Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 107 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 49.379 | ||
2 | (1) | 32. | CECH Ernestas | LTU | 49.612 | ||
3 | (4) | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 49.862 | ||
4 | (5) | 94. | MESHKOV Pavel | RUS-KAL | 52.756 | ||
5 | (3) | 35. | NOWAK Jakub | POL-GIZ | 54.564 | ||
RACE: 108 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 48.888 | ||
2 | (3) | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 48.977 | ||
3 | (4) | 143. | SILINSKII EGOR | RUS-PET | 50.871 | ||
4 | (2) | 97. | SENNIKOV Vladimir | RUS-KAL | 55.602 | ||
RACE: 109 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 141. | SHULYAK Sergey | RUS-PET | 49.674 | ||
2 | (3) | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 49.775 | ||
3 | (5) | 154. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 50.848 | ||
4 | (4) | 95. | MINENOK Alexey | RUS-KAL | 1:01.604 | ||
- | (1) | 91. | GLAVAN Andrey | RUS-KAL | - | no start | |
RACE: 110 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 49.150 | ||
2 | (3) | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 49.997 | ||
3 | (1) | 2. | KOTSKO ARTYOM | KAZ | 53.221 | ||
4 | (5) | 92. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 1:04.826 | ||
5 | (2) | 93. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 1:06.000 | ||
RACE: 111 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 48.622 | ||
2 | (5) | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 48.684 | ||
3 | (3) | 90. | BELIKOV Ivan | RUS-KAL | 52.986 | ||
4 | (4) | 1. | CHUNIKHIN Maxim | KAZ | 53.525 | ||
5 | (2) | 7. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 1:06.035 | ||
RACE: 112 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 48.169 | ||
2 | (5) | 142. | SHUMAKOV Mihail | RUS-PET | 48.460 | ||
3 | (4) | 62. | DĘBIŃSKI Bartosz | POL | 51.380 | ||
4 | (3) | 96. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 52.551 | ||
5 | (2) | 33. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 57.219 | ||
JUNIOR D BOYS QUATER FINAL 500 m | |||||||
RACE: 129 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 49.245 | ||
2 | (2) | 32. | CECH Ernestas | LTU | 49.518 | ||
3 | (3) | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 50.065 | ||
4 | (4) | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 50.344 | ||
RACE: 130 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 48.596 | ||
2 | (3) | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 50.501 | ||
3 | (1) | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:14.025 | ||
4 | (4) | 62. | DĘBIŃSKI Bartosz | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 131 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 48.490 | ||
2 | (1) | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 48.664 | ||
3 | (3) | 141. | SHULYAK Sergey | RUS-PET | 50.647 | ||
4 | (4) | 143. | SILINSKII EGOR | RUS-PET | 51.685 | ||
RACE: 132 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 49.276 | ||
2 | (2) | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 49.338 | ||
3 | (1) | 142. | SHUMAKOV Mihail | RUS-PET | 49.448 | ||
4 | (4) | 154. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 49.916 | ||
JUNIOR D BOYS SEMI FINAL 500 m | |||||||
RACE: 143 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 48.277 | ||
2 | (2) | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 48.493 | ||
3 | (3) | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 48.505 | ||
4 | (4) | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 49.663 | ||
RACE: 144 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 49.820 | ||
2 | (3) | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 51.428 | ||
3 | (4) | 32. | CECH Ernestas | LTU | 51.523 | ||
4 | (2) | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 51.656 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 153 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | NOWAK Jakub | POL-GIZ | 54.045 | ||
2 | (3) | 93. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 54.263 | ||
3 | (2) | 33. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 56.585 | ||
