Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014
Distance Classification
JUNIOR A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 107. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 34 | 1 | 1:32.881 | ||
2. | A | 2. | 39. | BÉRES Bence | HUN | 21 | 2 | 1:32.946 | ||
3. | A | 3. | 108. | EYBOG Daniil | RUS | 13 | 3 | 1:33.076 | ||
4. | A | 4. | 15. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 8 | 4 | 1:33.943 | ||
5. | B | 1. | 103. | MURAVYEV Vadim | RUS-PET | 5 | 1:34.310 | |||
6. | B | 2. | 14. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 6 | 1:36.537 | |||
7. | B | 3. | 49. | VIGANTS Endijs | LAT | 7 | 1:35.593 | |||
8. | B | 4. | 9. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 8 | 1:34.831 | |||
9. | C | 1. | 19. | KOLENC Martin | CRO | 9 | 1:34.062 | |||
10. | C | 2. | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 10 | 1:35.261 | |||
11. | C | 3. | 29. | PROKOP Michal | CZE | 11 | 1:37.846 | |||
12. | C | 4. | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 12 | 1:38.724 | |||
13. | D | 1. | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 13 | 1:32.797 | |||
14. | D | 2. | 63. | GAWRYLUK Grzegorz | POL-JUV | 14 | 1:34.238 | |||
15. | D | 3. | 78. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 15 | 1:36.929 | |||
16. | D | - | 66. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 16 | 1:37.228 | |||
17. | E | 1. | 41. | FARKAS Tamás | HUN | 17 | 1:31.115 | |||
18. | E | 2. | 13. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 18 | 1:32.312 | |||
19. | E | 3. | 72. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 19 | 1:37.345 | |||
20. | E | 4. | 77. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 20 | 1:45.646 | |||
21. | F | 1. | 64. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 21 | 1:33.387 | |||
22. | F | 2. | 102. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 22 | 1:33.509 | |||
23. | F | 3. | 3. | RAINER Philemon | AUT | 23 | 1:39.136 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 107. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 34 | 1 | 1:32.881 | ||
2. (3.) | A | 3. | 108. | EYBOG Daniil | RUS | 13 | 3 | 1:33.076 | ||
3. (5.) | B | 1. | 103. | MURAVYEV Vadim | RUS-PET | 5 | 1:34.310 | |||
4. (6.) | B | 2. | 14. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 6 | 1:36.537 | |||
5. (7.) | B | 3. | 49. | VIGANTS Endijs | LAT | 7 | 1:35.593 | |||
6. (8.) | B | 4. | 9. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 8 | 1:34.831 | |||
7. (9.) | C | 1. | 19. | KOLENC Martin | CRO | 9 | 1:34.062 | |||
8. (10.) | C | 2. | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 10 | 1:35.261 | |||
9. (11.) | C | 3. | 29. | PROKOP Michal | CZE | 11 | 1:37.846 | |||
10. (12.) | C | 4. | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 12 | 1:38.724 | |||
11. (13.) | D | 1. | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 13 | 1:32.797 | |||
12. (14.) | D | 2. | 63. | GAWRYLUK Grzegorz | POL-JUV | 14 | 1:34.238 | |||
13. (15.) | D | 3. | 78. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 15 | 1:36.929 | |||
14. (16.) | D | - | 66. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 16 | 1:37.228 | |||
15. (17.) | E | 1. | 41. | FARKAS Tamás | HUN | 17 | 1:31.115 | |||
16. (18.) | E | 2. | 13. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 18 | 1:32.312 | |||
17. (19.) | E | 3. | 72. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 19 | 1:37.345 | |||
18. (20.) | E | 4. | 77. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 20 | 1:45.646 | |||
19. (21.) | F | 1. | 64. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 21 | 1:33.387 | |||
20. (22.) | F | 2. | 102. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 22 | 1:33.509 | |||
21. (23.) | F | 3. | 3. | RAINER Philemon | AUT | 23 | 1:39.136 |
Splitted Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (2.) | A | 2. | 39. | BÉRES Bence | HUN | 21 | 2 | 1:32.946 | ||
2. (4.) | A | 4. | 15. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 8 | 4 | 1:33.943 |