Adam | POL | 9 | 2:45.043 | |||
10. | B | 3. | 76. | CECH Danielius | LTU | 10 | 2:47.637 | |||
11. | B | 4. | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 11 | 2:52.905 | |||
12. | B | 5. | 101. | EKSTOWICZ Jakub | POL | 12 | 2:47.597 | |||
13. | B | 6. | 124. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 13 | 2:57.283 | |||
14. | C | 1. | 125. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 14 | 2:52.996 | |||
15. | C | 2. | 17. | HORVAT Matija | CRO | 15 | 3:15.300 |