4 | (4) | 7. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 1:11.664 | ||
RACE: 154 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 92. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 50.982 | ||
2 | (3) | 95. | MINENOK Alexey | RUS-KAL | 51.642 | ||
3 | (1) | 1. | CHUNIKHIN Maxim | KAZ | 51.949 | ||
4 | (2) | 97. | SENNIKOV Vladimir | RUS-KAL | 55.276 | ||
RACE: 155 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 2. | KOTSKO ARTYOM | KAZ | 53.107 | ||
2 | (3) | 90. | BELIKOV Ivan | RUS-KAL | 53.157 | ||
3 | (2) | 94. | MESHKOV Pavel | RUS-KAL | 54.824 | ||
4 | (1) | 96. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 1:09.655 | ||
RACE: 156 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 51.259 | ||
2 | (1) | 154. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 51.372 | ||
3 | (3) | 143. | SILINSKII EGOR | RUS-PET | 51.506 | ||
4 | (4) | 62. | DĘBIŃSKI Bartosz | POL | 51.636 | ||
RACE: 157 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 142. | SHUMAKOV Mihail | RUS-PET | 49.083 | ||
2 | (3) | 141. | SHULYAK Sergey | RUS-PET | 49.175 | ||
3 | (2) | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 49.245 | ||
4 | (4) | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 49.337 | ||
RACE: 158 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 48.772 | ||
2 | (4) | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 49.001 | ||
3 | (2) | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 49.832 | ||
4 | (3) | 32. | CECH Ernestas | LTU | 50.461 | ||
RACE: 159 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 47.914 | ||
2 | (1) | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 48.012 | ||
3 | (4) | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 48.451 | ||
- | (3) | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | - | impeding |
Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 34 | 1 | 0:47.914 | ||
2. | A | 2. | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 21 | 2 | 0:48.012 | ||
3. | A | 3. | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 13 | 3 | 0:48.451 | ||
4. | A | - | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 5 | 4 | 0:48.596 | ||
5. | B | 1. | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 5 | 5 | 0:48.505 | ||
6. | B | 2. | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 3 | 6 | 0:48.664 | ||
7. | B | 3. | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 2 | 7 | 0:49.663 | ||
8. | B | 4. | 32. | CECH Ernestas | LTU | 1 | 8 | 0:49.518 | ||
9. | C | 1. | 142. | SHUMAKOV Mihail | RUS-PET | 9 | 0:48.460 | |||
10. | C | 2. | 141. | SHULYAK Sergey | RUS-PET | 10 | 0:49.175 | |||
11. | C | 3. | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 11 | 0:49.245 | |||
12. | C | 4. | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 12 | 0:48.169 | |||
13. | D | 1. | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 13 | 0:49.862 | |||
14. | D | 2. | 154. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 14 | 0:49.916 | |||
15. | D | 3. | 143. | SILINSKII EGOR | RUS-PET | 15 | 0:50.871 | |||
16. | D | 4. | 62. | DĘBIŃSKI Bartosz | POL | 16 | 0:51.380 | |||
17. | E | 1. | 2. | KOTSKO ARTYOM | KAZ | 17 | 0:53.107 | |||
18. | E | 2. | 90. | BELIKOV Ivan | RUS-KAL | 18 | 0:52.986 | |||
19. | E | 3. | 94. | MESHKOV Pavel | RUS-KAL | 19 | 0:52.756 | |||
20. | E | 4. | 96. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 20 | 0:52.551 | |||
21. | F | 1. | 92. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 21 | 0:50.982 | |||
22. | F | 2. | 95. | MINENOK Alexey | RUS-KAL | 22 | 0:51.642 | |||
23. | F | 3. | 1. | CHUNIKHIN Maxim | KAZ | 23 | 0:51.949 | |||
24. | F | 4. | 97. | SENNIKOV Vladimir | RUS-KAL | 24 | 0:55.276 | |||
25. | G | 1. | 35. | NOWAK Jakub | POL-GIZ | 25 | 0:54.045 | |||
26. | G | 2. | 93. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 26 | 0:54.263 | |||
27. | G | 3. | 33. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 27 | 0:56.585 | |||
28. | G | 4. | 7. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 28 | 1:06.035 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 91. | GLAVAN Andrey | RUS-KAL | 29 | NO TIME |