ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 64 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | SULIMA Jakub | POL | 48.615 | ||
2 | (3) | 136. | KARABIN Jakub | SVK | 49.300 | ||
3 | (2) | 76. | CECH Danielius | LTU | 50.290 | ||
RACE: 65 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 48.448 | ||
2 | (3) | 17. | HORVAT Matija | CRO | 54.364 | ||
3 | (4) | 102. | MUCHLADO Adam | POL | 1:04.873 | ||
- | (1) | 87. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | - | no finish->to B | |
RACE: 66 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 7. | WOLF Tobias | AUT | 50.671 | ||
2 | (1) | 47. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 51.135 | ||
3 | (4) | 101. | EKSTOWICZ Jakub | POL | 51.369 | ||
4 | (2) | 124. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 55.617 | ||
RACE: 67 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 113. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 49.396 | ||
2 | (1) | 86. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 51.809 | ||
3 | (3) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:00.914 | ||
4 | (4) | 125. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 1:09.735 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 89 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 87. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 49.281 | ||
2 | (1) | 101. | EKSTOWICZ Jakub | POL | 50.094 | ||
3 | (2) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 51.138 | ||
4 | (3) | 125. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 52.360 | ||
RACE: 90 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 76. | CECH Danielius | LTU | 51.089 | ||
2 | (3) | 102. | MUCHLADO Adam | POL | 51.205 | ||
3 | (2) | 124. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 1:02.190 | ||
RACE: 91 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | SULIMA Jakub | POL | 48.052 | ||
2 | (2) | 113. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 48.089 | ||
3 | (3) | 47. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 50.932 | ||
4 | (4) | 86. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 50.996 | ||
RACE: 92 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 49.371 | ||
2 | (2) | 136. | KARABIN Jakub | SVK | 49.390 | ||
3 | (3) | 7. | WOLF Tobias | AUT | 49.516 | ||
4 | (4) | 17. | HORVAT Matija | CRO | 52.985 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 107 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 51.759 | ||
2 | (2) | 125. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 52.299 | ||
3 | (3) | 124. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 55.550 | ||
RACE: 108 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 48.477 | ||
2 | (2) | 101. | EKSTOWICZ Jakub | POL | 48.651 | ||
3 | (3) | 76. | CECH Danielius | LTU | 48.786 | ||
4 | (4) | 102. | MUCHLADO Adam | POL | 51.038 | ||
RACE: 109 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | WOLF Tobias | AUT | 49.557 | ||
2 | (2) | 47. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 51.130 | ||
3 | (3) | 86. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 51.876 | ||
4 | (4) | 17. | HORVAT Matija | CRO | 53.577 | ||
RACE: 110 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | SULIMA Jakub | POL | 47.264 | ||
2 | (2) | 113. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 48.216 | ||
3 | (4) | 136. | KARABIN Jakub | SVK | NO TIME | finished | |
- | (3) | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | - | impeding |
ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 103. | SULIMA Jakub | POL | 34 | 1 | 0:47.264 | ||
2. | A | 2. | 113. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 21 | 2 | 0:48.089 | ||
3. | A | 3. | 136. | KARABIN Jakub | SVK | 13 | 3 | 0:49.300 | ||
4. | A | - | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 5 | 4 | 0:48.448 | ||
5. | B | 1. | 7. | WOLF Tobias | AUT | 5 | 5 | 0:49.516 | ||
6. | B | 2. | 47. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 3 | 6 | 0:50.932 | ||
7. | B | 3. | 86. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 2 | 7 | 0:50.996 | ||
8. | B | 4. | 17. | HORVAT Matija | CRO | 1 | 8 | 0:52.985 | ||
9. | C | 1. | 87. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 9 | 0:48.477 | |||
10. | C | 2. | 101. | EKSTOWICZ Jakub | POL | 10 | 0:48.651 | |||
11. | C | 3. | 76. | CECH Danielius | LTU | 11 | 0:48.786 | |||
12. | C | 4. | 102. | MUCHLADO Adam | POL | 12 | 0:51.038 | |||
13. | D | 1. | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 13 | 0:51.138 | |||
14. | D | 2. | 125. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 14 | 0:52.299 | |||
15. | D | 3. | 124. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 15 | 0:55.550 |